Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdőknek C++ vagy Java, vagy...

Kezdőknek C++ vagy Java, vagy mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Helló! Szeretnék programozni tanulni. Van egy kis ismeretem Visual Basic 2008 ból, de kevésnek tartom. Inkább áttérnék valami más nyelvre Basicról. Ti mit ajánlanátok. Illetve amit ajánlotok nyelvet, jó lenne valami kezdőknek való könyv mellé /letöltési linkkel ha lehet/ /Tudom, hogy van kereső az oldalon, de az ott lévő linkek már nem jók, meg más vélemények is érdekelnének!/ Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 9. 21:23
1 2 3
 21/27 Atom Trator ***** válasza:
77%
Az előző válaszadóval egyetértek a Pythont kivéve mindenben, a Python tiszta, átlátható, gyors, kevés hibalehetőséget hagy, rengeteg modult tartalmaz és könnyű integrálni más nyelvekbe.
2013. aug. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Hát nem gondoltam volna, hogy lesz, aki ennyire egyetért, olyan választ adtam, amibe tipikusan sok helyen bele lehet kötni, de ezek szerint nem írtam hülyeségeket. :)


A Python-t mi csak egy rendszerfelügyeletes házinál használtuk, szóval nem épült rá tárgy, így nem is ismerem annyira, csak az első benyomásaim alapján nem tetszett, de tényleg nem vagyok szakértője a nyelvnek.

2013. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:

Tudom régi kérdés, de én is hasonló gondban vagyok, h programozást tanulnék, de nem tudom melyikkel kezdjem el.

Hogy válaszoljak a kérdezőnek is,...én végig böngésztem a tanfolyami képzéseket, h kezdésnek mit is ajánlanak...mivel én programozás terén teljesen kezdő vagyok, ezért elkezdtem ezt a könyvet: "A számítógép programozás logikai alapjai"- Ez Pascal szerint ír le mindent, de mivel csak a logikát tanítja így használható a többi nyelvre is állítólag. Na szóval visszatérve a tanfolyamokra, ha ezen túl vagyok az összes ilyen suli a c++-t ajánlja kezdő nyelvnek...egy haverom a C#-t még, mert szintén állítólag az könnyebb.

Én eddig úgy véltem, h logikus lenne a c++-t megtanulni, ha abból úgy is adódik a C#, Java, Php stb.

Mostanra viszont kissé megkavarodtam, h akkor mi lenne a jobb, mert nekem még azt is javasolták, h döntsem el, h mit is szeretnék csinálni...hát én elsődlegesen mobilokra fejlesztenék, de érdekelne a win fejlesztése is...úgyhogy ez alapján viszont megint csak nem tudom, h hogyan döntsek..., de azért remélem a kérdező számára, vagy másoknak az én "nyomozásaim" segítettek.

2013. nov. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"hát én elsődlegesen mobilokra fejlesztenék, de érdekelne a win fejlesztése is"


Ha közvetlenül a Win32 API érdekelne, akkor C vagy C++, de előre szólok, hogy rengeteget fogsz vele szívni és kezdőként garantáltan felveszel majd nagyon rossz szokásokat, amelyeket később elég nehéz lesz levetkőzni.


Ha színvonalas alkalmazásokat akarsz (ehhez persze sokat és sokmindent kell tanulni), akkor C# vagy Java.


Ha mobil és Windows, akkor vagy C# -ot tanulsz, és a Windows mellett a Windows Phone vonalon indulsz el, vagy Java -t tanulsz, és a Windows mellé leginkább az Android platformot teszed a kosárba. Ettől eltérő megoldások is akadnak persze, úgymint több nyelv megtanulása (a C# és a Java igen hasonló), de ezesetben érdemes lehet megfontolni az Objective C -t is, hátha az iOS alkalmazások fejlesztésében találod meg a lelki békédet.

2013. nov. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Na hát most véletlenül idetévedtem gondoltam leírom mégis hová jutottam :) Nekiálltam a C#-nak mivel a suliban elkezdtük venni. Aztán levizsgáztam belőle szóval órára nem kell járnom és tanár szerint mindent tudok amit tanítani akart (ez nem sok :) ) Utána gondoltam nekiállok a játékfejlesztésnek leszedtem az XNA-t, tetszett, egy dolgot kivéve, hogy tényleg kell hozzá a másik gépén a .NET és az XNA framework. Szóval most nekiálltam a C++ alapjainak. Nekem elsőre túl nehéz volt. C# al könnyebben megbírkóztam. Most viszont már kezdem érteni nagyjából. Szóval ami nekem bevált az a C# -> XNA -> C++ így már nem úgy nézek a C++ ra hogy "mijafa**omez?!" :D Sok sikert mindenkinek.
2014. ápr. 23. 20:02
 26/27 anonim válasza:
A Tanuljuk meg a C++ programozási nyelvet című könyvet nem ajánlom, főleg a magyar verziót mert tele van helyesírási hibákkal, es több oldalnyi felesleges kommentekkel ellátott kóddal, meg hemzseg az ismétlésektől, és ELAVULT!. Én elkezdtem olvasni ezzel egyidejűleg egy német nyelvű könyvet és teljesen más volt az élmény, míg az előszőr említett könyv mindenféle magyarázat nélkül belevág mindennek a közepébe, addig a másik rendesen az alapoktól kezdi. A lényeg az, hogy ha tanulsz, semmiféleképpen ne magyar könyvből tanulj mert az ami itt Magyarországon színvonal az máshol a legalja...
2016. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

JAVA-t javaslom, egyszerűen mert nagyobb a piac, több a lehetőséged benne. C++ -szal kezdtem, és bár nekem a nyelv maga jobban tetszik mint a JAVA, mégis átnyergeltem az utóbbira.

Nekem pl. fontos szempont a távmunka lehetősége, ami C++ -ban gyakorlatilag nincs, vagy csak nagyon kevés.

Fontos hogy gyorsan tudjak fejlődni (igen: anyagilag is), a C++-ban mindenhez több idő kell, a learning curve meredekebb. 3 év JAVA tapasztalattal sokkal többet keresel mint ugyanennyi C++ -szal, egyszerűen mert utóbbihoz több idő kell, hogy az ember igazán megértse.

Ehhez képest a C++ nem fizet annyival (ha) többet mint a JAVA mondjuk 10+ év tapasztalat után sem, egy senior C++ -os valahol 900-1,4 körül kap egy JAVA-s 1,2 körül...

A harmadik ok hogy nem akarom az időm egy jelentős részét pointervadászattal, meg memória menedzsmenttel tölteni - ami a C++ -nál bizony jelentős lehet. Engem ennyire nem érdekel a Low-level része a programozásnak, arra ott vannak a villamosmérnökök meg a mérnökinfósok (proginfós vagyok). A C++ él, és élni fog, de a JAVA mögött akkora üzlet és közösség áll, hogy soha nem fogják az abban érdekeltek veszni hagyni.

Ja: ezeket "A tanulj meg 24 óra alatt egy nyelvet" könyveket felejtsd el, különösen a C++-nál, többet ártanak mint használnak. Egy normális átfogó könyv ami megtanítja rendesen az alapokat 1000+ oldal kell egyen. Hajrá!

2017. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!