Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A C++ és a matematika?

A C++ és a matematika?

Figyelt kérdés

Valaki kifejtené, hogy mért is van szükség "egy profi" C++-ban programozónak emelt szintű matematikai tudásra?


Én nemrég kezdtem el tanulni a C++ programnyelvet, mivel most tudtam csak elkezdeni. Elég jól haladok, de kutatok is, és sok mindent olvasni, találni.


Tehát, mért van szükség például egy szoftverfejlesztőnek magas szintű matematikai tudásra?


2012. jan. 16. 21:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy vannak benne függvények, elemek, geometria stb. Tehát ennyit tudok, csak az a kérdésem, hogy ennyire erős matekre mért van hozzá szükség?
2012. jan. 16. 21:57
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát ne nézzetek tudatlannak, csak nem tudtam máshogy megfogalmazni a kérdést.
2012. jan. 16. 21:59
 3/14 iostream ***** válasza:
93%

1. Magukhoz a problémákhoz szükség van sokszor matematikai tudásra, pl grafikánál.

2. A szemlélet kialakulásához nem árt az analitikus hozzáállás, amit semmi más nem ad meg annyira, mint a matematika.

2012. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Milyen mértékű ez a matematikai tudás ami szükségeltetik, illetve hogyan jön le, bonyolódik le lényegében, a függvényekben?
2012. jan. 16. 23:02
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha mondanak neked valamit, hogy a program ezt és azt csinálja, akkor neked arra meg kell alkotni egy algoritmust. Ehhez nem árt ha megy a matek és tudod formalizálni a problémát, majd megtalálod a legoptimálisabb megoldást.
2012. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem, de lényegében hogy hogy jön le a matek benne? Tehát a gondolkodás, a logika. Például leprezentálják nekem, hogy mit csináljak, és nekem össze kell állítani egy algoritmust, ami lényegében azt jelenti, hogy megalkotok egy módszert, a problémák megoldására.


De lényegében ez hogyan néz ki, vagy hogyan megy végbe? Hogyan tudom formalizálni a problémát, milyen matematika ismeretek kellenek hozzá? Miben kell, hogy jó legyek?


Mert az ugye az alap, hogy tudom a függvényeket, a lépéseket, a szabályokat és mindent a programozásban. De milyen formában jön le ez az egész dolog?


Az az egész lényege, hogy hogyan néz ki ez az egész dolog?

2012. jan. 17. 15:22
 7/14 iostream ***** válasza:
Nincs konkrét módszer (vagyis van, de azt nem nagyon használják). Ismersz egy csomó alap algoritmust, van tapasztalatod, hogy ezeket hogy kell összeilleszteni, és mindezt belehelyezed egy nyelvbe.
2012. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Értem, tehát az erős matematikai tudás megkönnyíti (jóval) a munkát.


Ezt mind azért fontos nekem végül is, mert informatikával, illetve szoftverfejlesztéssel szeretnék majd foglalkozni.


Amihez persze jó minden kell, például magas szintű informatikai végzettség, jelentős tapasztalat, logikus gondolkodásmód és a matematika. Természetesen minden meglesz idővel, egyedül a matek a gondom. Mivel mindig is rossz voltam belőle, sosem értettem.


Tehát az a lényege ennek a kérdésnek, hogy megértsem, milyen matematikai tudás kell ehhez az egészhez, hiszen a matematikából jön le a logika a rendszerszemlélet és az analitikus gondolkodás.


Tehát egyéb dolgokkal sosem volt gondom, főleg a nyelvel. Az angol nyelvet nagyon gyorsan tanulom, és elég jól megértem, illetve én is tudok beszállni egy kommunkiákálba. A program nyelv megtanulása sem okoz gondot, hiszen mindig megjegyzem, fejben tartom, megtanulom, gyakorlom, és végül eljutok odáig, hogy rendszeresen alkalmazom.


Szóval az egyedüli problémám a matek.

2012. jan. 17. 16:00
 9/14 _Jessy_ ***** válasza:
100%
A matek nem csak a munkát könnyíti meg, hanem sokszor sokkal gyorsabb programot írhatsz vele. Legegyszerűbb, amit itt is feltesznek sokan, döntsd el egy n számról, hogy prím-e. Legegyszerűbben megoldható a dolog n-2 db. lépésben, de ha van matek ismereted, akkor kb. sqrt(n) lépésben, ha pedig emelt szinten ismered a matekot, akkor még ennél is nagyságrendekkel kevesebb lépésben oldható meg. És ez egy pofonegyszerű probléma...
2012. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szóval ez azt jelenti, hogy ha nincs sok matematika gyakorlatom, tapasztalatom, akkor sokkal nehezebb, és hosszabb egy program megírása?


Tehát ez kizáró tényező lehet azzal kapcsolatban, hogy én programozóként dolgozzak?

2012. jan. 17. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!