Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet olyan vírust írni ami...

Lehet olyan vírust írni ami valakinek a számítógépéről letörli az adatokat?

Figyelt kérdés
Láttam egy filmben és kíváncsi vagyok, hogy ez csak hollywoodi hülyeség vagy tényleg lehetséges? :)

2012. aug. 6. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne?
2012. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ezért kérdeztem :D :)

Köszi a választ! Ment a zöld pacsi.

Na jó rákérdezek: van is ilyen már és ha van én eltudnám küldeni 1 embernek?

2012. aug. 6. 20:29
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

A vírusok többségbe pont ezt teszi, mármint tökreteszi a gépet, adatot töröl stb...

Sőt, létezik ilyen ami, ami egy pár hibát megpróbál kihasználni, amivel fizikailag tönkreteszi a gépet.

Például ott a [link]


De te ne akarj ilyeneket küldözgetni.

2012. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
hajjajj :D
2012. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok ilyesmit küldeni csak kíváncsi voltam, hogy én is tudnék-e küldeni :)

Köszi a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld még a utolsónak is :D

2012. aug. 6. 20:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Program megírása még egyszerű, de bejuttatni más gépére már problémás. Alapszintű védelem is kiszűri.
2012. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az a baj hogy nem szűri ki, én 2 sorból batcheltem ki egy gépet és nem kellett sokat módosítani a kódon hogy abszolút láthatatlan legyen.
2012. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 iostream ***** válasza:
Ha a programnak sikerült admin/rootjogokat szereznie, akkor gond nélkül bármit. Erre pedig vannak ismert exploitok.
2012. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

iostream megszeretném kérdezni, hogy Te milyen programozási nyelveket tudsz és honnan tanulod?

Sok kérdésnél látom a neved a válaszolóknál és felkeltette az érdeklődésemet :)

2012. aug. 6. 22:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Remélem iostream enm haragszik meg, hogy én válaszolok részben helyette.


Az ő válaszait nézve leginkább C++-ban és Pythonban van otthon, de sok más témában is hozzászól és ő már rég nem "tanul", sokkal inkább "tanít"/dolgozik ilyen területen.


Valószínűnek tartom azt is, hogy meg sem tudja pontosan az összes nyelvet nevezni amivel már dolga volt.

Nem azért mert ilyen profi, hanem mert egy programozót nem a nyelvek száma tesz jó programozóvá, hanem az, hogy ha leültetik egy gép elé egy adott nyelvvel, akkor azt képes használni és hamar megszokni a nyelv dokumentációja alapján is akár.

2012. aug. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!