Van értelme egy új programozási nyelv kitalálásának és megvalósításának?
Van. Pl új programozási nyelv új paradigmával. Eljutottunk a gépi kódok szintjétől a programozási nyelvek/környezetek virtuális gépek egész hierarchiájához. A történetnek nincs vége ...
Új nyelvet időnként saját célra kifejlesztenek nagy cégek.
Nincs értelme annak a kérdésnek hogy melyik a legjobb programozási nyelv. Annak viszont van hogy az adott programozási részterületen az adott célnak milyen prog nyelv a legjobb.
Pl a c egy általános célú prog nyelv, minden lehetséges program algoritmizálható benne. De pl matematikai számításokra jobb a haskel, vagy a matlab mint a c. Sőt a matlab speciálisan erre lett kihegyezve. Vagyis egy adott speciális problámát jobb megoldani ún domain specifikus programozási nyelvvel mint általános célú prog nyelvvel.
Van pont azok miatt, ahogy utolsó kifejtette.
De ha a kérdés arra irányult, hogy Te csinálj-e egy teljesen új nyelvet, akkor arra első válasza is helytálló.
Ezeket általában egyetemek vagy nagyobb kifejezetten ezzel foglalkozó kutatócsoportok alkotják meg és nem otthoni hobbi programozók.
Azért a Ruby alapjait egy ember fektette le.
Egyébként van. Ahogy előbb már leírták. Akkor nincs, ha most azt veszed a fejedbe, hogy megcsinálod a végső, legjobb, mindenre jó nyelvet.
Ha egyedül akarod megcsinálni, akkor nincs :) Mire kész lennél vele, addigra már nem lenne aktuális a dolog. Csak egy példa:
bisonc++ segítségével megírt fordító 600+ soros lett. És ez a fordító csak az alap vezérlési szerkezeteket ismeri, a 4 alaműveletet, és ha jól emlékszem 2 adattípust tud kezelni (logikai és egész)
Jessy, ez a bisonos példa hogy jön ide? A fordító nagysága abszolút nem releváns, mivel vannak ilyen tooljaink (pl a lex+bison), amik reguláris kifejezésekből és nyelvi szabályokból szintaxisfát generálnak teljesen automatikusan, neked már "csak" a szemantikát kell ráültetni.
Egy új nyelvet nagyon könnyű megcsinálni, ugyanis a beszélt nyelvvel ellentétben a programozási nyelvek többsége nagyrészt környezetfüggetlen grammatika, tehát egyszerű, mint a faék.
Azt megoldani, hogy a nyelv valami olyat nyújtson, amire szükség van (C++-nál ez az absztrakciós szint volt, pl az OO réteg), mindezt eladható formában (tehát megfeleljen a másodlagos, harmadlagos követelményeknek, C++-nál ez pl a hatékonyság megtartása), és ráadásul még valahogy legyen népszerű is (ez C++-nál a C-vel való úgy-ahogy visszafele kompatibilitás NAGYBAN megkönnyítette), na EZ a nehéz feladat.
"Jessy, ez a bisonos példa hogy jön ide? A fordító nagysága abszolút nem releváns, mivel vannak ilyen tooljaink (pl a lex+bison), amik reguláris kifejezésekből és nyelvi szabályokból szintaxisfát generálnak teljesen automatikusan, neked már "csak" a szemantikát kell ráültetni."
Pont ez példázza, hogy még így is sok körmölés/munka, Te szerencsétlen! Ha olvastad volna a hozzászólásomat, akkor észrevehetnéd, hogy pont a lex+bisonc forrás lett annyi, amennyi, és nem a generált kód.
Mellesleg elárulnád, hogy mi a franc bajod van velem? Vagy csak kötekedni jársz ide, mert mindenkinél okosabb vagy?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!