Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel lehet úgy "összekattintk...

Mivel lehet úgy "összekattintkatini" grafikus programot c++ -ba, hasonlóan mint lazarusba?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 19:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"A Flash kiváltására készült a Silverlight, nem fordítva."

Igen, ki állította az ellenkezőjét? Én azt állítottam, hogy ami Silverlight-ban van azt ki lehetne váltani Flash-el. Ha Flash-ben lenne akkor nem csak MS windows alól lehetne megnézni az oldalt, megsérti azt a szabályt hogy az internet platformfüggetlen, nem preferál semmilyen OS-t. Amikor online foci közvetítés volt akkor ha nem volt a gépen Silverlight akkor Flash-el is működött, a Flash-ben nem volt teljes képernyős gomb, a Silverlight-ban volt, meg ha csak flash volt akkor javasolta az oldal a Silverlight-et a felhasználói élmények fokozására, hát persze, nem véletlen csinálták így. Arról nem beszélve hogy egyes oldalak csak Silverlight-al működnek ezáltal csakis windows alól, pont ezért én ezt nem tekintem jobbnak.


"Az MS már egész régóta tisztességes szoftvereket gyárt ..."

Állítja ezt egy windows szakember/fanatikus?

2012. febr. 7. 22:00
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

A Windows igenis egy jó rendszer. Csak nagy divat az önjelölt számítógépzsenik körében azt mondani hogy ilyen szar, olyan szar.


A Microsoft az egyik olyan hely a világon ahol a világ legjobb programozói dolgoznak. Ezt nem elismerni újfenn arra vall hogy nagyon fiatal és tapasztalatlan vagy.

2012. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Visszaolvastam és sorry, rosszul fogalmaztam: "Sokszor nem azért nem tetszik egy MS termék mert nem kiváló szakemberek készítik, a háttérbe lévő az üzleti trükkök miatt lévő tulajdonságai pl (szándékosan) semmivel nem kompatibilis..."

"nem kiváló szakemberek" helyett "bár kiváló szakemberek"-et kellett volna írnom hogy hűen tükrözze amit a gondolatomat, mert régen tudom és elismerem hogy oda a legprofibbakat veszik fel.

2012. febr. 7. 22:27
 14/16 iostream ***** válasza:

Jézusom. Homály az van a fejedben, vörös köddel együtt. Silverlight kliens van más platformokra is, igaz, hogy gagyi és rosszul működik. No de mikor néztél utóljára Flashvideót VMS alól? Ugye hogy ugye? Az, hogy az Internet platformfüggetlen teljesül, senki nem tiltja meg, hogy valaki Silverlight "klienst" írjon. A Flash csak és kizárólag azért jó, mert 99%-os elterjedtsége van. De Linuxon arra sincsenek igazán jó implementációk, sokkal erőforrásigényesebb, mint a windowsos változat.


Szóval próbálj kicsit objektíven gondolkodni, az MS jó technológiákat talál ki, már a Google is próbálta leváltani a Flasht, mert a Flash szar.

2012. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"Jézusom. Homály az van a fejedben, vörös köddel együtt."

Igenis, mélyen tisztelt nagy tudású professzor úr.


"Silverlight kliens van más platformokra is, igaz, hogy gagyi és rosszul működik."

Azt hiszed nem ezt tudom? Kvázi nincs más platformra mert, az MS össze vissza változtatja a szabványt, a korábban lévő silv. változat alatt nem viszi az újabbat. Időnként "rángatnak" az analfabéta ismerősök, csinálj vmit már megint nem működik az rtlmost, "frissíttsd légyszi vagy mi" - mondják ... Linuxon meg szinte esélytelen hogy lehessen nézni az oldalt,olyan mint a király új ruhája van hozzá kliens, de még sincs, illetve van de működő képtelen,vagy ha neadjisten mégsem akkor hamarosan azzá válik, ez sokat ér.

Azt elismerem hogy technológiailag jobb mint a flash, nem írtam az ellenkezőjét, de szándékosan úgy csinálják, úgy variálnak a szabványokkal h a windows-on menjen. Ha esetleg elterjedt volna, akkor is szándékosan úgy alakítanák, hogy windows-on menjen a legjobban.

Egyébként nem feltétlenül jobb a kereskedelmi termék.

2012. febr. 8. 14:30
 16/16 anonim ***** válasza:

Előbb tanulj meg írni, oké? Majd miután a helsírásod jobb lesz, mint egy elemi harmadikasé, vagy legalább ha megtanulod, hogyan kell a mondatokat egymástól különválasztani, majd azután kezdj foglalatoskodni a programozással.

Állampolgári jogod, hogy eldöntsd, mi tetszik neked és mi nem, csak kérlek, kímélj meg minket az ostoba, gyermeteg, minden szakmaiságot mellőző érveidtől!

Miért van "sok" string típus? Na és Delphiben miért van? String, ShortString, AnsiString, WideString? FreePascalban miért van? C++ Builderben miért van? Megsúgom: nem azért, mert a Microsoft mindenáron sz*rt akart keverni. Az évtizedek során több módszer is kialakult a szövegek tárolására, és a kompatibilitás, valamint az eltérő módon megírt komponensekkel, alrendszerekkel való kapcsolattartás, illetve a nyelvi örökség miatt muszáj volt mindegyiknek helyet szorítani. Szóval ennek inkább történelmi, mintsem politikai okai vannak. (Egyébiránt a Lazarusban is több string típus létezik.)

Jobb lesz, ha elhiszed, hogy a \ jelet sem g*ciségből találta ki a Microsoft. De le merném fogadni, hogy ha / jel lenne helyette, azzal is mocskolódnának, hogy "nini, ezt meg a Linuxtól lopta".

Nem vagyok egy MS fanatikus, de azért az érzelmeket meg a realitást válasszuk már külön!


Egyébként ha Lazarushoz hasonló "összekattingatós" eszközt keresel, wxDev-C++ vagy SharpDevelop, vagy C++ Builder, ami szóba jöhet. Utóbbi keményen fizetős Borland-cucc.

2012. dec. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!