Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom megoldani azt,...

Hogyan tudom megoldani azt, hogy a program ki tudja következtetni, hogy melyik elemen belül olvasta be a szöveget (vb. net, XML)?

Figyelt kérdés

XML dokumentum:


<elemek>

<elem1>

<elemneve>Beolvasott szöveg</elemneve>

</elem1

</elemek>


A program beolvasta a XML dokumentumot, majd a Beolvasott szöveget hozzáadta a ListBox-hoz. Hogyan oldható az meg, hogy a ListBox-ban lévő Beolvasott szövegre kattintva a program kiírja (mondjuk küldjön egy felbukkanó ablakot, a lényeg, hogy kiírja), hogy melyik elemen belül olvasta be a Beolvasott szöveget?


2012. nov. 29. 20:25
 1/4 iostream ***** válasza:

"A program beolvasta a XML dokumentumot"


Hogy olvasta be? Na, amikor ez megtörténik, tárold le mellé az elemet is.

2012. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ez csak egy példa, a program több XML dokumentumot olvas be (annyit, amennyi van)

nincs egyszerűbb megoldás, mint mindegyiknek egy változót létrehozni és abba letárolni az adatokat?

2012. nov. 29. 20:39
 3/4 Srapnel ***** válasza:
Általánosságban is igaz, hogy a gép csak azt jegyzi meg, amire utasítod. Tehát igen, el kell tároltatni vele.
2012. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ha az XML dokumentumot módosítom például:

<elem1 ID="2">Olvas</elem1>


Ha elem1 néven olvastatom be, akkor kiírja, hogy Olvas.

Valahogy nem lehet úgy megoldani, hogy az ID="2" által olvassa be a szöveget?

(bocsi, ha értelmetlenül fogalmaztam)

2012. nov. 29. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!