Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 10 éves gyermeknek milyen...

10 éves gyermeknek milyen programnyelvet tanuljon?

Figyelt kérdés
Nagyon aktívan érdekli a számítógép, okostelefon. Én csak a logo-t hallottam ilyen kis korban. Van esetleg ennél jobb, lehetőleg ingyenes?
2011. dec. 27. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
A Logo mindenképpen egy nagyon jó kiindulási pont! Más ilyen kifejezetten gyerekeknek kitalált dologról nem hallottam még, esetleg meg lehet próbálni valami egyszerűbb prog nyelvet (pl.: pascal)
2011. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Logóval csak óvatosan, volt ismerősöm aki amiatt utálta meg az informatikát.


Igazából minden programnyelvet, meg úgy alapból a programozói szemléletmódot egyforma nehéz elsajátítani.

Teljesen mindegy, hogy Pascal, C++ vagy python vagy akármi más a nyelv.

(Ha már, akkor érdemes lenne valami használhatót tanulni, ami később is jól jöhet! Pl.: PHP, C++, Python, Java)

2011. dec. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
HTML
2011. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

10 évesen már QBasic -et nyomtam régóta, éppen a Pascal-ba kezdtem bele + batch scripteket írtam mellé. A logó szerintem pont nem hasznos, inkább idegesítő és elidegenít.


A QBasic sajnos már elég macerás lenne de a Pascal kezdésnek tökéletes. OOP-t ennyi idősen szerintem még nem egyszerű lenyelni.

2011. dec. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

a logó tényleg nem hasznos, de nem tudom, hogy miért tartjátok idegesítőnek. én egész eddig úgy gondoltam, hogy aki a logótól megutálja az informatikát, az valószínűleg utálja a programozást, és az idegesíti, hogy mindent szöveggel kell megcsinálni. én amikor iskolában tanultuk, pont ezt szerettem benne, de annyira, hogy egyben beírtam mindent, és csak utána nyomtam le az entert (a többiek meg minden egyes parancs után entert nyomtak, és állandóan ilyeneket mondtak, hogy "Aztaa, ezt hogy csináltad?"). én ezt jó kis kedvcsinálónak tartom. lehet, hogy valakit idegesít a logo, de egy tízéves szerintem még nem nagyon lelkesedne egy komolyabb programért. persze vannak kivételek, de pontosan hogy érted, hogy érdekli? az foglalkoztatja pl., hogy hogyan működik az érintőképernyő, hogy működnek a programok, vagy imádja az érintőképernyős játékokat, és szabadidejében igyekszik a gép előtt ülni? a kettő teljesen más kategória. lehet, hogy ezzel most melléfogtam, mert te is jól tudod, hogy mi a kettő közti különbség, ez esetben bocs, de biztosra akartam menni, mert sokan nem tesznek a kettő között különbséget.


és hogy valaki az "ingyenes" kérdésedre is válaszoljon, itt van ez (de ezzel nagy fába vágja a fejszét): [link]

2011. dec. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Hát a Logos dologgal vitatkoznék: annak idején olyan 9-10 éves lehettem, amikor apám hazaállított a logóval, és utána rengeteget szórakoztam vele, majd miután ezzel végeztem elkezdtem önszorgalomból qbasicet tanulni, később meg már egész sokfélét programozni, ma egyetemre járok, prog infora, annak is mostmár lassan a végefelé járok és eléggé eredményesen végzem, de ha nincs a logo, lehet, hogy soha nem állok neki programozni!
2011. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van több programozási nyelv is amit kifejezetten gyerekek számára fejlesztettek ki.


Az egyik a Scratch


[link]


A másik például az Alice:


[link]



Mind a 2 nyelv lényege hogy a gyerekek vizuálisan képesek összeállítani egy programot főleg játékokat vagy animációkat(mesét) úgy hogy a parancsokat csak egymás mellé rakosgatják.Viszont nem tudom hogy bármilyen oktató anyag van-e hozzájuk magyarul vagy a program használatát mennyire egyszerű kitapasztalni esetleg oktató videókon keresztül egy angolul nem vagy alig tudó gyereknek.


Másik hasonló még amit még találtam a KoduX:


[link]


Ez kifejezetten játékok fejlesztésére kihegyezett fejlesztő környezet amiben szintén csak össze kell kattintgatni a szükséges kódot.Mondjuk ennek már kevésbé van köze a programozáshoz így általánosságban ez inkább egy Game Maker program de biztos jól szórakozna vele.


Ha az angol miatt egyik sem valami hasznos vagy nem igazán játék fejlesztés lenne a cél,akkor Pascal vagy valamilyen Basic nyelvet ajánlom.Esetleg még a LUA is szóba jöhet.Ezek a legegyszerűbbek és magyar nyelvű oktató anyagot is lehet hozzájuk találni.

2011. dec. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nem nehéz a c#, de profi
2011. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Éppen most bukkantan és is a Scratch-ra és egész jónak találom. A hordozhatóságra még nem jöttem rá; mármint azt látom, hogy egy spec böngészőn megjeleníthető, de remélem saját weboldalra is felrakható (nem csak beágyazással). Még egyelőre nem tudom, hogyan. Maga a rendszer viszont szerintem 10 éves számára érdekes és kezelhető. Így belevágok.

A Kodu-t is feltettem, de még nem néztem bele. Sajnos nagy a szoftverigénye és elsőre bonyolultnak tűnik.

2011. dec. 28. 17:16
 10/10 A kérdező kommentje:
... egyébként magyar oldala is van: [link]
2011. dec. 28. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!