Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programozó feladata...

Egy programozó feladata annyiból áll, hogy kódsorokat ír, debuggolja és teszteli?

Figyelt kérdés
Érdemes-e programozónak menni? Mennyi időt emészt fel ez a munka, és lesz-e elég időm a szociális életre? Miben találjuk meg az örömöt a munka során? Mert gondolom nem az örökös kódok írásából.

2012. szept. 15. 20:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Most szeretnél programozónak tanulni? Ha igen, akkor mielőtt kódokat írnál stb... lesz még 6 féle matekod... mindet szeretni fogod... xD jól gondold meg :D
2012. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Komplikato ***** válasza:

Hát az konkrétan attól függ, ha ilyen alacsony fizetésű arc egy asztal mellett, akinek mindent előre szájába rágnak akkor igen. Ha magasabb szinten űzi, akkor lehet meg is kell előtte tervezni részletesen, nem? Meg fel kell állítani a "mérföldköveket", hogy minek mennyi idő alatt kell elkészülni, stb.

De ha megnézed hány féle programozó suli van ma már (közgazdasági, kereskedelmi, programozó matematikus, stb.) akkor rájössz a kérdésed nem túl egyértelmű. :)

2012. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Komplikato-nak igaza van.

Ezt így nem lehet kijelenteni és régen rossz ha valaki csak ennyit csinál. (Akkor az azt jelenti, hogy nem ért hozzá egyáltalán és nem mernek többet rábízni...)

(+ Mondjuk tapasztaltabb emberek a tesztet a kód megírása előtt csinálják és ha minden jól végeznek el, akkor minimális debuggolás kell csak.)


Ha ezek a kérdések merültek fel, akkor a programozás NEM NEKED VALÓ, inkább ne is erőltesd.

2012. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Elnézést lehet, hogy rossz irányból közelítettem meg a dolgot. 10. osztályos gimnazista vagyok, és mindig érdekelt az informatika, szeretném, ha értenék sok mindent a számítógépekről, javítani, programozni, hardverekkel dolgozni, stb. Olvastam pár helyen, meg viccekben is megtalálható, hogy az informatikus az idejének nagy részét a gép előtt tölti, hogy megoldja vagy megcsinálja azt, amit kell. Viszont a mostani időszakban az informatikus az egyik legkeresettebb világszerte, sok cég és intézmény keresi. És mivel még zöldfülű vagyok, így nem tudok sokmindent a programozásról, vagy informatikusnak lenni. Szóval, innentől kezdve tudtok beszámolót írni, hogy milyen informatikusnak lenni? Köszönöm.
2012. szept. 15. 20:42
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A programozás legnagyobb része a gondolkodással, tervezéssel telik. Lekódolni pár év tapasztalat után egyáltalán nem nehéz.

Hiába van annyi informatikus. Az informatika nagyon szerteágazó, és nem is lesz mindenkiből programozó, aki annak készült, mert rájön közben, hogy nem csak kódolásból áll a munka. Felsőfokú angol nyelvtudás is nagyon-nagyon szükséges. Rengeteg könyvet el kell olvasni, és neten is tájékozódni, agyilag a toppon lenni. Persze a papírok is szükségesek: főiskola, egyetem...

Ha ezek megvannak, akkor tök mindegy hány programozó van, mert tutira találsz munkát, még ha külföldön is - de hát annak is megvannak az előnyei, nyilván a tudásod alapján jó fizetésed is lesz. Távmunkát is lehet vállalni, vagy saját kis vállalkozást alapítani, egyedi - vagy nem túl egyedi, de jól kidolgozott - ötlettel.


Szóval sok mindent lehet kezdeni, ha mindezek megvannak, de addig még rengeteg tanulás vár rád, és ha szereted ezt a dolgot, akkor egyáltalán nem megerőltető.

2012. szept. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Ja és nem csak ennyiből áll a munkája, mert miután a programnak egy verziója készen áll, azt utána folyamatosan kell javítani, és még egy kiadásra kész programban is mindig vannak hibák. Ezért jó problémamegoldó képességre is szüksége van az illetőnek.

Nem mindig tudják tesztelni a kész kódsort, mert egy program rengeteg dologból áll össze, amit nem 1 ember csinál, hanem több 100, esetleg több 1000. Így mire a tesztelésre kerül a sor, lehetséges, hogy egyáltalán nem úgy működik, mint ahogy szerették volna, ezért jöhet a hibakeresés a rengeteg sor között.


Miért ne lenne időd a szociális életre? Nem kell 24 órán át a gép előtt ülni, ahogy más munkahelyen sem kell mindig bent lenni.


Az örömöt az adja, hogy megtalálod a hibákra a megoldást. Látod működés közben az általad írt kódot. Mindezt jó fizetésért, és ha te azért vállaltad a programozói munkát, mert ez a hobbid, akkor nem lesz olyan stresszes, mint mondjuk a legtöbb fizikai munka.

2012. szept. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A tesztelés részbe egy picit megint belekötnék, ha nem gond.

Mint már írtam, megfelelő tervezéssel és a tesztek gondos előkészítésével megelőzhető az, hogy utólag kelljen órákat keresni a hibákat.

Ha nagy is a program, nem lehetetlen ez a feladat!


A többi stimmel mind.

Ez valóban egy elég nagy terület, több felé lehet szakosodni és JÓ szakemberekre mindig szükség van.

A futottak még kódolókkal most is már Dunát lehet rekeszteni, de ha valaki elég elhivatott és szereti is ezt a szakmát, akkor nem lesz gondja munkát találni.


Az "öröm" a munka során tényleg az, amikor kész van amit csináltál heteken/hónapokon át és működik, látod készen az egészet és tényleg azt csinálja, amit kell és másoknak ez hasznára van. Benne van itt az alkotás öröme ebben is. (Már-már ez is művészet.)


Szabad idő pedig ugyan annyi (ha nem több) van, mint bármilyen más munkahelyen. Bármit lehet csinálni mellette, amihez kedved van.

2012. szept. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ákos de mákos válasza:
Üdvözletem! Hozzávetőlegesen mennyi egy programozó "kifutási ideje"? Azért érdekel, mert aktív éveimből már 20 év eltelt, de 15 éve hobbim a számítástechnika, egyszerűen nem tudok csalódni benne:) Ha most elkezdeném iskolarendszerben tanulni (+ megfelelő önszorgalom), akkor kb. hány év kell ahhoz, amikor azt tudom mondani, használható, piacképes tudással rendelkezem? Arra a szintre célzok, amikor még úgymond nem kapkodnak két kézzel az ember után, de alkalmazottként már elfogadható fizetést ajánlanak fel számára (ez nálam minimum nettó 300)? Azaz amikor már tud mutatni valamit egy munkáltatónak (komolyabb szoftver- vagy bármely más cég)?
2012. szept. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 iostream ***** válasza:
Ahhoz, hogy ne kezdőként vegyenek fel, és megkapd a netto 300-at, már le kell tenni valamit az asztalra, pár év munkatapasztalat. Ha nem vagy hajlandó kevesebbért dolgozni, ez nem lesz meg.
2012. szept. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ákos de mákos válasza:
Köszönöm a választ! Még annyit, hogy - egyetemet egyelőre nem tervezek, már csak azért sem, mert van már több diplomám - OKJ webprogramozó képzéssel + közben is rengeteg önfejlesztéssel elegendő lenne ehhez mondjuk az iskolai éveken felül 5-6 év? Természetesen úgy gondolok ennyi időt, ha ezt olyan cégnél/kollégák keze alatt tölteném el, ahol a fejlődés biztosított?
2012. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!