Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell algoritmust tervezni?

Hogyan kell algoritmust tervezni?

Figyelt kérdés

Én egy kisebb projektnél is mindig el akadok és nem azért mert a nyelvi elemeket nem tudom,hanem mert nehezen tudom kitalálni az algoritmust.Iszonyat nagy fejtörést okoz.


Azt szeretném ha ez könnyebben menne,de hogyan csináljam?

Ti amikor megterveztek egy algoritmust akkor azt,hogyan teszitek?


Mi az első gondolat stb...

Le tudnátok írni,hogy hogyan gondolkoztok ilyenkor és én meg megpróbálom leutánozni,hátha könnyebben fog menni nekem egy algoritmus kitalálása.


Elsőre sosem tudom elérni,hogy úgy működjön a program ahogyan én azt akarom. :(


2012. aug. 12. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A programozó munka talán legkisebb része maga a kódolás. Algoritmus kitalálásához elsősorban logika és intuíció kell. Algoritmus kitalálásához nem kell programozónak lenni, a programozói/kódolási rész csupán kódba öntése az ötletnek. Ez szerintem elsősorban adottság, beállítottság kérdése, de mint minden más ez is tanulható. Főként úgy hogy az ember sokat foglalkozik ilyen jellegű problémamegoldással.


Az is egyébként fontos szempont, hogy nem kell újra feltalálni a kereket, ha valami problémára van megoldás akkor alkalmazd azt. Itt jön be milyen gyorsan és hatékonyan tudsz internetes kereséssel valamire megoldást találni.


Egyébként a programozás alapvető szabálya hogy egy összetett feladatot az ember elemekre bont, megpróbálja a szabályszerűségeket, rendszereket észrevenni, és azokat kihasználni. Azonban ez csak akkor működik, ha az illető ismeri az eszközeit, ezért fontos a konkrét szakmai tudás és a tapasztalat.

2012. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

lényeg, h a szgép fejével kell gondolkodnod. ennek a gondolkodásmódnak az elsajátítása ami sok időbe kerül, nem a szintaktika beseggelése...

ha még nem megy, akkor lassan haladj, kezdd kis alapfeladatokkal, pl. 10 szám átlagát kiszámító progi, min/max keresés, sorbarendezések stb. (még ha erre vannak előre megírt beépített fv-ek, akkor is csináld meg, legalább érteni fogod hogy hogyan működik, és addig is gyakorolsz)

ilyen apró feladatokkal haladj egy pár hétig, rá fog állni az agyad egy idő után.

onnantól meg elszaladhat veled a ló (persze csak mértékkel..)

2012. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 SimkoL ***** válasza:

[link]


Itt nézz szét.

2012. aug. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!