Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php + javascript alkalmazasava...

Php + javascript alkalmazasaval megoldhato hogy egy mysqlben levo adatot oldalbetoltese utan megvaltoztatva az adat megvaltoztatasa pillanataban kiirja?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Megoldható.

Ha tényleg azonnal kell, akkor az kicsit macerás, de 2 megoldás is van:

Amennyiben a szerver engedi és van megfelelő kiegészítés akkor ott az Ajax push. (Keresgélj neten rá, hogy hogyan lehet.)

Ha a szerverhez minimális a hozzáférésed, vagyis nem tudsz modult telepíteni stb.. akkor is ott van az úgynevezett ajax long poll.

Ennek a használatának megkönnyítésére jött létre ez a project: [link]


Persze ezeken kívül még ott van a html5 socket használat, vagy a flash-es megoldás is.


Ha pár sec. késés megengedhető, akkor a legegyszerűbb pár másodpercenként ajax-al hívogatni egy php-t ami ellenőrzi, hogy történt-e változás. (Költséges és lassú, de cserébe halál egyszerű.)

2012. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg, de csak akkor, ha valami szerver oldalon figyeli a mysql adatot, kliens oldalon meg egy javascript kérdezget folyton ajax hívásokkal.


Tehát pl.

1. Betölt az oldal mysql-ben van "alma" érték, ezt írja ki

2. Elindul egy javascript, ami pl. minden másodpercben ajax hívással lekér egy PHP-t.

3. Az a PHP visszaadja a mysql értéket

4. A javascript kiírja az ajax hívással kapott értéket.


Ezáltal ha az "alma" megváltozik "körte"-re, akkor az lesz kiírva, max 1mp (vagy amennyi eltelik két ajax hívás közt) késleltetéssel.

2012. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"valami szerver oldalon figyeli a mysql adatot, kliens oldalon meg egy javascript kérdezget folyton ajax hívásokkal"


Ennek elkerülésére írtam pont 2 technikát is az ajax pusht és az ajax long pollt. :)


Ez utóbbi hasonlít a te általad (és egy mondatban általam) említett megoldáshoz azzal a különbséggel, hogy nem másodpercenként kérdezi le, hanem elindít egy lekérdezést és egészen addig vár a válaszra amíg nem timeoutol, vagy nem történik változás és tér vissza értékkel.

Ha timeout van (vagy kap vissza választ), akkor elindít egy újabb kérést és várakozik a válaszra.


Ez jelentősen csökkenti a terheltséget és jóval kevesebb kérést, ami által kisebb adatforgalmat eredményez. :)

2012. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazad van, jobb a timeout-os verzió, mert aszinkron ajax hívásnál nem akasztja meg az oldalt.

Az ajax push technikában nem vagyok otthon, én azért nem írtam.

Amúgy mikor írtam a válaszom, a tiédet még nem láttam. :)

2012. aug. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!