Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Assembly programozás exe fileban?

Assembly programozás exe fileban?

Figyelt kérdés
Van egy exe-m, amiben található pár sor. Lényegében ez egy MMORPG játék kliense, saját szerveremhez. A lényege az, hogy a fileok LZO kulccsal vannak levédve, amiket ha nem tud az illető, akkor nem tudja kicsomagolni. A kliens indítójában (exe) van Hex-ben megírva, hogy mi az LZO kulcs, ez 2x6 karakter + maga az utasítás. Ezt, hogyan tudnám átalakítani assembly-re? Hogy ne tudják kilopni a fejlesztéseimet. Ha kell elküldöm az exe-t, amim van, meg elküldök egy exe-t amilyet szeretnék PÜ-ben. Nem értek ehhez az assembly dologhoz, lehet, hogy hülyén fogalmaztam, de remélem értitek. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2012. júl. 4. 18:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Grafikusokat fizetek az egyedi szolgáltatások kivitelezésére, nem szívesen látnám meg másnál azt a munkát, amiért rengeteg pénzt fizettem"


A WOW-ból is simán kiszedik az ügyes emberek a grafikákat. A Blizzard meg sz*rik rá. És nem értem, miért fáj ez neked. Magát a látványvilágot, meg a a grafikai koncepciót simán lelophatják, fel se törni az exe-t, csak játszanak egyet vele, meglátják, hogy "hű de fasza", és legyártanak egy hasonló stílusú játékot. Kb. még olcsóbb is, mint az exe-ből kivadászgatni a textúrákat.


Egyébként meg, mint már említettem, semmire sem fogják tudni használni az exe file-odat, mert nincs szerver, amin játsszanak. És mielőtt a wow-al jönnél, hogy vannak tört szerverek, ott kiszivárgott a béta verzió szerver-oldali kódja, azért tudták megcsinálni.


Egyébként meg uccsó válaszolónak igaza van: copyright, és akkor úgysem tudják lekoppintani, legalábbis nem legálisan, mert sz*rrá pereled őket. Az meg, hogy pár hülyegyerek otthon kilopkod belőle bármit, neked semmilyen kárt sem fog okozni.

2012. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Copyright-nak utána néztem és az egyetlen megoldás ami egy egyszerű ember számára elérhető az az, hogy a logót védem le, és azt minden egyedi tárgyon elhelyezem. Na de kérem, ha kilopják a gr2 fileokat, és 3dmaxal leszedik a logót, akkor ugyanott tartok.


Az OFFok folyamán nekem egy olyan emberre van szükségem aki ÉRT az ASSEMBLY-hez! Ha megmutatom miről van szó, akkor biztosan tudni fogja, hogy mit kell csinálni.

2012. júl. 7. 01:53
 13/18 ejbenjaro ***** válasza:

Tedd fel a kérdésed a [link] oldalon. Nagyobb eséllyel kapsz rá számodra kielégítő választ. Bár megjegyezném, hogy szerintem szélmalom harcot vívsz és az eddigi hsz-ek alapján ennyit gondolok az egészről:


TechSupport: Halló, miben segíthetek?

Ügyfél: A számítógépemben füstöl a hálózati tápegység.

TS: Akkor sajnos ki kell cserélnie a tápegységet.

Ü: Nem kell! Csak meg kell változtatni az ini állományokat.

TS: De uram egyértelmű, hogy a tápegység hibás. Ki kell cserélni.

Ü: Semmi esetre. Valaki mondta nekem, hogy elég megváltoztatni az ini állományokat és rendben lesz. Én csak azt akarom öntől, hogy mondja meg a helyes parancsot.


Tíz perc intenzív magyarázat után sem értette meg az ügyfél a probléma lényegét. A TS munkatárs már nem állta meg, hogy ne "feleljen".


TS: Sajnálom, uram. Általában ezt az ügyfeleknek nem áruljuk el, de létezik egy nem publikált DOS parancs, amely megoldja ezt a problémát...

Ü: Tudtam én!

TS: A config.sys végére írja be a következő sort: "LOAD NOSMOKE.COM" és minden normálisan fog működni. Utána értesítsen, mi a helyzet.


Kb. tíz perc múlva:


Ü: Nem működik. Még mindig füstöl.

TS: Rendben. Milyen verziószámú DOS-t használ?

Ü: MS-DOS 6.22

TS: Akkor ez a probléma. Ez a DOS verzió nem tartalmazza a NOSMOKE.COM-ot. Kapcsolatba kell lépnie a Microsofttal, és kérni tőlük egy upgrade-et. Majd értesítsen, ha sikerült.


Kb. egy óra múlva:


Ü: Ki kell cserélni a tápegységet.

TS: Miért?

Ü: Hát, felhívtam a Microsoftot, és a technikusnak elmondtam, hogy ön mit mondott. Utána a tápegységről kérdezgetett...

