Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet valakiből program...

Hogyan lehet valakiből programozó, mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Üdv, jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy jövőre érettségizem, emelt infó, 5.-re számítok mindenből, talán az irodalom és történelem lehet 90% alatt (mivel már most akörül írom meg).

A lényeg, hogy talán a programozás az egyetlen amivel el tudom magam képzelni, C#-ot tanulok, mellette algoritmusokat és elméletet is, tehát ez a rész annyira nem rossz.


Ami fontos, hogy nem tudom mire mehetnék, az álmom az SZTE , de a programtervező informatikus szak a felvi szerint 4 féléves, és nekem az kevésnek tűnik, ezért gondolkoztam el rajta, hogy hogyan is van ez?


Szóval érettségi után mehetek a programtervező informatikus szakra, és a 4 féléves képzés után már meg is van minden?


2012. dec. 26. 20:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kell hozzá jókora nagy elszántság, akarat és megfelelő gondolkodásmód. Anélkül nem megy.

Nem tudom, hogy most ott hogy megy, kell-e mesterszakot végezned, vagy ilyesmit, (bocsi, pár éve már nem követem az évente változó oktatási rendszerünket), de egyébként ANNYIRA ezen a téren nem számít a papír. Nem egy olyan céggel futottam össze, ahol egy sima OKJ-s programozót iy ugyanúgy kezeltek, mint egy egyetemi diplomás embert. Csak oldja meg a beugró feladatot, és tudjon annyit, ami kell.

2012. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 iostream ***** válasza:
56%
4 féléves BSc az nekem rövidnek tűnik, ELTE-n biztos, hogy 6. És utána mehetsz MSc-zni is, bár az igazából nem létszükséglet.
2012. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
41%

Szerintem az a legfontosabb kérdés, hogy hová akarsz eljutni, milyen céljaid vannak, milyen igényeid vannak, és ezzel összevetve milyen képességeid, vagy milyen potenciális képességeid.


Vannak nagyon okos emberek, akik szerint diploma nélkül is simán lehet 400 ezret keresni, mert a haverjuk is szakmunkás és ő is ennyit keres. Ezek az emberek általában 70-80 ezret visznek haza havonta, és azért mondogatnak ilyeneket, hogy ne érezzék magukat rosszul, hogy ők nem jártak egyetemre.


Óriási szakadék van ám az OKJ-s papírral / papír nélkül, a gagyi (győri Széchenyi) diplomával, és a kizárólag übermenő (BME-VIK infó / villany) diplomával megszerezhető állások légköre között. Egyik esetben egy átizzadt pulóverben gubbasztó rohadt buta ember osztogatja az utasításokat, és alig kapsz fizetést, a másik végletben meg öltönyös emberek vesznek körül, saját narancsléfacsaród és kávéfőzőgéped van az irodádban, és van egy sörcsap a folyosó végén, ahonnan bárki kiszolgálhatja magát nyolcféle sör közül bármelyikkel, amikor netán megszomjazna; és később talán még kreatív feladatokkal is megbíznak.


Nyilvánvalóan ezen a skálán a fizetés is nagyon változékony, meg persze az is, hogy ehhez mennyit kell dolgozni (értsd: tanulni) hogy elérj egy ilyen állást.


Az akinek illúziói vannak hogy mennyi mindent el akar érni, de nem megy el értelmes iskolába (BME-VIK infó vagy villany) helyette elmegy OKJ-s képzésre / győri Széchenyire / hasonló nyomi helyre, az ne számítson 150 eFt-nál magasabb fizetésre, sem komoly munkákra, sem komoly és szakértő munkatársakra, sem kellemes munkahelyi légkörre. Annyit fog keresni, programozóként is, mint egy titkárnő. Nem sokat.


Szerintem menj a BME-VIK infóra / villanyra, és ne add ennél lejjebb. Esetleg menj külföldre valami neves egyetemre.


Ha rosszabb képességeid vannak, esetleg megpróbálhatod az ELTE szoftverfejlesztő informatikust / programozó matematikust, az sokkal könnyebb a BME-VIK infónál, de hasonlóan jó hírű diplomát kapsz.

2012. dec. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
44%
Van egy kedves, erősen kopaszodó ismerősöm, aki a BME-VIK-en kezdte mérnök infósként, de hamar látta, hogy nem abban van a pénz, hanem a világuralomban, így nyomban átment az ELTE-re BTK-ra, és már jó úton halad a világuralom felé, bár kihagyott pár évet a BME miatt. Te ne tedd ezt, válaszd egyből a BTK-t!
2012. dec. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Azzal azért vitatkoznék, hogy az ELTE IK sokkal könnyebb-e, mint a BME VIK, inkább úgy mondanám, hogy kicsit más jellegű képzést ad, de a lényeg ennyi, jelentkezz egyetemre, legjobb ha az ELTE-re vagy BME-re, tanulj sokat (elég komoly matek oktatás is társul a dologhoz, erre készülj), illetve otthon is foglalkozz vele és akkor minden jó lesz.
2012. dec. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elnézted, mert az MSc 4 a féléves :) Amire te jelentkezhetsz az a BSc és az 6 féléves.
2012. dec. 27. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
0%
A BME-VIK infó BSc 7 féléves, és durván megszivatják az embereket. Vannak ELTE-s ismerősök akik a VIK-es szenvedéseket feladva mentek oda, és most köszönik jól érzik magukat. Amit meséltek azok alapján most SOKKAL kisebb a vérnyomásuk, vagyis nem egy elvégezhetetlenül kemény hely.
2012. dec. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kizárt dolog, hogy egy 4 félévre képzésre BsC diplomát adjanak..

Bár nem mostanában végeztem, de akkor is, minimum 6 félév egy diploma mindenhol.


Egyébként, hogy válaszoljak is a kérdésre, igen, érettségi után Programtervező Informatikus BsC(ami 6 félév), és meg is van minden :)

Legalábbis olyan értelemben, hogy iskolába már nem muszáj többet járnod, ezzel elkezdhetsz dolgozni, és 4-5 munkatapasztalat után már programozó leszel :)

2012. dec. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

BME gyakorlatiasabb, az ELTE elméletibb oktatást ad.

Egyik sem könnyebb a másiknál.


Nekem spec olyan ismerősöm van pár, aki az ELTE-t nem bírta, átment a BME-re és röhögve megcsinálta.

De mégsem állítom, hogy a BME könnyebb, csak más.

2012. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Erős matek kell hozzá, meg jókora elszántság.
2012. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!