Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi az esély a programozásra?

Mennyi az esély a programozásra?

Figyelt kérdés
Matekbol emeltezek, fizikábol közepezek, az informatikát pedig értem. A programozást annyira nem tanultuk csak Pascalt, de az meg ment. Az lenne a kérdésem hogy Debrecenbe a programozást rendesen az elejetol megtanitjak? Vagy kellene valami Java meg C++ magambaszivni? Vagy ne kavarjam magam ott elmondják? A matektol nem felek csak a programozastol.

2012. dec. 28. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:

A debreceni proginf oktatást nem ismerem. De:

Ha képezed magad, az sosem árt. A programozást pedig nem fogják megtanítani (mert nem is lehet), csak módszereket és eszközöket fognak mutatni (meg elméleteket), hogy rávezessenek a logikára és így te magad érzel rá, hogyan is kell csinálni. Ha a matek megy, nagy gáz nem lehet. A lényeg az algoritmikus gondolkodás (és absztrakciós készség), ami a matekban van bőven. Sok sikert!:)

2012. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igen a matekot nagyon szeretem és megy is. Alapból tagozatosként tanulom a matekot, meg ráadásul még plusz faktot is felvettem. Azzal nem hiszem hogy lenne gond. Az elvont gondolkodást, így hirtelen nem értem, de egy matekfeladatot kb 4-5 féleképpen tudok elkezdeni megoldani. Az infóból, meg az alapismeretek meg adatbáziskezelés...ilyen apróságok meg a PAscal....de vannak ilyen 24órás könyveim mind JAVA mind C++-ra. De nem néztem még bele. Sajnos

2012. dec. 28. 12:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha megy a matek és megy a Pascal, nem lesz gondod! Csak szánj rá mindig több időt, mint amennyit muszáj.
2012. dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A Pascalt gimis szinten csináltuk. Megtanultuk amit megkellett. PL: elől-hátultesztelő.feltételes dolgok. ciklusok, változók...stb. A tanárom mondta hogy van érzékem hozzá. Az egész évfolyamon én segítettem a többieknek. dolgozatokat 5-re írtam. Tudom hogy ez csak gimi. De ezért vagyok egy kcisit bizakodó. De még életemben nem láttam C++ nyelvet. Nah jó láttam, csak nem használtam még. ÉS ez ami meg egy kicsit aggaszt. De aha megy a matek akkor nem lehet gond?
2012. dec. 28. 12:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, vagy tudsz programozni, vagy nem. A 2., 3., 4. nyelvet már megtanítják.
2012. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5nek van igaza, annyit tennék hozzá hogy a pascalt sürgősen felejtsd el. és egyetem kezdéséig tanult meg a c-t, perlt és java-t
2012. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fölösleges ezzel riogatni a srácot. A Pascalt nem kell elfelejteni, mert az alapokat az adja, a többiből meg vagy megtanul addig valamit, vagy nem, három nyelvet biztosan nem. Érdemes a C-vel ismerkedni, mert az a modern nyelvek filozófiájának az alapja, de semmiképpen nem kell pánikszerűen több nyelvet megtanulni.
2012. dec. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A Pascalt ismerem, gimiben tanították meg nekünk, és még szeretem is:D Tényleg, ez nem tudom mennyit nyom a lantba, de tényleg nagyon szerettem amikor programoztunk a gimiben. De ha az kell, megtanulom a c nyelvet rendesen, mert elvégre van nekem Jan-Augusztusig idő bőven, szóval nem lehetetlen mert idő van.

Amúgy köszönöm a válaszokat

2012. dec. 28. 15:58
 9/9 Atom Trator ***** válasza:
ne c-t hanem c++ , többet ér
2013. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!