Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel lehet úgy "összekattintk...

Mivel lehet úgy "összekattintkatini" grafikus programot c++ -ba, hasonlóan mint lazarusba?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 19:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha esetleg írná valaki hogy Visual C++ Express, az irtó gagyi,béna finoman fogalmazva.
2012. febr. 5. 19:05
 2/16 iostream ***** válasza:

1. A Visual Studio nem gagyi. Valószínűleg nem nézted meg rendesen, vagy csak simán csekélyértelmű vagy hozzá. Döntsd el te.

2. QtCreator is elég jó.

3. Mivel a C++-nak nincs standard grafikus felületkezelője, ezért nem igazán várható az, hogy úgy működjön, mint ahol van. Ennek ellenére pl a VS nagyon okosan működik.

2012. febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom mihez vagy szokva ha azt mondod a Visual C++ Express-re hogy az gagyi...
2012. febr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

iostream-nek meg @23:47-nek üzenem, hogy a többi MS által készített programot pl office, internet explorer, windows media player stb. is hasonló véleménnyel vagyok, ezek közül kivétel az excel, lehet hogy még van 1-2 kivétel most nem jut eszembe, nem MS által készített programokat használok, utálom őket, de most ne menjünk bele, elnézést akinek belegázoltam a lelki világába, elfogadom aki szereti ezeket. Visual C++ Express 2008-at próbáltam ki, akkor az volt nagyon rossz beállításokkal lehetett, nem érdekel a 2010-es változat, nem fogom megnézni jobban semelyik változatot, ha megfizetnek érte akkor foglalkozok vele, különben nagy ívbe teszek rá.

A QtCreator-t meg fogom nézni.

2012. febr. 6. 00:19
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ajaj, erre inkább nem is mondok semmit.
2012. febr. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Fölraktam a QtCreator-t, fönn van a gépen a Visual C++ Express 2008, azt bezzeg detektálta meg felhasználja a MS c++ compilert, fenn van a cygwin azt bezzeg nem detektálja mégegyszer felrakja a bash-t minden vacakkal együtt, itt foglal több gigát, millió funkció van aminek a nagy részét úgysem fogom használni valószínűleg, plusz usb drivert telepített stb. Kipróbáltam futtatni önmagába az exe-t amit csinált, nem található a ... dll , oda másoltam akkor másik dll-t írt ... nagyon jó.

Kapásból 0 qtcreator ismerettel, nem triviális összekattingatni egy egyszerű formot ami gombnyomásra csinál valami egyszerű dolgot próbáltam úgy hogy nem puskázok sehonnan ... aztán megnéztem egy videót hogy hogy kellett volna : http://www.youtube.com/watch?v=QLT7oEt6gLE , látványosságnak jó menőzni hogy hú de high tech izém van, már bocsánat, de mennyi szart össze vissza kattingat meg írogat mire elkészül ez az egyszerű gagyi kis program, lazarusba: File -> new application , fölrakok 1 button-t egy Edit-et egy label-t. Button-ra duplakatt -> beírni label1.Text:=edit1.Text -> F9 40 másodperc az egész vagy annyi sem és csókolom, hát azért már, én hasonlót kértem mint a lazarus, nem muszáj pont olyannak lenni, de ez nem olyan és túl van bonyolítva, nem hiszem el visual basic-hoz, delphi-hez tudtak egyszerű és nagyszerű IDE-t csinálni, c++ - hoz az egyik lengépszerűbb prog. nyelvhez csak ilyen túlbonyolított fejlesztőkörnyezetek lennének? Egyszerűen nem hiszem el. Olyanra gondolok hogy felrakom a gombot felrakom az editbox-ot button-ra dupla katt és előjön a kód szerkesztő és írom be a gomhoz a kódot mint lazarus-ba vagy delphi-be, nem 77 helyre még írogatok, kattintgatok. Ha ezt így tudja a QtCreator is akkor bocsánat, de megzavart a funkciók bősége és nekem nem úgy tűnt, de egyébként szerintem nem tudja.

2012. febr. 6. 23:40
 7/16 iostream ***** válasza:

Mint fentebb említettem, a C++-nak nincs standard ablakozó könyvtára, míg a többi nyelvnek van. Ez a nagy különbség.


