Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme egy új programozás...

Van értelme egy új programozási nyelv kitalálásának és megvalósításának?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nincs
2012. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ennél azért bőbeszédűbb válaszokra számítottam. Kifejtenéd?
2012. szept. 19. 17:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Van. Pl új programozási nyelv új paradigmával. Eljutottunk a gépi kódok szintjétől a programozási nyelvek/környezetek virtuális gépek egész hierarchiájához. A történetnek nincs vége ...

Új nyelvet időnként saját célra kifejlesztenek nagy cégek.

Nincs értelme annak a kérdésnek hogy melyik a legjobb programozási nyelv. Annak viszont van hogy az adott programozási részterületen az adott célnak milyen prog nyelv a legjobb.

Pl a c egy általános célú prog nyelv, minden lehetséges program algoritmizálható benne. De pl matematikai számításokra jobb a haskel, vagy a matlab mint a c. Sőt a matlab speciálisan erre lett kihegyezve. Vagyis egy adott speciális problámát jobb megoldani ún domain specifikus programozási nyelvvel mint általános célú prog nyelvvel.

2012. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Van pont azok miatt, ahogy utolsó kifejtette.


De ha a kérdés arra irányult, hogy Te csinálj-e egy teljesen új nyelvet, akkor arra első válasza is helytálló.

Ezeket általában egyetemek vagy nagyobb kifejezetten ezzel foglalkozó kutatócsoportok alkotják meg és nem otthoni hobbi programozók.

2012. szept. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Srapnel ***** válasza:

Azért a Ruby alapjait egy ember fektette le.


Egyébként van. Ahogy előbb már leírták. Akkor nincs, ha most azt veszed a fejedbe, hogy megcsinálod a végső, legjobb, mindenre jó nyelvet.

2012. szept. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 _Jessy_ ***** válasza:

Ha egyedül akarod megcsinálni, akkor nincs :) Mire kész lennél vele, addigra már nem lenne aktuális a dolog. Csak egy példa:

bisonc++ segítségével megírt fordító 600+ soros lett. És ez a fordító csak az alap vezérlési szerkezeteket ismeri, a 4 alaműveletet, és ha jól emlékszem 2 adattípust tud kezelni (logikai és egész)

2012. szept. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 iostream ***** válasza:
100%

Jessy, ez a bisonos példa hogy jön ide? A fordító nagysága abszolút nem releváns, mivel vannak ilyen tooljaink (pl a lex+bison), amik reguláris kifejezésekből és nyelvi szabályokból szintaxisfát generálnak teljesen automatikusan, neked már "csak" a szemantikát kell ráültetni.


Egy új nyelvet nagyon könnyű megcsinálni, ugyanis a beszélt nyelvvel ellentétben a programozási nyelvek többsége nagyrészt környezetfüggetlen grammatika, tehát egyszerű, mint a faék.

Azt megoldani, hogy a nyelv valami olyat nyújtson, amire szükség van (C++-nál ez az absztrakciós szint volt, pl az OO réteg), mindezt eladható formában (tehát megfeleljen a másodlagos, harmadlagos követelményeknek, C++-nál ez pl a hatékonyság megtartása), és ráadásul még valahogy legyen népszerű is (ez C++-nál a C-vel való úgy-ahogy visszafele kompatibilitás NAGYBAN megkönnyítette), na EZ a nehéz feladat.

2012. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egy adott feladathoz új programozási nyelvet készíteni igenis lehet értelme. Bár lehet, hogy ez azon múlik, hogy az adott csapat nem ismeri mind a 2500+ nyelvet.
2012. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 _Jessy_ ***** válasza:

"Jessy, ez a bisonos példa hogy jön ide? A fordító nagysága abszolút nem releváns, mivel vannak ilyen tooljaink (pl a lex+bison), amik reguláris kifejezésekből és nyelvi szabályokból szintaxisfát generálnak teljesen automatikusan, neked már "csak" a szemantikát kell ráültetni."

Pont ez példázza, hogy még így is sok körmölés/munka, Te szerencsétlen! Ha olvastad volna a hozzászólásomat, akkor észrevehetnéd, hogy pont a lex+bisonc forrás lett annyi, amennyi, és nem a generált kód.

Mellesleg elárulnád, hogy mi a franc bajod van velem? Vagy csak kötekedni jársz ide, mert mindenkinél okosabb vagy?

2012. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Srapnel ***** válasza:
Jessy, abban iostreamnek igaza van, hogy pusztán parsert és AST-t (szintaxisfát) építő kódot akár egy hét alatt is összedobsz. Még mondjuk 2-3 hét egy virtuálgép hozzá és akkor kapsz egy akár viszonylag bonyolult nyelvet, amit interpretálni tudsz. A nehézség tényleg ott van, amit ő írt. A művészet az, hogy JÓ nyelvet csinálj, nem az, hogy bonyolultat/sokat tudót. Ha pedig bármilyen targetre is fordítasz és még optimalizálni is akarsz, na az megint egy külön masszív témakör.
2012. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!