Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Poligon "középpontja"?

_Jessy_ kérdése:

Poligon "középpontja"?

Figyelt kérdés
Olyan algoritmus kellene, amivel egy 2D pontjaival megadott poligon "középpontja" számolható ki! Mielőtt bőszen nekiestek, nem a súlypontja, és nem is a ponthalmaz súlypontja érdekel...

2012. júl. 25. 17:00
1 2
 11/17 iostream ***** válasza:

Naburus, a poligon annyit jelent, hogy sokszög. Nem három- vagy négyszög. A 3D grafikában persze az általános sokszöget felbontjuk ezekre, de senki nem mondta, hogy ez 3D grafika.


#10 Ez nem jó, képzelj el egy elnyújtott U betűt. Annak a súlypontja valahol messze lesz a nyelei között, és a legközelebbi háromszög pedig a két nyélen, nem az intuitíven adódó íven.


Kérdező: amíg nem tudod megfogalmazni, igazából mit is akarsz, addig ne várj értelmes választ. Próbálj rájönni, hogy mit is szeretnél igazából, fogalmazd meg egzaktul, és akkor már valószínűleg az algoritmus is meglesz, de ha nem, kitalálunk valamit.

2012. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

# 11

A 10. válaszoló ötlete nem rossz, bár tényleg nem túl szép, ha az U alakú poligonnak az egyik szárába rakom a pontot. Egyébként szerintem érthetően fogalmaztam. De leírom megint, jobban :)

Szóval: Adott egy poligon, kiszámolom a súlypontját, ha ez benne van a poligonban, akkor örülök. Ha nincs, akkor kellene egy olyan pontot keresni helyette, ami benne is van, és ha berajzolom, akkor "jól néz ki".

[link]

A képen lévő esetről van szó. A - valódi súlypont, C - gondolkodás nélkül megtalálható belső pont, B - belső pont, ami kinézetre a poligon közepén van (ez kellene)

2012. júl. 26. 10:36
 13/17 A kérdező kommentje:

Betűk beszúrási pontja lent balra :)

A C pont nincs a vonalon, nagyon picivel fölötte van.

2012. júl. 26. 10:38
 14/17 iostream ***** válasza:
Pontosan ezt nem tetted meg, nem mondtad meg, mit szeretnél. Definiáld, mi az, hogy "jól néz ki" illetve "kinézetre a poligon közepén van". Ezután már könnyű lesz.
2012. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Már tárgytalan. Csak azért írtam ki, mert tegnap már nagyon lusta voltam ezen gondolkodni, de reggel kénytelen voltam, mivel választ nem igazán kaptam, aztán azóta meglett.

Definiáljam mi néz ki jól?!? Ha le tudom írni formálisan, akkor megvan a megoldás, és nem tennék fel kérdést :) Ebben az esetben szerintem eléggé világos, hogy miért jobb a B-t "középpontnak" választani, mint a C-t.

2012. júl. 26. 11:52
 16/17 anonim ***** válasza:
Azért jobb a B, mint a C, mert közelebb van a súlyponthoz, nem? Kiváncsi vagyok mi lett végül a te definíciód.
2012. júl. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül azért, de ebbe most nem megyek bele. Igazán jó megoldást végülis nem sikerült találni, csak olyat, ami nem rossz :)

Végül úgy oldottam meg, hogy összekötöm az n. pontot az n+2.-el minden n-re (n+1 := 0 és n+2 := 1) és ezeknek a szakaszoknak vizsgáltam a középpontját, aztán ezen középpontok közül azt választottam (X), ami benne van a poligonban, és az (X,n+1) távolság a legnagyobb.

Ez pattant ki a fejemből már a legelején, csak kiírtam, hátha valaki tud jobbat...

2012. júl. 30. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!