Mellesleg most kipróbáltam, mit tud a VS (eddig nem volt szükségem rá, ha GUI-zni akarok, akkor Qt és kézzel, vagy ha csak gyorsan összedobok valamit akkor Python), és új projekt, windows form, felrakod a buttont és megy minden. Szóval küzdd le az irreális, megalapozatlan MS-ellenességed, és barátkozz meg a VS-el, vagy nem lesz számodra elfogadható képességű IDE-d.

2012. febr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja, bocs én azt hittem programozni akarsz, nem kattintgatni. Kattintgatásra tényleg nem alkalmas a MSVC++.
2012. febr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

@23:40

Megnéztem a MSVC++ -t és rájöttem ,hogy a hiba a string-el volt, 3 féle string van a System::String ,std::string és a char* . Nem olyan típusú string objektumot várt ... Ugye a hibaüzenetek c++-ban nem mindig a legolvasmányosabbak, nem úgy mint más nyelven. Nem értem mi a jó életnek kell még 1 string típust bevezetni. Mindent máshogy csinál ez a rohadt MS, talán legegyszerűbb példa fájl elérési útvonolba \ van / helyett. Direkt hogy ne legyen semmi mással kompatibilis. Vagy a weben silverlight az is csak egy üzleti trükk, gyakorlatilag kiváltható lenne flash-el, de így azt látja a paraszt hogy ... weboldal MS által készített rendszeren működik normálisan, hogy még 1 példát mondjak a Magyar Államkincstár az elektronikus iratokat utólag is ami MS word-be lett készítve átkonvertálja nyílt szabványú dokumentum formátumba, mert mi lesz 50 év múlva 100 év múlva, egészen más OS lesz, egészen más office lesz, lehet meg sem bírnák nyitni triviálisan, hogy ne az MS-től függjenek ezért tették. Közép suliba úgy tanították hogy az MS office kompatibilis visszafele, a nagy lónak a fülét kompatibilis 2007-es a 2003-ast nem nyitja meg vagy rosszul jelenítíti meg vagy valamilyen szoftverkivétellel leáll (persze determinisztikusan mindig ugyanannál az oldalnál) sorolhatnám a példákat, dehát nem teljesen megalapozatlan, mondjuk van benne sok szubjekív tényező is elismerem. Sokszor nem azért nem tetszik egy MS termék mert nem kiváló szakemberek készítik, a háttérbe lévő az üzleti trükkök miatt lévő tulajdonságai pl (szándékosan) semmivel nem kompatibilis ,dehát Bill Gates nem kiváló programozó hanem kiváló üzleti érzékkel rendelkező üzletember.


@23:58 Ez csak egy hello word példa akart lenni annak demonstrálására, hogy mit vártam el és a Qt-be ehhez késet hogy lehet megvalósítani. Tudom hogy nagyobb projekteknél nem könnyíti meg a munkát ez az "összekatingatás", közepes és kis projekteknél megkönnyíti eltekintve a speciális esetektől.


"Mellesleg most kipróbáltam, mit tud a VS..."

Végül igazat kell hogy adjak, túl szigoró voltam a VS-el szemben, eddig meg sem néztem rendesen, de sajnálom hogy nincs más alternatíva, ha mondjuk linux-ra írnék c++-ba. Köszönöm iostream-nek.

2012. febr. 7. 18:35
 10/16 iostream ***** válasza:

Mondjuk az látszik, hogy fiatal vagy :)

Azt, hogy \ az elválasztó onnan kapta, hogy / volt a kapcsolóknak - helyett, ezt pedig a VMS-ből örökölte, ami majdnem olyan öreg, mint a UNIX.

A Flash kiváltására készült a Silverlight, nem fordítva. A Flash sokmindenben egész egyszerűen szar, technológiailag. De elterjedt, így nagyon nehéz leváltani. A Silverlight nyelvnek jobb volt, dehát nem mindig a jobb győz.


Meg ilyesmik. Az MS már egész régóta tisztességes szoftvereket gyárt, és nem próbál nagyon durván vendor lockolni.

2012. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!