Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vajon eljön az idő, hogy a...

Vajon eljön az idő, hogy a puszta gondolatokkal lehessen programozni?

Figyelt kérdés

A gondolatnál gyorsabban, hatékonyabban nem is lehetne dolgokat létrehozni.

Nem nehéz belegondolni, milyen jó lenne ha az ötletek azonnal megvalósulnának.

Esetleg van már ilyen, hogy a gondolatokkal hoznak létre dolgokat, pl programokat, de akár tárgyakat?



#gondolatalapú programozás #azonnali gyártás
2012. szept. 24. 01:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Azt meg tudnák csinálni, hogy a programozó elgondolja a kódszavakat, és azt leköveti a rendszer. Aztán leteszi az eszközt, és kitörli a nem odavaló dolgokat. Ezt tudják most megcsinálni.

Azt is meg tudják csinálni, hogy bizonyos kódrészeket generálnak makrókkal. De az még nem megy, hogy gondolatokkal irányítanak egy ágenst, és az lekódolja a tervek szerint a programot.

A tervek elkészítése sok idő, de cáfolom az előttem szólókat, mert a tesztelés a leghosszabb és a legnehezebb munka. Bár vannak funkcionális nyelvek, amelyeknél nincs programhiba, de ezek nem terjedtek el, mert ez a paradigma nagyban különbözik az elterjedt nyelvek paradigmáitól.

2012. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Bár vannak funkcionális nyelvek, amelyeknél nincs programhiba"

Még szép is lenne ha igaz lenne. Ott is lehet hiba lefagyhat a program, végtelen ciklusba kerülhet, ha nem tetszik a ciklus szó mert funkcionális nyelvről van szó akkor végtelen rekurzióba kerülhet, a valódi számítógépek véges memóriával rendelkeznek, kifogyhat a memóriából, nem lekezelt 0-val való osztási hiba.

Vagy egyszerűen a program nem azt csinálja minden inputra amit terveztünk, ezt is hibának tekintendő.

Tisztán funkcionális nyelven sokkal rosszabb interaktív programot készíteni.

Persze rengeteg szépsége is van ... pl. kevesebb a hibalehetőség ami előfordulhat, nincs mellékhatás, ezáltal az egyes függvények környezetfüggetlenek, nagyobb eséllyel lehet a programot helyesség bizonyítani, mint az elterjedt nyelveken elterjedt paradigmájú prog nyelveken írt programot.

2012. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A discovery Science-en volt hogy van olyan program, játék program, hogy a gondolataival tud különböző dolgokat csinálni. Elhúz tárgyakat, elijeszt figurákat, mindezt úgy hogy egy sisak van a "játékoson" és figyeli az agyhullámokat, figyeli tetszik-e a játék adott részlete stb.


Mivel kicsiny világunk is mint LEGO, épül fel, a nyelvünk adott számú szóból, kifejezésből mondatból áll, így akár egy programozási nyelv összes utasítását is le lehetne kódolni az agyhullámoknak megfelelően.


Jóval gyorsabb kódolásra lehetne alkalmas egy ilyen rendszer. Vagy nem. Nem tudom.

2012. szept. 25. 19:28
 14/19 tabaki ***** válasza:

A programozás nehézségeit aligha a kódolás lassúsága okozza, inkább az algoritmusok megtalálása. Nincs olyan fakezű programozó, aki ne érné utol a gondolatait, mire azok végleges formát öltenek.


Ja, élő programozót még nem láttam, de így képzelem...

2012. szept. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Srapnel ***** válasza:

"A discovery Science-en volt hogy van olyan program, játék program, hogy a gondolataival tud különböző dolgokat csinálni. Elhúz tárgyakat, elijeszt figurákat, mindezt úgy hogy egy sisak van a "játékoson" és figyeli az agyhullámokat, figyeli tetszik-e a játék adott részlete stb."


A motorikus vezérlés ősi agyfunkció, még a legprimitívebb idegrendszerrel rendelkező élőlénynél is megvan. Az egyes akaratoknak megvan a maga területe és feltérképezhető ingerülete. De a komplex gondolatok, magas szintű agyi/elme tevékenységek így még nem leolvashatók, valószínűleg nem is lesznek.


Ez olyan, mintha úgy akarnál sakkozni, hogy nem nyúlhatsz a bábukhoz, csak megdöntheted a táblát. A bábukat a tábla egyik oldaláról a másikra át tudod csúsztatni így, de egy konkrét bábuval nem tudsz lépni, akármilyen ügyes vagy. Azt sem tudod megtenni, hogy az egyik bábu az egyik irányba mozogjon, a másik meg egy másikba. Na, így nem lehet gondolatokat olvasni pár elektródával. Az, hogy mozgatni akarok valamit valamerre, egyszerűbb működés, mint hogy 5 osztályt elképzelek 10 relációval és azokat manipulálom.

2012. szept. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

@kérdező 19:28

Lényegébe írtam erről tegnapelőtt 15:48-kor, ezek szerint nem voltam elég nyomatékos.

Az idő nagy része nem a kódolással megy el, pontosabban az idő kis része telik kódolással, a megfelelő algoritmusok kitalálása, ésszerű határokon belül optimalizálása, futási időre, tárra, unit tesztelés, helyesség igazolás ... stb. Vagyis lényegesen nem gyorsítana, ha a kódolási idő 0, akkor sem lenne lényegesen gyorsabb. Vagyis nem lenne annyival hatékonyabb programozni mint gondolnád.

2012. szept. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Ok, rendben hagyjuk, amúgy is hülye kérdés volt.


Mindenkinek köszönöm a gondolatait.

2012. szept. 26. 18:43
 18/19 Srapnel ***** válasza:

Figyelj, én értem, hogy mire gondolsz, arra, hogy mondjuk a fejedben lévő műveleteket megértse a gép és neked ne kelljen begépelned. A többiekkel ellentétben én látom ennek értelmét és tényleg gyorsítana a fejlesztésen, ugyanis, amit a többiek írtak, az folyamatos transzformációt és műveletet jelent azon a kódon, amivel épp foglalkozol.


De azt látni kell, és a kérdésedre is az a válasz, hogy ma ez még nagyon science fiction. Az, hogy mozgatnak valamit gondolattal, vagy robotkart vezérelnek gondolattal, az tényleg nagyon más, mint bonyolult gondolatokat leolvasni. Ez a lényeg igazából.

2012. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy meg fog érteni valaki ;-)


Na, majd visszatérünk rá 100 év múlva.

2012. szept. 26. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!