Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme egy új programozás...

Van értelme egy új programozási nyelv kitalálásának és megvalósításának?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 17:28
1 2
 11/16 _Jessy_ ***** válasza:

Srapnel:

Tudom, hogy igaza van abban, hogy nem ez a munka nagy része, amit példának felhoztam. De azért írtam le, mert ahhoz képest, hogy egy "semmire se jó" nyelv, még ez is munkával jár. Sőt az egyszerűségéhez mérten elég sokkal.

Ezek után naná hogy nem tetszik, hogy leugat.

2012. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Srapnel ***** válasza:
100%
Szerintem ő úgy értette, hogy te a legenerált parser kódjának hosszát hoztad föl érvnek, ami tényleg nem irányadó, inkább az EBNF és szemantikai leírás hossza számít. Meg leginkább még az, hogy aztán az AST-vel mit kezdesz.
2012. szept. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 _Jessy_ ***** válasza:

"bisonc++ segítségével megírt fordító 600+ soros lett"

Nálam ez azt jelenti, hogy az írt kód lett annyi, nem pedig az, amit aztán a parser ebből generál. Mint ahogy a 100 soros c++/pascal/basic/stb. programnál sem a generált tárgykód mérete 100 sor, hanem az, amit a programozó megírt :)

2012. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés nem helytálló! Ha van értelme, akkor kell felvetni az új nyelv megvalósításának ötletét. Először találkozz olyan egy azon típusú problémával amit a külön nyelv könyebben kezel mint az adottak. Ha fennáll a robléma akkor kell hozzájuk idomulva egy új nyelven dolgozni, ha a többi nem fejleszthető ilyen irányban, vagy túlságosan bonyolult a probléma leírása, túl sokat kell ,,kerülni" és te egy olyan fejlesztéssel rukkolsz elő ami egy munka menetét amellett, hogy rendkívül lerövidíti maximálisan le is fedi és nem csökkennek a felhasználókörben a leírható lehetőségek. Tehát ha egy kifejezetten mondjuk adott terméknek szeretnél (főként biztonsági célból) egy új nyelvet létrehozni akkor az érv adott. De ha unatkozol és csak arra lennél kíváncsi van-e lehetőség abban, hogy létre hozz egy olyan nyelvet ami ugyan azt tudja mint más akkor arra a válasz az, hogy ,,NINCS". Ehhez pedig értelmetlen lenne bármilyen indoklás, mert felesleges lenne. Azok akik programozással foglalkoznak miért tanuljanak meg egy olyan dolgot amire nincsen szükség? Ha valami már jól működik akkor miért írnál újat? Miért szeretnéd újra írni az alapokat? Erre csak akkor lehetne okod, ha hibákat szeretnél és tudnál vele kiküszöbölni, de ekkor már szintén más a felállás. Egy programozó sem fogja támogatni a felesleges ötleteket és éppen ezek az emberek körében kell elterjesztened nem pedig a laikusok táborában híresztelned. Tehát a jól berögzült nyelvek használatát nem fogják a semmiért lecserélni. Nyomos érvednek kell lenni amire nem mi tudjuk a választ hiszen előbb kell fellépjen a hiány ami megszüli a Miért?-et.
2012. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Annyiból van értelme, hogy aki kidolgozza és megvalósítja, az tanul belőle. Egy már definiált nyelv beprogramozása jó diplomamunka a programtervező Msc-n.
2012. szept. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Természetesen van értelme új programozási nyelv kitalálásának, hiszen az utóbbi években is számos nyelv jelent meg, pl. Google-től a Go vagy Dart, de ott vannak a JVM-re épülő nyelvek, mint a Scala, Groovy vagy Clojure, amiket már többé-kevésbé ipari projektekben is használnak. Ha jól tudom a Googlenak nem igazán jött össze a nyelveinek az elterjesztése, de nem is ez a lényeg. A Redhat egy Ceylon nevű nyelvet fejleszt.


Azt viszont fontos hozzátenni, hogy ezeket a nyelveket nem "csak úgy" alapon hozták létre, mert unatkoztak a készítők, hanem olyan elemeket tettek bele a nyelvekbe, amelyek bizonyos visszatérő problémákra adnak magasabb szintű eszközt, hogy kevesebbet kelljen kódolni és gyorsabban látható legyen a programozó szándéka.


Például Clojure-ben alapból vannak a párhuzamos programozást leegyszerűsítő konstrukciók, mint agent, future, promise, STM, atom. Mivel ugyanúgy a JVM-en fut, mint a Java, ezeket értelemszerűen Java-ban is mind meg lehet csinálni, de hosszabb, terjengősebb a kód, tovább tart értelmezni. A Clojure ezt nyelvi szinten támogatja, kevesebbet kell hozzájuk gépelni, a forráskód kompaktabb. De lehetne említeni Groovyból a GStrings-t, ami a stringkezelést könnyíti meg, vagy a GPath-t, ami a kollekciók feldolgozását segíti. Javaban az ekvivalens kód itt is hosszabb.

2012. szept. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!