Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a véleményetek? (ELTE IK)

Mi a véleményetek? (ELTE IK)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén érettségiztem matekból, emelt szinten és egész jól sikerült szerencsére. Első helyen az ELTE IK-n jelöltem meg a programtervező informatikus szakirányt. Olvasgattam a szakirányokat és engem a modellező informatikus (A-szakirány) vonz. Örülnék, ha megosztána velem a tapasztalatát velem erről vagy a többi szakirányról akinek van. Gondolok itt elhelyezkedésre, Msc-re stb. Köszi előre is!



#ELTE-IK #A-szakirány
2012. jún. 3. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Az durva szakirány, bár ha a programozás nem megy/nem érdekel, de a matek igen, akkor az az ideális.


MSc-re bármelyikről lehet menni és az ELTE IK-ról elég sok helyre el lehet menni dolgozni is akár.

Van valami konkrétabb kérdésed is? (Van több A szakirányos ismerősöm, szívesen továbbítom nekik is ha van valami ami külön érdekel.)

2012. jún. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából első félév végén kell dönteni a szakirányról és jobban is teszed ha azt megvárod a döntéssel, mert az első félévben nyersz egy kis rálátást a dolgokra!

Egyébként én is oda járok, úgyhogy ha kérdésed van írj nyugodtan!

2012. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Mi nem tanultunk még programozni a gimiben, ezért nem tudom mennyire fog menni/érdekelni. Szóval ott jóval kevesebb a programozás?

Mondjuk az érdekelne még nagyon, hogy ilyen modellezős irányvonalban milyen munkakörben lehet majd elhelyezkedni. Tudom írják sok helyen, hogy az informatikusokból hiány van, de gondolom nem egyforma a kereslet itt sem. Világosítsatok fel ha rosszul képzelem.

2012. jún. 3. 15:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én jelenleg végzős vagyok itt, az ELTE-IK, bár B szakirányon.

A szakirányok közötti különbségről nagyjából annyit kell tudni, hogy:

A: Modellalkotó informatikushoz híven, nagyjából 20%-80% arányban van programozás és matematika. Ennek a szaknak a lényege, hogy tényleg önállóan tudj olyan dolgokat elképzelni ( és akár megvalósítani, de az modellalkotóknak nem maga a kódolás a fő munkaterületük ), amik nagyon magas matematikai ismereteket igényelnek.

B: Szoftverfejlesztő, nagyjából 50%-50%-ban matek-programozás. Itt az utolsó 3 félév programozás, már grafikus programozás. Tulajdonképpen ez egy köztes dolog. Akár projektvezetőként ( mind a modellalkotó ), illetve fejleszőként is el lehet helyezkedni könnyedén.

C: Szoftverhasználó(?), olyan 20% matek 80% programozás. Nem tudom, de nekem ez sosem jött be. Valahogy nem tűnik elég komolynak. Én úgy gondolom, hogy ha valaki komolyan akar programozni, minőségi dolgokat, akkor annak legalább egy B-s matematika ismeretre szüksége van.


A szakok között az első 2-3 félévben nincs sok különbség.

Persze, ha az A szakirányt szeretnéd választani, akkor később ( miután az Objektumelvű alkalmazások fejlesztését elvégezted, és itt leválik az A a B-ről ), utána felveheted a B utolsó tárgyait is akár ( amik ugye A-n nem kötelezőek, de plusz kreditnek, és tapasztalatnak jó ).


Én személy szerint jobbnak tartom a B-t. Sokkal nagyobb perspektívát látok a későbbi elhelyezkedésben, és magában a képzésben. Persze nem kötelező ezt elfogadni.


Remélem segítettem.

2012. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na pont az ilyen kijelentések miatt szívnak az elsőévesek a szakirányválasztáskor.


Nincs ekkora eltérés és matekban is ugyan azt leadják, csak mellette sokkal több, a valóságban használt módszert is adnak az embereknek.

Nincs itt 20-80%-os arány, az inkább 40-60% körüli.

2012. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! Jó volt hallani pár ott tanuló véleményét :)
2012. jún. 5. 23:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!