Szedd le a microchip oldalról az MPLAB-ot, kb ennyi. C-t nem árt tudni hozzá, meg idővel ha élőben akarod tesztelni akkor kell egy próbapanel is, meg PIC égető kábel (amivel elég sok szívás van egyébként). Ha nincs külön okod PIC tanulására akkor szerintem AVR-rrel kezdj foglalkozni.
2012. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 A kérdező kommentje:
Nem fontos hogy PIC-et tanuljak, lényeg hogy mikrovezérlő legyen, és értsem meg a lényegét, a felépítését! Szóval az AVR könnyebben elsajátítható?
2012. nov. 29. 19:18
3/8 anonim válasza:
AVRnél kevesebbet fogsz szívni a flasheléssel, mert nem kell kétféle táp, meg szintillesztő. Assemblyben viszont a PIC egyszerűbb, mert az AVR valódi RISC, amit nem emberi fogyasztásra találtak ki, a PIC meg RISC-szerű CISC :), viszont az MPLABban van beépített emulátor, az AVR-t nem tudom (biztos van valami free tool, ha más nem, gcc-hez, de hogy a gyártó mit biztosít, azt nem tudom) Persze ha veszel gyakorló panelt kb 10 rugóért, akkor a flashelés nem gond, mindazonáltal én nem foglalkoznék már a PIC-cel (16f, 18f sorozat)
2012. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 A kérdező kommentje:
Végre találtam egy első ránézésre hihetetlen oldalt:D
(eltellik egy darabig mire kiigazodsz az oldalon, de ha nagyon lelkes vagy akkor itt a helyed!! :))) )
2012. nov. 29. 23:51
5/8 anonim válasza:
Én főképp középsuliban, meg egyetemen. Ahogy PIC mellett Intelt és Atmegát is bizergáltunk C++ -ben, meg Assemblyben. Ha már mikrokontrollereknél tartunk.
Én amúgy az Atmegát jobban szeretem.
De a neten is sok okosságot lehet találni. Meg könyveket.
Van egy mindenki számára elérhető nagyon jó Kandós jegyzet. (meg van olyan is, ami nem mindenki számára elérhető) Keresgélj!
2012. nov. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Előző vagyok....
na, ezt az új oldalt még nem láttam, de ha olyan jó, mint a régi, akkor ajánlom
Ha pedig PIC, akkor a Kónya László - Kopják József féle PIC mikrovezérlők alkalmazástechikája c. könyv. (ők is Kandós tanárok, de az előző weboldalhoz asszem' közük sincs, azt más tanárok csinálták/csinálják)
Meg mintha régebben kiadtak volna (csak) assemblyset is a témában.
Illetve BME-s, Kandós (már ÓE = Óbudai Egyetem) és esetleg ELTE jegyzeket érdemes beszerezni a témában.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!