Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programnyelvet lenne...

Milyen programnyelvet lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Az egyetemen C-t meg JAVA-t tanulok, de ezekkel nem valószínű, hogy bármit is tudok majd kezdeni. El szeretnék kezdeni egy másikat, de nem tudom, mit lenne érdemes.
2011. dec. 7. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

C és Java fizet a legjobban. Ezek egyébként alapot szolgáltatnak a mostani, divatos mobil app-ok fejlesztéséhez. Android,iOS.


Elég perverz nyelvek, főleg a Java, de ha jó vagy benne, akkor sokat kereshetsz.


Ha valamiért mégis nagyon ellenedre van, akkor C# esetleg...

2011. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A két legelterjedtebb nyelvvel nem tudsz mit kezdeni? Akkor miért is akarsz programozni? Ha más irányba mennél, akkor irány a web, a HTML5 igen népszerű.
2011. dec. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért akarok mást tanulni, mert nem tudom elképzelni, hogy bárhol is tudnám használni, amit itt tanulunk...

egyébként én is a html5-re gondoltam.

2011. dec. 7. 14:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Dehogynem, majdnem mindent ezekben írnak. Ezek mellett a szkriptelésnek és a webszerkesztésnek, no meg az adatbázis-kezelésnek van jelentősége.

Szkripteléshez szkript nyelvek: Linux héjak, Python, Ruby, Perl

Webszerkesztés: html, css, és hasonlók

Adatbázis-kezelés: SQL és változatai

Más paradigmák: funkcionális nyelvek: Clean, Haskell

Logikára építő nyelvek: Prolog - mesterséges intellingenciához

2011. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
HTML
2011. dec. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A html meg a html5 nem programozási nyelvek...



Én webes irányban dolgozom évek óta. php (symfony, yii), javascript, viszont abból a szempontból bánom h nem java-t tanultam, hogy kb ugyanakkora (ha nem nagyobb) java-ra a kereslet és alsó hangon másfeles fizuval indul egy java-s egy webeshez képest. Szerintem érdemes a java-t erőltetni magadban. Ha a mezei javat úgy érzed, hogy nem elég akkor Android sdk -ját leszedve elkezdheted tanulni azt, mert mobilprogramozok is elég kelendőek.


A másik ami hasonló kaliberekkel bír az a C#, .net.


Szóval összefoglalva nem ajánlom h webre módosítsd az irányt csak és kizárólag akkor ha ez az ami jobban érdekel.

2011. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4 Kérlek NE hívd őket héjnak :( Szinte fáj. Kihagytad amúgy a LISP-et :)


#6 Erről vitatkozhatunk naphosszat, hogy a html programozás vagy sem, mindenesetre KÓDOLÁS. Egy nyelv, amit meg kell tanulni, ha használni akarod.


Kérdező.

C, Java, C++, C#: ezekkel nagyon jól el lehet boldogulni a "hagyományos" iparban. Mindegyikben írnak nagy-nagy rendszereket (bár nem értem C-ben miért, de ők tudják).

Python, Perl, Ruby, shellek: ez inkább rendszergazdai cucc, de vannak főállású ilyen programozók.

Js, PHP, JavaEE, ASP.NET: ezek webes nyelvek, ha ez az irány érdekel.

Egzotikusabb nyelveknél már oda kell figyelni, de ilyenekkel hogy Erlang meg FORTRAN még lehet állást találni (sőt).

2011. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem a Javascript a legegyszerűbb, szinte néhány óra alatt megtanulható a nulláról, és el lehet menni vele a robotok programozásáig is! Ezen a honlapon bárki meg tudja tanulni röpke idő alatt az alapokat:

Ez a honlap neve:

Gyorstalpaló programozás laikusoknak

és elérhetősége:

[link]

"Ár-érték arányban" magasan ver minden mást!

2017. ápr. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!