Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A C++ és a matematika?

A C++ és a matematika?

Figyelt kérdés

Valaki kifejtené, hogy mért is van szükség "egy profi" C++-ban programozónak emelt szintű matematikai tudásra?


Én nemrég kezdtem el tanulni a C++ programnyelvet, mivel most tudtam csak elkezdeni. Elég jól haladok, de kutatok is, és sok mindent olvasni, találni.


Tehát, mért van szükség például egy szoftverfejlesztőnek magas szintű matematikai tudásra?


2012. jan. 16. 21:56
1 2
 11/14 iostream ***** válasza:
Vagy ha megkérdezik tőled, hogy melyik az a szám, ami 1-10-ig minden számmal osztható, akkor nem állsz neki gondolkodni, meg prímtényezőkre felbontani (ami egy igencsak számolásigényes művelet, ezért biztonságosak a kódolási algoritmusaink), hanem rávágod hogy a 0.
2012. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De azt, hogy rossz a matematika tudásom (ilyen téren), azt tudom korrigálni. A tapasztalattal, és a gyakorlással.
2012. jan. 17. 17:30
 13/14 A kérdező kommentje:
Mármint a tapasztalat majd kialakul.
2012. jan. 17. 17:30
 14/14 anonim ***** válasza:
Gyakorlással, és tanulással. Menj vissza egészen odáig, ahol még mindent értettél, és onnan kezdve gyere fel! Mert a matekban egymásra épülnek a dolgok.
2012. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!