Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet valakiből program...

Hogyan lehet valakiből programozó, mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Üdv, jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy jövőre érettségizem, emelt infó, 5.-re számítok mindenből, talán az irodalom és történelem lehet 90% alatt (mivel már most akörül írom meg).

A lényeg, hogy talán a programozás az egyetlen amivel el tudom magam képzelni, C#-ot tanulok, mellette algoritmusokat és elméletet is, tehát ez a rész annyira nem rossz.


Ami fontos, hogy nem tudom mire mehetnék, az álmom az SZTE , de a programtervező informatikus szak a felvi szerint 4 féléves, és nekem az kevésnek tűnik, ezért gondolkoztam el rajta, hogy hogyan is van ez?


Szóval érettségi után mehetek a programtervező informatikus szakra, és a 4 féléves képzés után már meg is van minden?


2012. dec. 26. 20:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az emberek fele nem is tudom mi a fenéről beszél.
2012. dec. 27. 18:43
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Konklúzió:

Ha jó programozó szeretnél menni jelentkezz a BME mérnök informatikus vagy az ELTE programtervező informatikus képzésére. A kettő közül a BME-é gyakorlatiasabb, az ELTE-é elméletibb, mindenkinek másik jön be jobban. A BME-n az alapképzés 7, az ELTE-n 6 félév optimális esetben, mindkettőhöz erős matektudásra lesz szükséged, az egyetem mellett nem árt otthon is sokat foglalkozni a dologgal. Ha végeztél BSC-n, akkor még tovább tanulhatsz 2 évet MSC képzésen, de ez nem feltétlenül muszáj. Röviden szerintem ez volt a lényeg :)

2012. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan ez volt a lényeg. :D
2012. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, amiért szerintem nem éri meg új topicot nyitni, mert teljesen idevág: Láttam, hogy a mérnökinfósok lettek a 2. helyen a jelentkezési listán, ez ébresztette azt a gondolatot, hogy a programtervező informatikus nehezebben helyezkedik el, és ezért nem keresnék annyira, vagy mindenki jó fizikából? (a matekom jó, de a fizika annyira nem foglalkoztat, ezért néztem ki a proginfót)
2012. dec. 29. 21:33
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem helyezkednek el nehezebbe, sőt megkockáztatom talán kicsit könnyebben is.

Sok helyen, a nagyobb cégeknél szeretik a jó matekos/magasabb absztrakciós szinten gondolkodást.


Igazából mondjuk bármilyen informatikai végzettséggel könnyen el lehet helyezkedni, ha az embert tényleg szereti és érti is amit csinál.

2012. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Aki szerint a BME-VIK gyakorlatis(abb) az biztosan nem odajár(t). Az MSC-re még lehet, hogy igaz is valamennyire, de BSC-n nehezen tudnék elképzelni elméletibb oktatást. Egyébként hogy honnan van diplomája az embernek az egy dolog, nyilván a BME nem hangzik rosszul, de az egyetemen tanított dolgok és az ipar elvárásai elég gyakran eltérnek egymástól, szóval arra azért ne számítson senki, hogy meglátják a diplomáját és már fel is van véve. A 4 félév meg biztosan téves info, az egyes szakok képzési ideje egységes, tehát ha ez ELTE-n 6 félév a pti bsc akkor Szegeden is annyi.
2013. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Aki szerint a BME-VIK gyakorlatis(abb) az biztosan nem odajár(t). Az MSC-re még lehet, hogy igaz is valamennyire, de BSC-n nehezen tudnék elképzelni elméletibb oktatást."


Ülj be az ELTE-re. :)

2013. jan. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!