Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Poligon "középpontja"?

_Jessy_ kérdése:

Poligon "középpontja"?

Figyelt kérdés
Olyan algoritmus kellene, amivel egy 2D pontjaival megadott poligon "középpontja" számolható ki! Mielőtt bőszen nekiestek, nem a súlypontja, és nem is a ponthalmaz súlypontja érdekel...

2012. júl. 25. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha nem a súlypontja, akkor mit nevezel középpontnak?
2012. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Quad vagy sima 3 vertex -es polygon? :)
2012. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azért tettem idézőjelek közé, mert nem a valódi középpont kell (csak abban az esetben jó a súlypont, ha benne van). Mindenképpen belső pont kell. Pl. egy ilyen poligonnál azért nem jó a súlypont, mert kb a * helyén van, ami nincs benne.

__ _

| | | |

| | | |

| | | |

| | * | |

| |________/ |

\___________/

2012. júl. 25. 20:34
 4/17 A kérdező kommentje:

na f.a :D Ez a debil oldal törölte a space-eket. Szóval az egy ilyesmi akart lenni: (a pontok helyé space)

._........._

| |.......| |

| |.......| |

| |.......| |

| |...*...| |

| |_______/ |

\___________/

2012. júl. 25. 20:38
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Lehet én vagyok a hülye de nem értelek, két féle polygon van, quad és triangle. Itt egy kép: [link]


Ha egy polygonak több csúcspontja van 4 nél az hibás. Nem jó a topology -a. Mert amit küldtél izét :) annak nem 4 csúcspontja van.

2012. júl. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
2012. júl. 25. 22:17
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolónak. Nem csak 4 csúcspontja lehet a poligonnak.

Végülis az U alakú poligonnál szted mi a középpont? Vagy vegyünk egy J betűt (persze egyenes oldalakkal közelítve, hogy poligon legyen), annál mi a középpont?

2012. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ilyen alakú poligonoknál egy belső pont kellene, ahogyan írtam is már vagy háromszor. Egy olyan belső pont, ami ha ránézel, nincs túlságosan a szélén, stb... Mert olyat viszonylag könnyen tudok találni, de azt szeretném, ha kinézne valahogy a dolog, mivel grafikához kell. Ezért tettem fel a kérdést. Teccikérteni?!?
2012. júl. 25. 23:44
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Így már értem, viszont akkor a kérdésed hibás mert ilyen polygon nem létezik. Persze nevezheted annak, de egy polygonak 4 vertexe lehet, ha több van az már nem polygon. A videokártyák quad polygon számításra vannak optimalizálva nem véletlen. A topológia meg ilyen j alakú polygonok -kal lehetetlen.


Példa: [link]

2012. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Ötlet: fogod a poligonodat, felháromszögezed.


[link]


A háromszögeid közül annak a súlypontját kiválasztod, ami a legközelebb van az eredeti poligonod középpontjához.


Az belül lesz és kb középen.

2012. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!