Programozás vs Rendszergazda:melyik a jobb?
Üdvözlet mindenkinek! Lassan eljön az idő hogy el kéne helyezkednem valami szakmában,azt szerencsére már kiskorom óta tudtam,hogy az informatika érdekel,viszont abban még nem tudtam dönteni,hogy melyik a jobb:Rendszergazda vagy Programozó. Akinek van pár tapasztalata ezekről a szakmákról tudna nekem pár sort írni,hogy könnyebben tudjak dönteni? Pl:fizetés,rugalmas meló-e stb.
Illetve az igaz,hogy a programozó tegyük fel a hó elején megkapja a projectet és mondjuk hó végére kész kell lennie közben otthon dolgozhat? Válaszokat előre köszönöm!
A programozás talán kicsit jobb, de persze ez sem így működik, hogy otthon melózol és kész, de talán ez kicsit "komolyabb" munka nagy általánosságban.
Volt szerencsém rendszergazdaként dolgozni egy viszonylag kisebb helyen. A munka nagy része géptelepítés és a felhasználókkal való telefonos/személyes beszélgetés (support) volt.
Igazából ha nem kell egy komplett rendszert tervezni és csinálni, akkor elég unalmas tud lenni, amikor az 50. ember hív fel azzal, hogy hogyan tud a wifire kapcsolódni, vagy miért nem megy az internet.
Szorgalommal lehet pótolni a hiányosságaid.
Szerintem is programozóként próbálj elhelyezkedni, fontos a fejlődési lehetőség!És általában jobban is keresnek.
Egy programozó tud hírnevet szerezni magának, egy rendszergazda nem annyira. Egy rendszergazda rendszerint úgy talál állást, hogy valamelyik ismerőse beajánlja/beteszi valahova. A tehetséges programozókat viszont ismerik, a hírük szakmai berkekben közszájon forog, és nem nagyon vannak munka nélkül. Több pénzt is kaphatnak, a munkától függően, és változatosabb is az egész.
Egy multinacionális vállalat egyik rendszergazdájának lenni is elég nagy kihívás, de a munka elég monoton. Felelősség azért ott is van bőven, tehát a kezdők és netről problémamegoldók nem maradnak meg ott.
Kicsit leegyszerűsítve mutatták itt be a rendszergazdák feladatait, de nagyszerűen bemutatja, hogy mi különbözteti meg a profi tehetségeket azoktól, akik azért lettek rendszergazdák, mert már kisebb korukban is volt számítógépük és megtanultak önállóan ezt-azt.
Egy profi rendszergazda nem foglalkozik helpdesk munkákkal, mert nem a végfelhasználók segítése a feladata, hanem a különböző állomások rendszergazdái munkájának összefogása, instruálása, és a fő folyamatok kézben tartása, amibe számtalan dolog tartozik bele.
A hagyományos értelemben vett rendszergazda tényleg azt teljesíti, amit leírtak, de a fizetése is ehhez igazodik, ami a nagyon szerénytől a közepesig terjedhet a legjobb esetben. Felelősségük sincsen akkora, hiszen jellemzően közalkalmazotti helyeken ülnek, vagy kisebb cégeknél.
Mindezt csak a pontosítás kedvéért, mert bármelyik szakmában csak annyi lesz a fizetés, amennyire jó az adott illető, ezekben a szakmákban magas helyeken tényleg csak a jók maradnak meg. Tehát a kérdés az: magasra szeretnél célozni, amihez persze nagy elhivatottság kell, vagy beéred azzal, hogy egy csendesebb munkahelyen legyél szakember, persze sokkal kisebb felelősségvállalás mellett?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!