Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik az a koordináta transzf...

Nagylzs kérdése:

Melyik az a koordináta transzformáció, ami egy sík tárgyról fényképezővel készített kép torzítását kiküszöböli?

Figyelt kérdés

Itt egy konkrét példa. Ha lefényképezek egy (teljesen sík) milliméterpapírt közelről nagylátószögű objektívvel, akkor a kapott kép "hordós" lesz. Ráadásul ha nem teljesen merőleges volt az objektív tengelye a papír síkjára, akkor trapéztorzítása is lesz.


Tegyük föl, hogy az így kapott képen be tudom jelölni az egyébként téglalap alakú, sík tárgy négy sarkát. Tehát az ezekhez tartozó pixel koordináták adottak. Hogyan lehet ebből megalkotni egy olyan koordináta transzformációt, ami minden egyes pixelhez a képen hozzárendel egy fizikai pozíciót az eredeti tárgyon (és fordítva)?


Ha a négy sarok megadása nem elég, akkor mit kell még megadni hozzá? (Pl. érintő egyeneseket?)


2011. dec. 17. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha van hordó/párna torzítás, akkor a négy sarok nem elég. A négy sarok csak egyenestartó leképezéshez elég.
2011. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, ezt gondoltam. De sajnos ez kevés. Nekem konkrétan kellene hogy melyik leképezésről van szó. Mégcsak nem is affin leképezés, mert a párhuzamos egyenesekből görbék lesznek... Mindegy végülis akkor megoldom máshogy.


Köszi

2011. dec. 19. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!