Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdőknek C++ vagy Java, vagy...

Kezdőknek C++ vagy Java, vagy mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Helló! Szeretnék programozni tanulni. Van egy kis ismeretem Visual Basic 2008 ból, de kevésnek tartom. Inkább áttérnék valami más nyelvre Basicról. Ti mit ajánlanátok. Illetve amit ajánlotok nyelvet, jó lenne valami kezdőknek való könyv mellé /letöltési linkkel ha lehet/ /Tudom, hogy van kereső az oldalon, de az ott lévő linkek már nem jók, meg más vélemények is érdekelnének!/ Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 9. 21:23
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
35%

Üdv

Szerintem ne hallgass azokra, akik a c++-t ajánlják. Én már több nyelvben programoztam, és a c#-ot ajánlom. Ebben könnyen lehet megtanulni programozni + hasznosíthatod a visual basikben tanultakat. És ha pl. játékot szeretnél írni (kezdőket gyakran az hajtja) akkor később ott van az XNA, ami a Microsoft játék fejlesztői környezete. Ez szintén c# ra épül.

Könyvez linket nem adok, mert amik a neten vannak letölthetők, azok bonyolultak. Ha komolyan gondolod, vegyél könyvet.


Ja, és a javát is felejtsd el :) Az már nagyon tapasztaltaknak való, és nem is nagy durranás.

2011. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem játékot szeretnék kifejezetten, de azt is megpróbálnám (1-2 nagyon alap játékot már csináltam vb ben. Pl tic tac toe, labirintus) Ami jelenleg hajt az az hogy amit februárban kapok androidos telefont arra tudjak pár okosságot csinálni, illetve apám bevenne a vállalkozásába ha megtanulok rendesen programozni.
2011. dec. 10. 20:43
 13/27 anonim ***** válasza:

Java-t simán tanulhat kezdő is, nem sokban különbözik a C#-tól. (Max abban, hogy jóformán mindenen elfut, amin van JVM.)


Én spec kifejezetten nem szeretem a C#-t...

2011. dec. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Egyenlőre maradok a C++ nál, aztán majd kiderül mit tanulok utána!
2011. dec. 11. 11:10
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
A Java sokkal egyszerűbb a C#-nál. A Javanál kevés primitívebb nyelv van, és azok többsége is az egzotikus tartományba tartozik (pl brainfuck). Ami nehézzé teszi a használatát az pont ez a primitívség, mert emiatt gyenge a nyelv kifejezőereje, és az a hatalmas könyvtár, amit írtak hozzá, de ez C#-hoz is megvan. A C# sokkal kezdőbarátabb nyelv, mint a Java, mivel nem kell annyi kis hülyeségre odafigyelni, de akkor már megint bejön a Python, ami ebben mindent űberel.
2011. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
Azt olvastam máshol,hogy c++-al érdemes kezdeni.Szerintetek?
2012. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%

Szia(sztok)!


Előrevetném, hogy foglalkozásom szerint vagyok programozó, 12 éves múlttal, számos programnyelvvel a hátam mögött.

Ami rossz szokásokra nevel (utalva egy korábbi hozzászólásra), az a Python és a Basic. A Pascal jó tanulónyelv, de ma már teljesen hasznavehetetlen. Mindenképpen a C++ -t, a Java -t, avagy a C# -ot ajánlanám. Ezek közül a C++ kódja a legkevésbé tiszta. A másik kettő nagyjából azonos mértékben code friendly. Amennyiben hivatásodnak is választanád ezt az amúgy nagyon szép szakmát, úgy mindenképpen a Java megtanulását ajánlom számodra, mivel a szférában jelenleg erre van a legkomolyabb kereslet, hazai és nemzetközi fronton is.

Az OOP -től egyáltalán nem kell megijedni, eddig még senki sem halt bele; sőt, jól magyarázva egészen világos és érthető.


Sok szerencsét kívánok!

2012. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
31%
én a HTML nyelvet ajánlanám először az a legkönnyebb,vagy a c vagy c++ ezek könnyűek java is jó mondjuk én pascallal kezdtem mingyjárt privibe küldök egy linket java könyv :D
2012. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Tök jó, csakhogy a HTML egy egyszerű leíró nyelv és nem programozási nyelv továbbra sem.
2012. okt. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
78%

Régi a kérdés, de azért hozzászólok én is.


