Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogyan írhatnék olyan...

C#-ban hogyan írhatnék olyan programot ami megjegyez egy számot miután bezártam?

Figyelt kérdés
szóval ha megkérdezi hogy milyen nap van és azt írom kedd akkor csütörtökön amikor megnyitom akkor is azt mondja hogy kedd van.

2012. febr. 17. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van:


Valahová lemented egy fájlba: az exe mellé, gyökérmeghajtóra, windows mappába (ha van jogosultságod hozzá).


Vagy, a bonyolultabb: elmented a registrybe. (Ha van jogosultságod hozzá).


Az első egyszerű, a System.IO -n belül a StreamWriter-rel tudsz fájlt csinálni, majd StreamReader-el be tudod olvasni. A System.File namespace-en belül pedig vannak különböző metódusok, amivel megnézheted, létezik-e az adott fájl.


Tehát program indulásokat megnézed, van-e mentett adat - ha igen, beolvasod.

2012. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem. a streamwriternek meg kell adnom hogy hova mentse a szövegfájlt. meg lehet oldani hogy automatikusan a debug mappába rakja?
2012. febr. 17. 22:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem írsz be semmilyen elérési utat, a futtatható file mellé kéne raknia.
2012. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Illetve bocsi, oda kéne raknia, ahonnan futtatni a filet!
2012. febr. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem. már csak egy utolsó kérdésem van. hogyan generálhatnék több mint egy random betűt?
2012. febr. 18. 08:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy ahogy 1-et.

Csak egy ciklussal "sokszorosítod".

2012. febr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Két lehetőséged van:"

Igazából rengeteg lehetősége van, a felsoroltakon kívül mentheti még adatbázisba, Isolated Storage-be, FTP-re, web-re, stb.

2012. febr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

azta. nem is tudtam hogy ftp-re is mentheti. az tök jó!

és egyet hogyan generálhatok? :D ha nagyon bonyolult ne írd le.

2012. febr. 18. 09:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyet akarsz. Csak az ABC betűit? Angol, vagy magyar ABC, vagy valami más? Csak kicsi vagy csak nagybetűket? Vagy az is véletlenszerű legyen? Esetleg számokat is? Vagy BÁRMILYEN karaktert?

Tudod, az ilyen specifikáció, amit megadtál, minden programozó rémálma :D

2012. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
:D hát elvileg akkor úgy kéne hogy egy tömböt hozok létre amibe megadom a lehetséges karaktereket, kigenerálok egy számot(amit nemtom hogy kell) és az lesz az egyik betű!
2012. febr. 18. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!