Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem olvassa be a CodeBlocks...

Darklight992 kérdése:

Nem olvassa be a CodeBlocks nevű program a szöveget! Miért? Info lent!

Figyelt kérdés
Vettem ma egy könyvet C++ 24 óra alatt. Kaptam hozzá cd-t de a program elég elavult volt meg nem is működik már, ezért letöltöttem a CodeBlocks 10.5 ös változatát. A lemezről megnyitottam a hello.cpp fájlt, ami jó! rámegyek a Play re ekkor irja hogy nincs még Build készítve hozz, megcsinálja-e? Igen re kattintok aztán semmi...ha külön kattintok rá a build-re semmi. Válaszokat előre is köszi!
2011. ápr. 29. 18:06
 1/10 A kérdező kommentje:

Pár dolog kimaradt x64 es rendszerem van, valamint beirom ide a szöveget:


#include <iostream>


int main()

{

std::cout << "Hello World!\n";

return 0;

}

2011. ápr. 29. 18:13
 2/10 anonim ***** válasza:
Három gomb van rajta egymás mellett->Play/Build/Build and Play. Kattints a Build and Play-re és menni fog :)
2011. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még annyi hogy valami fura nekem ebben a kódban, próbáld így:


#include <iostream>


using namespace std;


int main()

{

cout << "Hello World!\n";

return 0;

}

2011. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem jó igy se tudom hogy ott vannak azok a gombok, mert azokat nyomogattam folyamatosan de semmi, ha csak a play-re kattintok akkor irja ki csak hogy elkészítse e ha csak a fogaskerékre kattintok nem csinál semmit, ha meg a build and run-ra akkor sem! :(
2011. ápr. 29. 18:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A codeblocks-10.05-setup.exe-t vagy a codeblocks-10.05mingw-setup.exe-t szedted le? Mert a legelsőben nincs fordító, és anélkül nem is működik a dolog.


Itt a link ahhoz amiben a fordító is benne van:


[link]


Ha így sem működik akkor ötletem sincs.

2011. ápr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ÁÁÁÁ isten vagy nagyon köszönöm!!!!!!! igy tutira mennifog már, mert az elsőt töltöttem le, most töltöm amit te küldtél! köszönöm!!!!! :)
2011. ápr. 29. 19:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Szívesen! Egyébként jó a könyv? Gondolkozom rajta hogy én is megveszem, mivel eddig csak a netről tanultam C++-t, de jól jönne valami papír alapú is :)
2011. ápr. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jajaaa baromira jó!!! nekem az tetszik hogy mindent alaposan részletesen leir, megéri megvenni! kb 10 könyv közül választottam, mondom ez tutira jó lesz :D csak a cd hozzá már nem ér semmit mert megszűnt a cég aki a key-t adta volna, meg a telepítés is leállt nekem...ezért töltöttem le a codeblocksot!

de még mindig nem jó, most megnézem hátha el van állítva valami, esetleg tudsz más c++-os programot?

2011. ápr. 29. 19:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Microsoft Visual Studio pl.
2011. ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megosztom másokkal a hiba okát, hátha valakivel történik!

return 0 sor elé kell beirni


system("PAUSE")


az volt a hiba oka, hogy be is zárta miután már megnyitotta.Ezzel a paranccsal várni fog mig lenyomsz egy gombot.


Programnak a DevC++ -t ajánlom!

2011. jún. 10. 01:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!