Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan csináljátok? Én bármenn...

Hogyan csináljátok? Én bármennyire is próbálom nem tudom kitalálni az algoritmust a problémára. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Például a prímszámok kiszámolásához.

Hogyan jöttök rá,hogy ááá tényleg így megkapom a prímeket.

Lehetetlen rájönni 2 órán ezen törten a fejemet.

Aztán rákerestem a neten és megláttam mien bonyolult gondolkozásmód kelet ahhoz,hogy rájöjjön valaki.


Nem értem,hogy lehetséges ez.

Vagy csak én vagyok ennyire retardált.

Öngyilkosságon jár az eszem mert semmihez sem értek.


2012. júl. 27. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Prímszámot szerintem úgy csinálod, hogy fogod a vizsgálandó változódat és a vizsgálati tartomány aljára állítod. Ezután egy másik változót elindítasz 2-től mondjuk a szám feléig, egyesével. (elég addig) Minden körben vizsgálod, hogy a számod osztható-e a ciklusváltozóddal. Ha egyszer sem, akkor az a szám prímszám. Mondjuk kiírhatod. Lépteted a vizsgált változódat és megint kezded.

Szvsz. talán ez a legegyszerűbb mód a prímszámok vizsgálatára.

G.

2012. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ja, lemaradt hogy ezt megtaláltad gondolom neten is, de így általam leírva talán egyszerűbb.

"Öngyilkosságon jár az eszem mert semmihez sem értek."

Mi tart vissza?

G.

2012. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 zsomkovacs ***** válasza:
Ez, vagy ha előre adott az intervallum, akkor még az Eratoszthenészi szita is hatékony.
2012. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az tart vissza,hogy félek a nemlétezéstől.
2012. júl. 27. 14:40
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha nem megy a programozás vagy egyéb dolog ami ilyen logikát igényelne, akkor ne erőltesd, hagyd a fenébe, és nem leszel depis sem.

G.

2012. júl. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De csak van valami megoldás.

Én miért nem vagyok olyan,hogy könnyen kitalálom,meg,hogy egyből rávágom a prímeket 1 től 100 ig.

Még eldöntenem is sokáig tart,hogy vajon az 50 prím e.

Annyit számolni fejben egyszerre lehetetlen.

2012. júl. 27. 14:51
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem kell sokat számolni, csak tudni, hogyha egy kétjegyű szám második eleme páros, akkor nem lehet prímszám.

G.

2012. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 zsomkovacs ***** válasza:
100%
Valószínűleg te más beállítottságú vagy. Nem kell mindenkinek jó matekosnak lennie, programozó se lesz mindenkiből. És ez így van jól. Mégis, mit csinálnák hétmilliárd programozóval?... Te valószínűleg másban vagy jó. Nyelvekben, valamilyen művészetben, lehet, hogy tornában... Valamiben biztos. Keresd meg azt, amiben te jó vagy (ne mondd azt, hogy semmiben, mert azt nem hiszem el), és foglalkozz azzal.
2012. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Értem.

Azért akartam programozni c++ ban,hogy játékokat tudjak készíteni.Talán kitanulom a blender használatát vagy megtanulom a pythont az könnyebb.

És még modern nyelv is.

2012. júl. 27. 16:08
 10/16 tabaki ***** válasza:

"Azért akartam programozni c++ ban,hogy játékokat tudjak készíteni.Talán kitanulom a blender használatát vagy megtanulom a pythont az könnyebb."


Az algoritmus nem nyelvfüggő, miért gondolod, hogy egy "könnyebb" nyelven meg tudod írni a megoldást, ha a módszert nem tudod kiagyalni? Ez értelmetlenség.


Továbbá: Azt gondolod, hogy a Blendert egyszerűbb elsajátítani, mint akármelyik programnyelvet? Kábé ugyanolyan bonyodalmas fortélyokat, egymásra épülő logikai lépéseket igényel.


Valószínűleg most is pont úgy gondolkodsz, mint amikor a C++ tanulására adtad a fejed: Tetszett a végeredmény, a játék, fú de kafa, ilyet én is akarok csinálni. Akkor jött a koppanás, hogy ja, ehhez baromi sokat kell dolgozni, nem elég valami trükköt ellesni. Igen, a Blender is nagyon látványos dolgokra képes olyan emberek kezében, akik beleölték a szükséges munkát. Az, hogy egy-két effektet utánacsinálsz valami tutorialnak, és az megy, még nem jelenti, hogy nem mondasz csődöt, amikor gondolkodni is kéne. Ebben például nagy hasznodra lenne, ha folytatnád a programozást.


Az ember nem jöhet rá minden algoritmusra magától, de ott a Gugli, itt a Gyík, valahonnan tudsz ihletet meríteni. Biztosan lesz olyan része is a tanulásnak, amelyre könnyebben ráfordul az agyad, abban meg te leszel a jani.

2012. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!