Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez mit jelent java nyelven:...

Ez mit jelent java nyelven: Date d1 = new Date () ;?

Figyelt kérdés
mi az a Date? mi az a d1? mi az a new? mi az a Date()?

2012. máj. 19. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
A Date a definiált változó típusa (egy osztály), a dl a neve, a new memóriafoglalás, a Date() pedig a Date osztály konstruktorának meghívása.
2012. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
dehát osztályt nem csak a class szóval tudunk létrehozni?
2012. máj. 19. 10:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Azzal definiálja (bár ez az itteni példában nincs benne), itt pedig felhasználja a már definiált osztályt. Képzeld el úgy, hogy amikor a class szóval definiálja, akkor megír egy könyvet, amikor itt változót csinál belőle, az meg a könyv kinyomtatása.
2012. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi világosodik.Látom értesz hozzá, engedj meg még egy kérdést... mi a különbség a package, a class és az objektum és a metódus között.. remélem nemtúl hülye kérdést de most kezdtem...
2012. máj. 19. 10:50
 5/10 A kérdező kommentje:
apropó és mivel netbeanst használok a project között...
2012. máj. 19. 10:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából C++-hoz értek, javához annyira nem, így utóbbi kérdéseidet nem tudom kielégítően megmagyarázni. Talán valaki más, vagy esetleg google.
2012. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi igy is sokat segítettél
2012. máj. 19. 11:01
 8/10 anonim ***** válasza:

"mi a különbség a package, a class és az objektum és a metódus között."


Hááát, eléggé az. :)

Ezek alapfogalmak kellenének legyenek.



class -> osztály, ilyeneket csinálsz ugyebár többnyire és ezeket tudod a new-al létrehozni. Önálló egységek, stb...


package -> "csomag", ezekbe lehet több osztályt beletenni, lehet több csomagot használni. Amikor csinálsz egy importot akkor egy ilyen csomagból szeded ki az osztályokat. A különböző csomagokban más-más láthatósági beállításokat lehet csinálni stb... A lényege ennek is, hogy egységeket hozzon létre.


objektum -> nézz utána az objektumorientált programozásnak (a Java nyelv is ilyen, sőt...)


metódus -> Ezeket szoktad definiálni az osztályon belül. (Tudod a függvények például: public void osszead(){ ... } )

2012. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, valóban, de ha egyetlen egy java-s alap könyvet elolvas az ember, ezek mind benne vannak.


Nem volt semmi nagyképűség abban amit írtam és válaszoltam a kérdésre.


A helyesírásom pedig épp olyan, amilyen. Most keltem, de még így is jobb, mint a többségé.



Egyéb probléma, vagy valami amibe bele szeretnél kötni?

2012. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezek tényleg alap dolgok. Tök jó a Java meg az OOP, de ha valaki most kezd programozni tanulni, akkor én nem vágnám bele az OO világába, pedig tudom, hogy nagyon sokan ajánlják a Java-t kezdőknek.


Az előző válaszoló szépen leírta a dolgokat, én még annyit tennék hozzá, hogy az objektum az osztály (class) egy példánya.


Egyszerű példa:

Van egy Ember osztályunk.

Ebből készítünk két példányt az alábbi módon:


Ember zoli = new Ember();

Ember pista = new Ember();


zoli és pista most Ember típusú objektumok.

2012. máj. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!