Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg lehet tanulni programozni...

Meg lehet tanulni programozni autodidakta módon?

Figyelt kérdés
Az egyetemen minimális szintű programozást tanulok, de nagyon megtetszett, viszont az a problémám, hogy egy egyetemi képzést nem igazán tudnék finanszírozni. A maradék államilag támogatott félévem pedig csak úgy lenne elég, ha otthagynám a mostani szakomat, de azt nem szeretném. Sok helyen olvasni, hogy nem is érnek semmit az ilyen képzések, és inkább otthon kell tanulni. Mennyire igaz ez? Munkáltatóknak nagyon fontos, hogy legyen valamilyen papír a tudásról? Gondolkozom ezen a web-programozó felsőfokú képzésen is, már csak a gyakorlati hely miatt is.
2012. szept. 9. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Mindenképpen előny a papír. Autodidakta módon viszont nagyon nehéz lesz tanulnod és lehet hogy ez-az kimarad. Egy munkáltató mindig a következők alapján választ dolgozót: Papírok, tapasztalat és esetleg az eddigi munkáid. Ha találnak olyan embert akinek nagy tapasztalata van munkájában és papírja is van róla akkor azt felveszik (általában ritka az ilyen). Ha viszont nincs a jelentkezők között ilyen ember, akkor mérlegelnek hogy friss diplomást vesznek-e fel, vagy tapasztalt autodidaktát. Szóval nem lesz egyszerű dolgod. És azt még nem is említettem hogy mennyien vannak programozók magyar országon. Itt csakis a legjobb, legtapasztaltabb ember kaphat melót.


De szerintem könnyebb dolgod lenne ha egy képzésre elmennél. Otthon tanulni azért mégis csak nehezebb. A képzés után még tovább tanulhatod otthon, ha úgy érzed nem volt elég, de hogy az egészet otthon tanuld, nos az szerintem húzós.


Remélem tudtam segíteni!

2012. szept. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Könyvekből és SOK gyakorlással lehet tanulni otthon is, de azért más lesz az eredménye, mint mondjuk egy tematikusan felépített, átfogó képzésnek.


Tfh. java-t akarsz tanulni, veszel hozzá könyvet és csinálsz egy csomó feladatot. Oké, menni fog, de meg fogsz vele szenvedni, ha előtte fogalmad sem volt arról, hogy az az objektum orientált programozás. (Pláne akkor, ha a könyv erre külön nem tér ki példákkal, hogy mi is ez az egész.)


Meg szokott látszani az embereken, hogy ki tanult otthon magától minden és ki kapott valamilyen felsőoktatási intézményben egy átfogó alapot.

(Persze egy iskola magában kevés, sokat kell mellette is tanulni, de alapnak jó.)

2012. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen szakos vagy. Ha matematikus, akkor még hasznod is lesz belőle.

Ha nem vagy matematikus szakos, akkor is bejárhatsz a különböző programozási nyelvek óráira. Milyen nyelveket szeretnél tanulni?


+segítség: [link]

2012. szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz a válaszokat, megpróbálok akkor valami tanfolyamra valót összespórolni. Fizika szakon vagyok egyébként.
2012. szept. 9. 18:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meglehet. Nem kell mindenkinek egyetemre járni, hogy tudjon programozni. Ha rákapsz az ízére akkor megy az mint a karikacsapás. A lényeg, hogy vegyél egy könyvet, ami eléggé részletesen leír minden alapfogalmat (változó, tömb, stb). Mindegyiket próbálgasd ki egyenként és tanulmányozgasd, amíg rá nem jössz az értelmére. Nem kell bemagolnod a szintaxisokat. Az elején egyszerű programokat írogassál, amihez a szintaxisokat még kinézegeted a könyvből. Idővel, ha fogod őket használni, úgyis megtanulod.

A programozásban úgyis az algoritmikus gondolkodásmód a lényeg. Ez ha nem megy, mehetsz infó szakra is, mert akkor sem fogsz tudni rájönni, hogy egyes problémákat hogyan lehet megoldani (ismerek ilyen személyeket).

Továbbá ajánlom az ezzel kapcsolatos fórumokat. Esetleg ezt az oldalt is. Nagyon sok segítőkész ember van az internetkábel másik végén. Merj kérdezni, mert te is tudod, hogy kérdő útját nem veszti. A matekosabb részeknél se akadj le, vagy esetleg szökd át, mert ha valamit kihagysz, akkor az elkövetkezendőkben mindenhol megfog jelenni. Mint amikor meghallassz egy szót amit nem értesz és a későbbiekben minden mondatban benne van.

