Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvet ajánljátok?

Melyik nyelvet ajánljátok?

Figyelt kérdés

A középiskolában sajnos pascaloztunk amivel nem sokra megyek, és hobbiként az AC-vel foglalkoztam de az is csak inkább játék.

Szeptembertől kezdem az egyetemet programozón és van 1 évem itthon, azt lenne a kérdésem hogy melyik nyelvet kezdjem el tnaulni?


nem tiszta hogy mi a különbség a C, C++, C sharp vagy épp a JAVA és társai között, és nem nagyon tudom elképzelni hogy mit jelent az hogy egy adott nyelv egy adott dologra van kiélezve, szóval ha valaki röviden fel tudna világosítani erről azt nagyon megköszönném!



2012. nov. 16. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőknek C# vagy Python, ezek még elég egyszerűek.

A C-t hardverközeli dolgokra, például operációs rendszerekre szokták használni. A UNIX legfontosabb nyelve, alkalmazásokat is írnak rajta.

A C++-t általánosabban használják különféle alkalmazások írására. A legtöbb játék C++-ban készül.

A Java egy hordozhatónak szánt nyelv; mindenhol fut, ahol van Java virtuális gép. Benne is inkább alkalmazásokat írnak, de vannak olyan eszközök, amelyek a C++-ban vannak, de Javában nincsenek. Erről nagyon sokat lehetne írni. Így aztán van, amit C++-ban egyszerűbb megcsináléni, de kezdőként nem nagyon tudod megítélni, hogy mire jók a pointerek, vagy a többszörös öröklődés.

A C# a Microsoft saját Java szerű nyelve, ami a C-hez és a C++-hoz áll közel. Egyik fő célja, hogy egyszerű legyen. Inkább csak Windowsra jó, ez beszűkíti alkalmazását.

2012. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az összefoglalót nagyon hasznos volt! azért annyira nem tartom magam már kezdőnek tudom mi az a pointer meg öröklődés:D

de a fő kérdésemben is tudnál tanácsot adni? még konkrétan nem tudom még hogy melyik ágával szeretnék foglalkozni a szakmának (leginkább a játékfejlesztés érdekelne), és egy olyan nyelvet szeretnék amin gyakorolva jobban el tudnám sajátítani az OOP-t mert a pascal miatt eléggé más a beállítottságom sajnos...

2012. nov. 16. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:

"de kezdőként nem nagyon tudod megítélni, hogy mire jók a pointerek, vagy a többszörös öröklődés."


5+ év tapasztalattal a hátam mögött sem tudom megérteni, hogy mire jó a többszörös öröklődés. Csak az elcseszett design és a káosz lehetőségét növeli a kódban, teljesen elb*szott feature. C#-ban ez sokkal használhatóbban meg van csinálva az interface-ek formájában.

2012. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A választékból a C++-t mondanám, vagy a Javát ízlés szerint.

A Java igyekszik biztonságosnak lenni, a C++ új szabványánsak készítésekor a bizottságnak volt az álláspontja, hogy ne előzzük meg, hogy a fejlesztők lábon lőjék magukat.

2012. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!