Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik nyelvet ajánljátok egy...

Melyik nyelvet ajánljátok egy esetleges Belgiumba vagy Svájcba való kiköltözéshez?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ezekben az országokban több nyelv is hivatalos de azt nem tudom melyiket használják többen és melyikkel tudom magamat könnyebben megértetni.

2012. aug. 27. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen azzal, amelyik részre mész. Belgiumról nem tudok nyilatkozni, de ha Svájcba mennél, hiába tanulnál németül, ha a francia részre mész, ott gyakorlatilag semmire nem mész majd vele. Döntsd el először, hogy melyik részre mész, azután válassz nyelvet. Ha a franciát választod, Belgiumban és Svájcban is van esélyed ;)
2012. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Belgiumon belül északon gondolkodok voltam ott pár éve nagyon barátságosak az emberek (Gent környékén volt) Svájcon belül meg Bernben és Bázelben de nem tudom ezeken a részeken milyen nyelveket beszélnek.
2012. aug. 27. 21:46
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Belgiumba is ugyanaz a helyzet, ahogy az előző leírta. Gentben egyébként flamandul beszélnek, de az angolt szinte mindenhol megértik. Azt viszont megcafolnam, hogy barátságosak az emberek, turistaval lehet, de ha odakoltozol akkor mar korántsem. 9 eve itt elek es egy belga baratom sincs. És szerintem ez Svájcban is ugyanígy van.
2012. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bernben és Baselben svájci németet beszélnek. De ha ennyire érdekel, magad is utánanézhettél volna ;)
2012. aug. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tanulj meg németül, mert Svájc legnagyobb részén azt beszélik, s ha esetleg mégis Belgium északi része mellett döntenél, a német után viszonylag könnyen meg tudsz tanulni flamandul (hollandul).
2012. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi 2 eve elunk itt,es rengeteg baratunk van!! A Belgak nagyon kedvesek,es befogadoak,de ez nagyban fugg attol,hogy hova koltozol!! A nagy varosokban sok a kulfoldi,ott te is csak egy leszel beloluk,es orulnek ha nem vagy ott!Hollandia pont ugyan ez!!

Ha kis varosba koltozol akkor szerintem nagyon jo eleted lehet:)

Az orszag nyugai reszen dutch-ot a keletiben pedig franciat beszelnek!!

A nagyobb varosokban ha kulfoldi vagy,akkor mar sok helyen feltetel a nyelv,es nem eleg csak az angol!!De a kissebb varosokban,ahogy leginkabb csak Belgak elnek,elofgadjak azt is ha inkabb angolul beszelsz:)

2012. okt. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani a nyelvről, amit a 9 éve ittlakó hozzászóló. Én pont Gentben lakok átmenetileg. Dutch, és szinte mindenki jól beszél angolul (persze nem a Rabot-ban lakó törökök), viszont ha Belgiumba költöznél nem árt idővel a franciával is foglalkozni egy keveset.
2013. márc. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A Svájciakról az a tapasztalatom, hogy barátságosak, és több szempontból is hasonlítanak a magyarokhoz. Rendkívül hasonló a humorérzékünk, és nagyon jó bulikat tudnak csinálni :D

Ha Svájcba költözöl, a német nyelvet ajánlom, de a Schwyzertytch-öt (a svájci német nyelvet) rendkívül nehéz megérteni, sok nyelvtani szabályt egyszerűen elhagynak, és nagyon eltérő az akcentusuk, de meg lehet szokni (ezerszer használhatóbb nyelv, mint a Hochdeutsch).

2013. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!