Mit kell egy mai programozónak tudnia?
Üdv! A kérdés adott,de azért bővebben: Mit kell tudnia egy mai programozónak?Értem ezt a nyelvek tudására,kombinációjára.
pl:
C#
Php
stb...
Jelenleg C#ben és Pascalban vagyok jártas.De értelemszerűen a Pascal kiesett.Így csak C#-t kevésnek érzem.
A válaszokat / lehetőleg nem röpke tippet előre is köszi.
Szerintem nem a nyelveknél kezdődnek az alapok:
Nem árt alapvető matematikai ismeretekkel rendelkeznie, ismernie kell a főbb algoritmusokat, adatszerkezeteket, profi szinten kell értenie az objektum elvű programozás alapjait és ha ezek megvannak akkor lehet arról beszélni, hogy milyen prog. nyelveket ismer, de ahogy elnézem mostanában a C++, C# és Java a legmenőbbek.
Én C#-ban dolgozok, és alapvetően elégedett vagyok vele, de pont a lambda meg a linq egy teljesen felesleges és elcseszett dolog, még ha elsőre nagyon fasza, csillivilli dolognak tűnik is.
1. Lambda: totálisan olvashatatlanná teszi a kódot, ezért én pl. nem engedek át review-n olyan kódokat, ami tele van lambda expression-ökkel. Csak nagyon indokolt esetben engedem a használatát.
2. linq: házifeladat-programozáshoz jó lehet, de komoly szoftvereknél nagyon mellélő az ember, ha linq-val kezd el dolgozni, súlyos implementációs hibái vannak.
3. Hogy a kérdésre is válaszoljak: a C# önmagában nem elég, de inkább ilyesmikkel egészíteném ki, hogy XML, T-SQL, Design patterns, ASP .NET, nem egy másik programozási nyelvvel.
Illetve remélem, hogy nem haragszol meg érte, de a jártasságodat azért megkérdőjelezném C#-ban is :) Mert azért az elég kevés, hogy ismered a nyelvet :) Ismerkedj a library-vel is kicsit.
Ha már megy mondjuk a többszálú programozás, van némi WinAPI ismereted, alacsony szintű hálózati kommunikáció(TCP, UDP), magas szintű hálózati kommunikáció(HTTP, webservice-ek, WCF, stb.), Isolated Storage, IO műveletek, van valami fogalmad a sebességre optimalizálásról, akkor mondhatod, hogy jártas vagy :)
De természetesen egy pályakezdőtől ilyesmiket nem kérnek, szóval teendők megismerése végett goto 3.as pont :)
Első kérdés, hogy milyen irányban folytatnád a programozást?
-Játék, programfejlesztés
-rendszerfejlesztés
-elektroprogramozás.
Játék és programfejlesztésnél tedd fel a turbo pascalt és az object pascalt. tanuld meg a pascal nyelvet és gyakorolj. majd tanulj meg még pár ilyen alap nyelvet python, perl. Aztán jöhet a c, c#, majd a c++, basic, visual basic, dark basic, visual c++(a visual c++-tól a basic-ig visszamenőleg m1 a sorrend.)
ha rendszerprogramoznál, először szintén pascal, python, de perl már nem kell. majd jöhet az Eifell és az ADA.
Ha pedig electroprogramoznál, akkor először eifell majd assembly.
Különbségek:
Játék-programírás: érted a lényeget, hogy mit csinálsz. játékot, programokat írsz.
Rendszerprogramozás: adatbázisokat, oprendszereket, kerneleket írsz.
Elektroprogramozás: IC-ket, PIC-eket, processzorokat, chipeket programozol be.
persze ezeken kívül vannak még sok féle fajta nyelvek, amik haszontalanok úgymond. pl: borland, lazarus, matlab, amik csak számolásra, szövegkiírásra parancssorozásra jók.