TS: És mit mondott Önnek?

Ü: Azt mondta, hogy a tápegységem nem kompatilibis a NOSMOKE.COM-mal...

2012. júl. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13, ez nagy volt :D:D
2012. júl. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Az OFFok folyamán nekem egy olyan emberre van szükségem aki ÉRT az ASSEMBLY-hez!"


Csak hogy világos legyen: Van egy exe-d, ami egy MMORPG kliens. Ez az .exe indításkor egy beégetett dekódoló kulccsal dekódol néhány külső file-t(Pl. grafikákat tartalmazó file-okat).

Te pedig azt szeretnéd, hogy ne tudják ezt a kulcsot kilopni, ugye?

2012. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem. A fileokat a következőképen csomagolom: epk és egy eix file. eix az egy index file ami kell a kicsomagoláshoz. Az exe-be enigmával bepakolgatom az eixeket, hogy "ne lehessen kicsomagolni". Viszont mind2höz megadható egy LZO kulcs (ha így többet mond: XTEA_kat). Ez a 2 LZO kulcs szükséges ahhoz, hogy ki tudja csomagolni az ember a fileokat. Viszont, meg kell adni az exe-ben, hogy az is ezzel a 2 LZO kulccsal dolgozzon, tehát, hogy felismerje a becsomagolt fileokat. Na itt jön a probléma: Ha azt a parancsot, ami azért felelős (exe-ben), hogy az adott LZO kulcsokkal dolgozzon csak úgy benne hagyom, akkor ha kicsomagolja az exe-t és rákeres erre, hogy: PackManager@@, akkor mögötte egyből ki is dobja az LZO-imat és már egyből tudja is csomagolni a kliens becsomagolt elemeit.
2012. júl. 7. 12:28
 17/18 A kérdező kommentje:

Például így néz ki:

AV?$CSingleton@VCEterPackManager@@@@..x…]......?AVCEterPackManager@@..opq15m9iw9chuej1er521kopertqsq2m


Hexben:

41 56 3F 24 43 53 69 6E 67 6C 65 74 6F 6E 40 56 43 45 74 65 72 50 61 63 6B 4D 61 6E 61 67 65 72 40 40 40 40 00 00 78 85 5D 00 00 00 00 00 2E 3F 41 56 43 45 74 65 72 50 61 63 6B 4D 61 6E 61 67 65 72 40 40 00 00 6F 70 71 31 35 6D 39 69 77 39 63 68 75 65 6A 31 65 72 35 32 31 6B 6F 70 65 72 74 71 73 71 32 6D


Ebből ez az epk LZO-ja:

6F 70 71 31 35 6D 39 69 77 39 63 68 75 65 6A 31

Ez pedig az eix-é:

65 72 35 32 31 6B 6F 70 65 72 74 71 73 71 32 6D


És ezt valahogy ilyenre kell átalakítani assemblyvel (ezt egy olyan exeből másolom amin megvan oldva, de nem tudom, hogy hogy és, hogy pontosan melyik rész az ami kell):

"‚kâŻŢ&§.Ĺ…ťX.­×ÜW®Ą•éD.xů Yôˇ}.ŁhůTGź{őf.“>•Ŕ•ń—E..®\1(ŐQ.Kr~á.çÜj®űe$áć8!|ř¶n.ű†?«bďS·ŔT.3RĺIąB4i˝.Ť .ĹÁ|?xkPôq. Sţs.żGŽň™ó»Tµo=s‰Ę.‰.U†PÎq Cb/cµ.V@mťÎ`¶B›.÷.Çë.“.ž$Ő¤ó¤•.g÷ÂĘ­p nÝ>=˝ô.Y€÷äHců[d..ą=ňÝÓ.EËIŹůą0h—í%Uâ¤/âť.«.Ž.ä'.ždů|·.A.ĘĐý…€ĺśnŠňŃ0"´Mµ`ÍĂç3ęnQPhN.iŹ.´ŕ‰:aîÖĐůI˘©ęÖö!8DäźwĐ.I!ő—¨`¦5”.>Îi­%ą§î\QŮ3Çúę.ŕ..1.ĚŃŽăznŠ/..íQ{›ő5Cä..?DŰąŻg.ąęKR·.ŕ›.ΦGѸ´˘łP.h.~y'˝=‚ölę.'U]ř.{Y).(OZy‡..şß´#ó˛ś.ďZ.çĆ.ůmÝWfker521kopertqsq2mdgľÔÁÜĽ‰e6öC.ÝŻ`


Ebben az eix LZO-ja: er521kopertqsq2m


Valaki érti már így?

2012. júl. 7. 12:36
 18/18 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valahogyan titkosítja a kulcsot.

De ez nem sokat ér, ha megvan az exe, meg tudja keresni az algoritmust, és visszafejteni.

2012. júl. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!