Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi kell ahhoz, hogy programozó...

Mi kell ahhoz, hogy programozó lehessek?

Figyelt kérdés

Programozást tanulok az egyetemen de ott mindössze egy 2 éves okj képesítésem lenne(php, mysql, c++ javascript ezeket tanuljuk, de inkább úgy mondom hogy az alapokat tanítják csak meg mivel mindenre csak 14 hetünk van). Ezért azt gondoltam, hogy elmennék, mellette vennék külön órákat Java programozásból, és később letennék egy jobb java tanfolyamot is. Ez már elég lehet ahhoz, hogy elindulhasson a karrierem mint Java programozó?


Úgy tudom ez után el kell mennem 1-2 év gyakornokságra és utána vesznek csak fel programozóként.


Valaki felvilágosítanak hogy működik mind ez? Milyen lépcsőket kell megjárnom, hogy java programozóként dolgozhassak?



2012. szept. 19. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

csak annyi,hogy megtanulsz programozni egy könyvből majd gyakorolsz sokat és nagyon profi leszel matekból és programozásból.


A diplomával meg kitörölheted a segged.Tapasztalat.

2012. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
#1-es amit írt helyes. Papír ebben a szakmában sokat nem ér. Matek, angol és programozási készség. Kb egy kell, jah és a legfontosabb: jó kapcsolatok!
2012. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tehát nem gond, ha nem rendelkezek diplomával, ha kellő képp felfejlesztem magam és szerzek 1-2 év tapasztalatot gyakornokként, akkor van esélyem?


Angolt fejleszteni fogom, matek döcögős, igaz a logikus gondolkodás megvan, de majd arra is figyelek.

2012. szept. 19. 13:57
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Csak fejleszd magad profi szintre és javíts még a matek tudásoson és fontos hogy gyakorolj sokat.

Csináld ezt egy ideig,hogy jól bele jöjj.


Nem kell ide diploma.Csak legyél nagyon jó benne.

2012. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 2xSü ***** válasza:
100%

Alapvetően elég jónak lenned abban, amit csinálsz. Én bizonyos okok miatt nem tudtam elvégezni a fősulit sem, aztán mégis 10 éve programozóként dolgozom.


De azt is látni kell, hogy a nagyobb cégeknél rutinból úgy írják ki az állásajánlatot, hogy „felsőfokú végzettség, kommunikációképes angol nyelvtudás”, ha kell, ha nem. Aztán meg hajlamosak ragaszkodni mindehhez. Ilyen cégeknél hátrányban leszel, ha nem végzed el az egyetemet. Viszont ahol a papírt tekintik fontosnak, ott te is papír leszel. Ahol a tudásodra kíváncsiak, ott ember leszel. Lehet, hogy kevésbé jól fizető állást fogsz csak találni, de más területen meg lehet, hogy jobban jársz.


Összességében egy egy olyan szakma ahol a papír mit sem ér. Mert oké, hogy valaki programozó, de milyen nyelven? Milyen rendszerben járatos? Milyen speciális szakterületen van gyakorlata? Mert pl. ugye nem mindegy, hogy Java-ban adatbázis kezelő rendszerek építésében van gyakorlatod, vagy mondjuk 3D-s játékok készítésében. Persze mindenbe bele lehet rázódni, de összességében a programozó túl tág kategória. Viszont a diploma megszerzése más készségek és ismeretek meglétét igazolja, ezért lehet, hogy valahol fontosnak fogják tartani. (Hogy pl. legyen némi fogalmad a közgazdaságtanról is, a matekhoz is, fizikához is, vagy akár valamilyen társadalomtudományhoz is. Nem kell szakembernek lenned, csak legyen egy komplexebb rálátásod a világra.)

2012. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont a diploma megszerzése más készségek és ismeretek meglétét igazolja"


Ezt a mondatot kiemelném innen.

Persze, lehet azt mondani, hogy a diploma mit sem ér, de azért jelentősen meglátszik az embereken, hogy ki az aki kapott valamilyen alaptudást és ki az, aki magától, könyvekből tanult.


Az egyetemeken NEM programozni tanítanak meg (sokan ezt nem értik meg), hanem adnak egy olyan alapot, amire az ember magától tud megfelelően építkezni.

Bárki tanulhat magától is természetesen, de ezekben az esetekben szinte biztos, hogy nagyobb, esetleg később elég fontos területek kimaradnak, amik miatt sokat szívhat.


Egy átfogó alaptudásra mindenképpen szükség van ahhoz, hogy az ember tudjon érvényesülni a piacon, ezt pedig egy rendes képzés tudja megadni.

Az kijelenteni, hogy a diploma semmit sem ér kicsit meredek. (Igen, van pár diploma ami nem sokat, de azért egy normális ELTE, BME, SZTE és még pár intézményből szerzett azért elég jó kiindulási alap.)

2012. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 2xSü ***** válasza:

#6: Inkább úgy fogalmazok akkor, hogy egy programozói diploma megléte semmit sem ér annak az eldöntésében, hogy valaki egy adott munkakörre alkalmas-e vagy sem. Nem mond eleget az általa bírt tudás irányultságáról, specializálódottságáról. Kicsit olyan, mintha valakiről azt mondanánk, hogy mérnök. Jön az, hogy jó, de milyen mérnök. Vegyészmérnök, építőmérnök, környezetmérnök vagy villamosmérnök?


Attól, hogy valakinek van egy programozói diplomája, attól még abból nem derül ki, hogy mobil alkalmazás készítésében járatos, adatbázis guru vagy kernelfejlesztőként szerzett hírnevet, mennyire tud projektben dolgozni, illetve meg tud-e birkózni egy szoftver megtervezésével és kivitelezésével egymaga, segítség nélkül. A programozói szakma túl szerteágazó ahhoz, hogy egy diploma bármiről is információt adjon.

2012. szept. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez a megfogalmazás pontosabb. :)

Mint írtam a diploma egy alaptudást ad, ebből nem határozható meg, hogy ki mihez ért, ebben tökéletesen igazad van. A diploma önmagában kevés, de azt állítani, hogy semmit nem ér nagyon meredek.


Amúgy egy konkrét példa (hogy lássátok nem a levegőbe beszélek) egy nagyon jó barátom mesélte legutóbb pont, hogy a cégüknél felvételiztettek új embereket és tisztán látszott, hogy ki ment oda valamilyen képzés és ki önképzés után.

Ugyanis akik maguktól tanulták szintén értették a dolgokat, de kifejezni sokkal nehezebben tudták magukat. Nagyon sokuknál a szakszavak hiányoztak és tényleg hiába látszott, hogy értik, az nem elég, ha nem tudják ezt el is mondani.

2012. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"A programozói szakma túl szerteágazó ahhoz, hogy egy diploma bármiről is információt adjon"


Nos, ha van diplomád, az minimum annyit jelent, hogy van elég eszed és szorgalmad ahhoz, hogy le tudtál vizsgázni több félévnyi algebrából, analízisből, diszkrét matematikából, operációkutatásból, és még sorolhatnám.

Ami azért átlagon felüli szellemi teljesítmény.


És még mielőtt bárki azzal jönne, hogy matekot nem kérnek az állásinterjún : Igaz. Viszont pontosan ezek a tantárgyak vernek bele az emberbe olyan szintű absztrakciós képességet és logikus gondolkodást, ami kell ahhoz, hogy valaki jó programozó legyen.

2012. szept. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pedig de, én már írtam olyan felvételi tesztet, amiben volt matek :)
2012. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!