És ha már nagyon beletanultál a dolgokba, akkor mehet a bináris kódolás. A bináris kódoláshoz, minden létező nyelvet meg kell tanulnod a te irányzatodban, különben nem fog menni. ha nem tudnád, a bináris kódolás az ami miatt kitalálták a programozási nyelveket, mert erre csak a számítógép képes. pedig sokan tudnak így programozni. de nagyon nehéz. az az, mikor az van kódként hogy:
011100000011111101010100010111110110101011011011100000011111
1010101000011110101110101000111110100000011010100101010111010
0001100100101000101001000000111111010101100110111101011111100
101010
ott nincsen nyitás, zárás ilyenek. amit én ide bemásoltam, az egy "hello" felirat kiíratása a képernyő közepére mindenféle ablak nélkül, fehér színnel, átlátszó háttérrel. mintha egy photoshop felirat lenne a háttéren. Csak ez ennyi számot igényel. de ha egy szám kimarad, vagy töb lesz, akkor buktad az egészet. ha akarsz még hozzá rakni színt, vagy hátteret vagy ilyeneket, az hosszabb kód sokkal. a COD8: MW3 kb 17 a 97-iken (tizenhét a kilencvenhetediken) sornyi binárisból áll, és egy sor 13 a 77-iken (tizenhárom a hetvenhetediken) számból áll.
NE írjatok olyat, hogy nem programozunk binárisban, meg h mi a borland, matlab, stb... Ez a hsz. a kérdezőnek szól nem nektek. Ne véleményezzétek ezt.
plusz kieg. szöveg:
Volt, hogy írták nekem, az ADA nem rendszerprog. nyelv.
A "Squaregreat" nevű fejlesztési operációs rendszert is csak ADA-ban írták.
ADA=/=Ada. Tehát az ADA nem egyenlő az Ada-val. Az ADA nem ez: [link]
A kis és nagybetűk, és az írásmód a programozási nyelvek megkülönböztetésénél nagyon fontosak. Ha jól sejtem a Python és a Phyton között sem tudod a különbséget. Ugyanúgy ejted, de írásban a "h" máshova került. A Pythont tudod mire való. A Phyton pedig egy webprogramozási nyelv, amely összegzi a HTML5-öt, a CSS3-at és a PHP5-öt, a Flash-sel. Egy sornyi kóddal meglehet csinálni egy jól kinéző menüt contenttel.
Volt aki azt írta, chipeket c-ben is programozhatunk.
Elektroprogramozást nem magadnak csinálsz, hanem elektroprogramozást azért tanul az ember, hogy elektronikai cégnél elhelyezkedjen. Elektronikai cégeknél pedig ha kiejted, hogy C-ben csinálnál chipprogramozást, elküldenek melegebb éghajlatra, és elérik hogy máshova se vegyenek fel. Ez az ágazat megköveteli az assembly-t és az eifell-t. (kis "e"-vel...nagy "E"-vel az más nyelv)
Tehát a nyelvek sorrendje, az aktuális programozási fajta professzionális elsajátításához:
Játék, Programfejlesztő:
Pascal->Python->Perl->C->C++->Visual C++->C#->Basic->Visual Basic->Dark Basic->D->AI->ASNI->ASnI->Grae->KrUP->TCL->MACD
Rendszerfejlesztés:
Pascal->Python->Eifell (nagy E-vel)->ADA (végig naggyal)->MaCD (kis a-val) és a leges-leges-leges-legutolsó, amit 30 évbe telt (pedig semmit nem változott ezalatt) kitanulnom. a Sylocryfest. kvesebb mint 300 ember ismeri a világon, és 25-30 tudják csak használni is 100%-osan.
Elektroprogramozás:
eifell (kis e-vel)->assembly->CosaruDEti
És írtam. Tudom mi a Matlab, a Lazarus, a Borland egyébként. A Borland egy cég, de más írásmóddal prognyelv. A Lazarus egy IDE Delphi programozáshoz, kivéve, más írásmóddal, a matlab pedig egy használhatatlan matematikai számítónyelv, legjobb esetben is csak rea-time grafikonokhoz jó, de azt MACD-ban 5 perc alatt meg lehet írni.
A "más írásmód" az a kis és nagy betűk, jelen esetben :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!