Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Assembly programozás exe fileban?

Assembly programozás exe fileban?

Figyelt kérdés
Van egy exe-m, amiben található pár sor. Lényegében ez egy MMORPG játék kliense, saját szerveremhez. A lényege az, hogy a fileok LZO kulccsal vannak levédve, amiket ha nem tud az illető, akkor nem tudja kicsomagolni. A kliens indítójában (exe) van Hex-ben megírva, hogy mi az LZO kulcs, ez 2x6 karakter + maga az utasítás. Ezt, hogyan tudnám átalakítani assembly-re? Hogy ne tudják kilopni a fejlesztéseimet. Ha kell elküldöm az exe-t, amim van, meg elküldök egy exe-t amilyet szeretnék PÜ-ben. Nem értek ehhez az assembly dologhoz, lehet, hogy hülyén fogalmaztam, de remélem értitek. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2012. júl. 4. 18:02
1 2
 1/18 ejbenjaro ***** válasza:
Az assembly is egy programnyelv... A válasz pedig röviden, tömören: Nem fogod tudni megvalósítani. Gondolj csak bele, tőled sokkal képzettebb fejlesztők játékait is feltörik, hogy aztán aki nem akar érte fizetni, az is tudjon játszani vele.
2012. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Egy magyar szerver kliense is így van megcsinálva. Egyszerű földi halandók készítették el. Esetleg lehet, hogy az egész exe-t assembly-re kódolták át? Ha igen, akkor hogyan kell azt?
2012. júl. 4. 18:32
 3/18 ejbenjaro ***** válasza:

Látom nem nagyon érted, hogy mit magyarázok... Kis segítség: [link]

Vannak benne Assembly kódrészletek...

2012. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Jó, mondom, hogy hülye vagyok ehhez, azért kérdezlek titeket :D. De valahogyan tuti meglehet csinálni, ha más is megcsinálta, állítólag nem olyan nehéz.
2012. júl. 4. 21:05
 5/18 anonim ***** válasza:

Nincs olyan program az egész világon aminek ne lehetne visszafejteni a működését. Reverse engineering -röl hallottál már? [link]


Ez hogy exet assembly re átalakítani egy vicc. Assembly forráskódot sokkal könnyebb visszafejteni. Hogy miért abba nem mennék bele. Gondolj bele milyen katasztrofális világ lenne ha nem lehetne visszafejteni. Egy vírust se lehetne kiirtani, nem lenne nagy élvezet a gépezés. :)

2012. júl. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 ejbenjaro ***** válasza:

Szerintem Te itt a nagy Assemblyzés közepette inkább valami ilyesmire gondolsz (hogy a GYK keretein belül maradjunk): http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2..


Ha elég csak a tömörítés, akkor használhatod az UPX-et is. Ez is úgy tömöríti az exe fájlodat, hogy utána is futtatható marad, hogy ez erőforrások szempontjából mennyire jó, vagy rossz, abba most ne menjünk bele. És mint ahogy azt már írtam én is, meg még egy versenyző is, NINCSEN tökéletes védelem. Amit el akarnak lopni, az el is fogják itt a szoftverek világában. Sokkal célravezetőbb ha valahol illetéktelen felhasználását tapasztalod a fejlesztéseidnek, akkor szólsz neki, hogy ezt nem kellene csinálniuk, különben mennek a bíróságra, vagy valami.

2012. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ez az upx egy kalap ... . Még az mpress is jobb annál, de ez mind2 nagyon egyszerűen visszafejthető.


Nekem valami ilyesmit kéne átírnom assembly-be:

push unk_ACE460

2012. júl. 5. 10:03
 8/18 anonim ***** válasza:
Alapvetően rossz a koncepció; Soha nem fogsz visszafejthetetlen exe-t csinálni. Felesleges is fáradni vele. Egy MMORPG-t úgy célszerű megcsinálni, hogy a kliens minél butább legyen, és a üzleti logika minél nagyobb része a szerveren fusson. Így, még ha vissza is fejti valaki az exe-t, l*faszt se fog tudni kezdeni vele, mert szerver nélkül nem fog tudni játszani. A szerveren lévő futtatható állományhoz meg úgysem fér hozzá.
2012. júl. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az érdemi rész természetesen a szerveren található, de mit érek vele, ha nincs ami megjelenítse? Remélem érted mire gondolok. Grafikusokat fizetek az egyedi szolgáltatások kivitelezésére, nem szívesen látnám meg másnál azt a munkát, amiért rengeteg pénzt fizettem.
2012. júl. 6. 00:33
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez esetben a copyright a megfelelő eszköz, nem az assembly.
2012. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!