Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PLC vagy CNC programozást...

PLC vagy CNC programozást érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Ha valakinek esetleg csak az egyik területen van tapasztalata, annak a véleményére is kíváncsi vagyok. Tényleg annyira keresettek-e ezeken a területeken a szakemberek, mint ahogy a képzőhelyek állítják? Melyiknek mi az előnye, hátránya?
2012. ápr. 2. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a jelenlegi helyzetben autószerelőnek mennék itthon. Pofátlanul magasak a szervíz óradíjak és sok lehetőség van a csalásra, több pénz szerzésére.
2012. ápr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egy PLC programozó szerintem többet keres.
2012. ápr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
plc programozással az a probléma, hogy csak a multiknak alvállalkozó cégek keresik, és abból (ami rendesen benne van az iparban) csak 2 van.
2012. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az előző kommentelőtől kérdezném, hogy mit tud arról, hogy az említett hátránytól függetlenül el lehet-e azért vele jól helyezkedni, mennyire szerethető szakma, mik a kereseti kilátások, külföldön mennyivel jobbak a lehetőségek ezeken a területeken?
2012. ápr. 3. 19:21
 5/8 anonim válasza:
Én nemrégiben vizsgáztam cnc programozásból 74%-os lett az össz. átlagom ami nem rossz még se vettek fel még sehova pedig több helyre is beadtam az önéletrajzomat igaz szakmai gyakorlatom az nincs mivel pályakezdő vagyok szóval szerintem mindegy mert mind a kettővel jó pénzt lehet keresni ha találsz munkát és persze ha van pár év tapasztalat is a hátad mögött ez az én véleményem :)
2012. ápr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az vagyok akitől még kérdeztél


El lehet helyezkedni (nekem mondjuk könnyű volt apámé az egyik ilyen cég a másik a konkurencia), de persze vannak kisebb cégek akik várják az újakat. Nagyon jó szakma, csak gyakran az igények és az elvárások túl nagyok. Külföldön se szokott sokkal több hely lenni, de azért nem vészes.

2012. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miskolcon esélytelen a PLC, csak CNC-t keresnek.
2012. ápr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Még azt is meg szeretném tőled kérdezni, hogy mit gondolsz, hol érdemes Budapesten PLC programozást tanulni? Ha több képzőhelyet tudsz amelyikhez érdemes beiratkozni, mindegyik érdekel

2012. ápr. 5. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!