Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen sorrendben ajánljátok...

Milyen sorrendben ajánljátok a programnyelv tanulást?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék tanulni programozni, és meg szeretném kérdezni, hogy melyik nyelvel kezdjem, fojtassam, stb. Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik már tudnak "varázsolni", hogy ti melyik "varázspálcával" kezdtétek, használjátok most is, stb.

2013. jan. 27. 19:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A Lua jó, bár inkább a Pythont ajánlanám.

Utána Java, C# tetszőleges sorrendben, aztán C++ és C.

Aztán meg amit még kitalálsz magadnak, hogy kell.

2013. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Pont ettől féltem, hogy ahány ember, anyi vélemény...
2013. jan. 29. 09:17
 13/19 anonim ***** válasza:
Mivel a programozásban nincs is tökéletes megoldás egyetlen (valódi) problémára sem. Egyébként a programnyelvek csak eszközök, min
2013. jan. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Akkor helyesbítenék a kérdésemen:

A programnyelvekt tudnátok csoportosítani?(Kezdő, Haladó, Profi)

Tehát, minyen nehézségűek egyes nyelvek? Mert így már el tudnám dönteni, hogy melyikkel kezdjem.

2013. jan. 29. 09:53
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez már megint más kérdés.

Szerintem: Kezdj Pascallal, hogy az alapokat megértsd.

Ha ez megvan térj át Pythonra, hogy láss valami komolyabbat.

Végül foglalkozz mondjuk C++/Java-val hiszen ezek kemény, ipari nyelvek.

2013. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm a kommenteket!
2013. jan. 29. 18:21
 17/19 anonim ***** válasza:

Kezdő: Pascal; Lua; Python

Közepes: C; C#; Visual Basic; C++

Haladó: Assembly

2013. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én nem igazán értem meg, miért lenne kezdőbb egy Python mondjuk egy Visual Basic-nél.


Viszont szerintem az egy nagyon jó módszer, ha az ember a történelmi fejlődést és a paradigma-váltásokat követve halad a tanulás útján.

Gépi kódot persze ki lehet hagyni :) De pl. megtanulja az assembly-t. Ahhoz képest könnyű lesz megértenie, miben nyújtott előrelépést mondjuk a strukturált programozás és a magas(abb) szintű nyelvek. Aztán utána rámegy az objektum-orientáltságra, és akkor megint csak könnyebb lesz érteni, mitől több és jobb ez, mint a strukturált programozás.

2013. jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 iostream ***** válasza:

Utolsó, hadd mondjak egy másik tanulási területet, hátha rájössz, miért nem jó alulról felfele építkezni. Ott van például a matematika. Először megfogható fogalmakat tanulsz, egy alma meg egy alma az két alma. Aztán elhagyod az almákat, majd ha úgy döntesz, előbb-utóbb megismered az egésznek az alapját, a halmazelméletet, pedig halmazokról tanultál korábban is.

Ugyanígy a programozás is, az ember könnyebben tanul felülről lefelé, először a legkönnyebbet tanulja meg, és ha valami speciálisat szeretne elérni, akkor megnézi, hogy azt hogy kell, kevésbé szépen/kényelmesen.

2013. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!