Hidd el, így is megvan az esélye, hogy jó programozó lehess. Sőt, amit az emeber magától tanul meg, azt nehezebben is felejti. Viszont papírt nem kapsz róla...szóval ha magabiztos vagy, követeld az esélyt, hogy megmutathasd tudásod.

2012. szept. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Srapnel ***** válasza:

Ha a fizikusit úgy végzed el, hogy _tényleg_ érteni fogsz hozzá (értendő itt a szükséges matekot is), akkor a többi már nem lesz gond. Az iskolának az alábbi az értelme:


1. A kivételes zseninek mindegy.

2. A zseninek hasznos, mert a figyelmét megfelelő helyre irányítja.

3. Tehetséges, jó képességűeknek is irányt mutat, valamint fontosabb támpontokat megtanít.

4. Közepes képességű emberekből az iskola tanít ki megfelelő technikusokat és végrehajtó embereket.

5. Alacsony képességű embereknek meg mindegy.


Ha csak nem tartozol az 1. pontba, akkor az iskola nélkül nem juthatsz el ugyanoda ugyanannyi idő és munka árán. A tudománytörténet is ismer ráadásul olyan zseniket (1. pont), akik szerencsétlenek hihetetlen szellemi teljesítménnyel és zsenialitással felfedezték a spanyolviaszt, mert nem jártak iskolába, ahol látták volna, mi van már megoldva és mi nincs.


Fizikus szakon is fogsz programozni, csak legfeljebb nem azt és nem azon a nyelven, mint az informatikusok. Ld. mondjuk végeselemmódszert vállalati szoftver helyett.

2012. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Srapnel ***** válasza:
Ja és talán Mérő László 10000 órás szabályát tudom még itt megemlíteni: avagy bármiben mester lehetsz, ha kb. 10000 órányit és megfelelően foglalkozol vele.
2012. szept. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell fizetned érte. Ha az egyetemen van infókar akkor semeddig nem tart beülni néhány progalap előadásra. (Pár lyukas órámban én is előfordultam néhány fizika és biológia előadáson.) Kari honlapokon találhatsz órarendet, tantervi hálókat, ha meg nem, elkapsz egy IK hallgatót és kifaggatod az órarendjéről. Az előadások jó alapot adnak, és ha van mellé elég önszorgalmad, szerintem össze jöhet néhány jó referencia munka.
2012. szept. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
50%
Tapasztalatom szerint a legjobb programozók a fizikusok és ezt nem csak azért mondom mert én is fizikusként programozok (többek között). Igazából programozni megtanulni sok-sok gyakorlással lehet, lehetőleg éles feladatok mellett. A fizikus szak egy nagyon jó probléma megoldó és lényeglátó képesség ad, aminek programozasnal igeny nagy hasznát vehtjük. Arról pedig, hogy informatika diplomások milyen tudásbeli, gyakorlatbeli hiányosságokkal jönnek ki az egyetemről sokáig lehetne beszélni.
2012. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Srapnel ***** válasza:

Kedves sakis, azért én árnyalnám a véleményedet azzal, hogy sajnos a gyakorlatban rengeteg olyan ismeretre van szükség, amit egy fizikus viszont nem tanul meg. Ez nem jelenti azt, hogy nem tudja megtanulni, hanem mondjuk akár egy J2EE (ami szerintem ettől függetlenül borzalmas, de sajnos használt) magas szintű megtanulása 1-2 év, főleg úgy, hogy igazából inkább csak memória és gyakorlat kell hozzá, jó algoritmusíró képesség nem.


Szóval egy fizikus főleg kezdetben inkább olyan programok írásában lehet talán jobb, ahol algoritmusokat, vagy a való világot kell valamilyen módon modellezni (pl. szimuláció). Vállalati szoftvereknél viszont ez majd hogy nem kevés. Ez utóbbiak esetében mondjuk úgy, hogy a lexikális tudás kissé többet ér.


Természetesen a gyakorlat viszont sok mindent pótolhat, ezért is írtam azt, hogy ha a kérdező egyébként jó fizikus lesz, akkor a programozással is boldogulni fog, legfeljebb beletelik némi plusz időbe és gyakorlatba.

2012. szept. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!