Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Pascal nyelven lévő MOD...

A Pascal nyelven lévő MOD ill. DIV kifejezéseknek mi a Java nyelvbéli megfelelőjük?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

a mod, valami maradékos osztás szerű, ha jól tudom. Ezt javaban a % utasítással szoktuk megoldani. Az visszaadja az osztás eredményének nemegész részét. Tehát ha pl 5-öt leosztod 2-vel (az ugyebár 2,5), akkor a programkódban így írod: 5%2, akkor ennek az eredménye 5 lesz, ugyanis 5-ben a 2 2,5-ször van meg, tehát 5 a nemegész rész.

Így szoktuk pl ellenőrizni, hogy egy szám páros-e:

if ( valtozo % 2 == 0 ){ }

Tehát a változót leosszuk maradékos osztással (%) 2-vel, és ha az eredmény 0 (vagyis nincs maradék), akkor a számban maradék nélkül megvan a 2, vagyis páros.


A DIV nem tudom micsoda, sohasem pascaloztam. :-)

2009. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Konkrétan egy olyan feladatom van, hogy egy adott szám számjegyeinek összegét számoljam ki.

Ezt Pascallal sikerült megcsinálni, de nem tudom megírni Javában.

2009. okt. 30. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:

a mod a % lessz


5%2 az bizony eggy mert ugye 5 ben a 2 megvan kétszer és marad 1 a % pedig a maradékot adja vissza


a div pedig akkor a sima osztás lehet

az meg csak simán

/

5/2 az ugye 2.5 ha ezt berakod egy integer be akkor abból 2 marad figyelem nem kerekít hanem levág!!!

nade a java olyan nyelv ami mindenért figyelmeztet

szal az int szam=2.5;

re figyelmeztetni fogy hogy pontosságot veszíthetsz

ha tipus kényszerítést használsz akkor nem


int szam=(int)2.5;

2009. nov. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tölds be stringbe, a karaktareket vissza intbe, és add össze:)
2009. nov. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ezt nem egészen értem
2009. nov. 29. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!