Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit rontottam el ebben a C...

Mit rontottam el ebben a C programban?

Figyelt kérdés

Egy kis alap programot írtam:

[link]


2012. jún. 4. 15:04
 1/7 A kérdező kommentje:

Bár alapból nem kellett volna ennyi include -t rakni...

:L

2012. jún. 4. 15:06
 2/7 anonim ***** válasza:
A 8. és a 10. sor végén nincs ;
2012. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy csak 11 vagyok...
2012. jún. 4. 15:38
 4/7 _Jessy_ ***** válasza:
char **argv-t szoktak írni, de ettől még jó, viszont a ';' hiányát nem szeresse. És egy jó tanács: tudom, hogy nem tetszik, de amígy a compiler egy ilyen hibaüzenetét nem tudod megfejteni, addig inkább ne programozz.
2012. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 iostream ***** válasza:
Jessy, TE **-ot szoktál írni, ettől még nem az lesz a jó. Az argv egy char*-okból álló tömb. Nem char*-ra mutató mutató.
2012. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 _Jessy_ ***** válasza:
Ha olvasnál is, nem csak kötekednél, hamar rájönnél, hogy nem is állítottam, hogy ez lenne a hiba. És a char a[]; deklaráció még csak véletlenül sem tömböt deklarál, hanem pointer-t...
2012. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 iostream ***** válasza:

Ha olvasnál is, nem csak kötekednél, észrevennéd, hogy sehol nem állítottam, hogy szerinted az lenne A hiba.


Az, hogy char a[]; az szintaktikai hiba, ugyanis egy olyan tömböt akarsz létrehozni, aminek nem adod meg a méretét. Ez bizony egy tömb.

Paraméterátadásnál, amiről itt most szó van, általában a tömb és a pointer egymással felcserélhető fogalmak, de még véletlenül sem ugyan az a kettő. Ezért véltem fontosnak hangsúlyozni, hogy a leginkább kifejező alak az a char* argv[], hiszen ez fejezi ki, hogy char*-ok tömbje.

2012. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!