Mi is pontosan az a programozó és a webprogramozó? Illetve a webdesigner? Mivel foglalkoznak?
Sziasztok!
Gondolom nem én vagyok az első aki ilyen "hülye" kérdést feltesz,de azért én is felteszem ezt a hülye kérdést :d
Szóval az lenne a kérdésem,hogy egy programozó és wbprogramozó(ha egyáltalán van ilyen) között mi a különbség?
Programozó gondolom megtanulja a nyerlveket..c++ vagy nem tudom még milyen nyelveket,és akkor egy program segítségével programot ír...
De ha van ilyen ,hogy webprogramozó meg külön webdesigner,akkkor azok között mi a különbség? A webprogramozó a weboldalt hozza létre,míg a designer a külsejét tervezgeti? ha ez így van akkor a designer meg weboldalakat nem is tud létrehozni? és egy designernek miket kell tudnia? valahol azt olvastam h photoshop ismeret a legfontosabb neki..photoshoppal hozza létre a "képeket" az oldalra,vagy mi? és kell a designernek különböző nyelveket tudnia?
Illetve melyik szakma a keresettebb?
Tudom sok hülye kérdésem van,de 16 éves vagyok és totál semmit se értek a szakmához..viszont ilyen wboldalakat pl(ha keres olyan jól mint pl egy programozó és keresett szakma is annyira..) akkor azzal szívesen foglalkoznék majd a későbbiekben...viszont nem tudom,hogy így a 0-ról kezdve 16 éves fejjel,lehet -e ebből vlmi :S
Válaszokat előre is köszönööm :)
16/L
Nagyjából jól látod, hogy mik a feladatok, a részletekbe nem megyek bele, mert ha a keresőbe itt az oldalon belenézel, akkor több oldalas leírásokat találsz ezekről.
Mindegyik keresett valamennyire, DE egy fontos dolog van, ha csak a pénzért csinálod, akkor az informatikában nincs jövőd. Sajnos ez egy ilyen szakma, ha nem szereted is igazán amit csinálsz és magadtól, érdeklődésből nem mész utána, akkor nem sok esélyed lesz.
A webdesigner kitalálja, hogy az oldal hogy nézzen ki. Photoshoppal elkészít pát lárványtervet, aztán ha a megrendelő rábólint valamelyikre, akkor a képből elkészíti a HTML+CSS oldalt a főbb szolgáltatásokról és a HTML forrásva bejelöli, hogy melyek azok a részek amik állandók és melyek azok, amik dinamikusa változók. Utána a webprogramozó megtervezi és elkészíti az adatbázist (hacsak nincs külön adatbázis programozó), elkészíti az admin felületet, a minta oldalakból megcsinálja a kész weboldalt és a dinamikus részeket kitöltő programokat.
És még lehet egy front-end programozó is, aki kliens oldali szkripteket írja meg.
A határ nem éles. Egy jó webprogramozó konyít valamit a designhoz és egy jó designer meg egy kicsit ismeri a programozást.
Az általános programozó leginkább asztali alkalmazásokat készít.
hát mindennek több fajtája van. a web programozó mint a neve is takarja webet programoz, php (szerveroldali programozás), mysql (adatbázis programozás) javascript (kliensoldali programozás), (html, css) stb. a designer a weblapot tervezi meg ahogy írtad is ps-be például, esetleg képeket is csinál hozzá, aztán adja oda a web programozónak aki el is készíti azt. a designernél is minimális html esetleg css tudás is szükséges de minimális.
de napjainkban már sajnos összeolvadnak a dolgok, és mindent kb egy emberrel csináltatnának.
a programozó, hát nyilván abból is van sokféle, valaki grafikával foglalkozik inkább, directx, xna, ugye játékprogramozás, van aki asztali alkalmazásokat programoz stb. nem ismerem annyira ezt a kört, de igen nyilván oda inkább c/c++/c# tudás szükséges.
megjegyzem utóbbit én mint web programozó tanultam is, úgyhogy látni milyen egy kalap alá veszik az egészet. de mint mondtam a programozóknál nem tudom hogy megy ez a gyakorlatban (majd valaki aki ebben jártas biztosan kijavít), de a webes része az körülbelül az így megy.
szerintem jó korban vagy hozzá itt kellesz lassan "érdeklődési kört" választani. ha szeretsz szinte folyamatosan tanulni, fejleszteni magad, tudásod, akkor jó, de ha nincs tanuláshoz készséged, akkor nemérdemes ilyen témakörrel ismerkedni, mert "elavul a tudásod mire megismered a témát" ezzel arra célzok hogy folyamatosan fejleszteni kell magad, jönnek az új technológiák, újdonságok folyamatosan, és hajlamos páréven belül elévülni a tudás.
nem mellékesen a felsőoktatási intézményekben is tanulni kell, ha jó állást akarsz:)
Hát a tanulással biztosan nem lenne gondom,elég könnyen megy a magolás,és órákat is képes vagyok egy helyben ülni,míg nem tudom teljesen tökéletesen az adott anyagot :d
inkább az egésznek az elkezdése olyan homályos nekem...
Mármint konkrétan a gépekhez nem értek,szinte csak ki-be kapcsolni tudom a gépet xd és ahogy utána olvasgattam a tananyagoknak..nekem még az alapfogalmak is kínaiak..gy nem tudom,hogy kezdjek neki..elsőnek szívesen megtanulnék html sablonokat készíteni,csak a nekirugaszkodás nehéz ennél is,nem tudom mivel kezdjek,mit csináljak először :d
na de hát mind1 majd kialakul remélem :)
Köszi a válaszokat,mindenkit zöldeztem :)
Ott a gond, hogy az informatika is egy olyan terület (mint mondjuk a matematika) amit nem lehet igazán magolni!
Ezt meg kell érteni, fel kell fogni. Hiába ülsz naponta 5-6 órát akár egy könyv mellett és magolod, nem fogsz tudni önállóan elkészíteni egy (akár) weboldalt, ha nem látod az összefüggéseket.
Egy jó könyv sokat segíthet mondjuk az indulásban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!