Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom megoldani a lent...

Hogyan tudom megoldani a lent leírtakat? (Több infó lent)

Figyelt kérdés

elég szájbarágósan írjátok le ha lehet :)

Nem kell meg írni csak magyarázzátok el hogy hogyan kezdjem el...


ketté osztott a monitort

bal oldalon egy lista

jobb oldalon egy űrlap

ha kitöltöd a jobb oldali űrlapot és rámész, hogy küldés, akkor a bal oldali listába bekerül az elem



PHP,HTLM,CSS nyelvel kéne megoldani de nem tudom hogyan álljak neki ):


2012. jún. 14. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Php, html, css segítésgével ezt úgy lehet, ha minden adat elküldésénél újratöltődik a lap. Akkor semmi extra nincs benne, formba viszed fel az adatokat, a form ugyan ezt a phpt hívja meg és lementi az adatokat az adatbázisba a php elején (mert gondolom adatbázisban tárolod az adatokat), aztán a lista kiolvasásakor már benne lesznek az új adatok, lehet bevinni a következőt.


Lap újratöltés nélkül csak javascripttel lehet megcsinálni.

2012. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ejbenjaro ***** válasza:

Nem tudom hányszor akarod még feltenni ezt a kérdést, de ha egy ilyen egyszerű dolog nem megy, akkor feltehetően pályát tévesztettél...

Legegyszerűbben úgy tudod megcsinálni, hogy HTML-ben csinálsz egy két oszlopos táblázatot, az egyik oszlopban lesz a form amiben az adatokat viszed fel, a másik oszlopban meg a lista.

Egy PHP scripttel pedig feldolgozod a formtól kapott adatokat, majd kiíratod vele a táblázat másik oszlopába.

Ha nem megy, keress a neten PHP tutorialokat, Dunát lehet rekeszteni velük annyi van belőlük, még magyar is.

2012. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz lapújratöltést, akkor két lehetőséget én is mondok.

1. A tartalmat Iframe-be fogod betölteni.

2. Ajax-ot használsz a tartalom kiíratására.


Ez ilyen jellegű kérdések pedig már annyiszor meg lettel válaszolva.

Egy kis keresgélésbe és Google használatba még nem döglik bele az ember.

2012. jún. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. A monitort azt baltával tudod ketté osztani, esetleg láncfűrésszel. Amire te gondolsz, az a böngészőben megjelenő tartalom.

2. Pl. 2 DIV egymás mellé, float left, meg float right.

3. A submit-re írsz valami PHP handler-t, ami a form-on lévő adatoknak megfelelően generálja le a bal oldali div tartalmát.

2012. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!