Előzőekhez: HTML leíró nyelv, sem a C, sem a C++ nem könnyű, bár ez relatív és szubjektív, de kevés embertől hallottam valaha is, hogy könnyű lenne.


Mindenki szidja itt a pascalt, hogy mekkora szar, pedig jól meg lehet vele tanulni az alapokat. Könnyebb mint a C. Lehet persze C-vel is kezdeni, és ott megtanulni az alapokat, aztán elmenni addig, amíg az ember akar.


Ha valaki C++-szal kezd, akkor belekerül abba, hogy még nem nagyon tud programozni, nem nagyon ismeri a C-t, nem tudja, vajon az OO-t eszik-e vagy isszák, és egyszerre kap mindenből egy nagy katyvaszt, ami a C++. Sokak szerint hülyeség C-vel kezdeni, mert akkor már inkább C++- mert az "jobb", de közben meg először tanuljon meg valaki procedurálisan programozni, aztán tanulja meg az OO-t. A C++-ban annyi minden keveredik, és tele van egy csomó nehézséggel is, amik kezdők számára durvák, viszont nem lehet csak úgy figyelmen kívül hagyni őket. Pl.: copy konstruktor, operator overloading, pointer vs referencia, dinamikus allokálás, OO vs nem OO. Aztán ha valaki épphogy ismeri a karaktertömböt, máris használja inkább az STL string-jét, mert az jó? Vagy akkor már miért ne kezdene Java-val? Ha meg az alapokat tudni akarja (amit kell is), akkor meg miért ne kezdene legalább egy kicsit C-vel?


A kérdés régi, nyilván irreleváns, de programozni kell megtanulni elsősorban, amit C-ben meg lehet. A nehézségek pedig később segítenek. C-ről tovább lehet menni C++-ra. Onnan a Java és a C# már könnyebb, visszafelé kegyetlen lehet. Ha valakinek csak az OO kell mindenáron, akkor kezdhet Java-val vagy C#-pal, úgy is meg tud tanulni programozni, kódolni, de ha komolyan gondolja, szerintem nem maradhat ki valamilyen szinten a C/C++ sem. Viszont az sem elfogadható, hogy ha valaki ebből profitot szeretne, úgy álljon hozzá, hogy én a C++-t ismerem, a C-t nem, vagy a Java-t ismerem, de C kódot éltemben nem láttam. Legalább egy kicsit kell látni, ha valaki elég komolyan gondolja a dolgot.


Az ilyen válaszok, hogy a Java virtuális gépet fel kell telepíteni, és ez zavaró mert plusz munka... ezek tényleg viccesek. Persze a DirectX-et is fel kell tenni, csak ez ugye észrevehetetlen, meg a .NET is fent van Win7-től kezdve alapból (OS-sel telepítődik), szóval nem kifogás, hogy felügyelt kód esetében külön fel kell telepíteni az adott gépre a futtató környezetet is.


A Java nem tanít meg semmilyen rossz szokásra, teljesen korrekt programozási nyelv és környezet, nem véletlenül olyan elterjedt. Kezdésnek viszont a C#-ot nem ajánlanám, akkor inkább Java. A C# tele van minden csodával, és az elnevezési koncepcióknak köszönhetően állandóan idegesít az, hogy most property-ről vagy metódusról van-e szó, és hogy egyáltalán mi ez az egész... Tök jó, csak nekem személy szerint jobban tetszik a Java, és ha valaki még elég kezdő, akkor jobb is neki az, szép tiszta.


Annak, aki kezdő, szerintem:


C vs C++

Kell az a C alap, és tanuljon meg procedurálisan programozni. Akkor meg minek szórakozzon a C++-szal, ha C-t tanul? Vagy minek tanulna valaki egyből C++-t, hiszen nem lehet egyből mindent megtanulni, az alap pedig a C. Máshol meg nem lehet kezdeni, mint az alapoknál. Erre az arcomba vághatná bárki, hogy akkor miért nem kezdjük rögtön az assembly-vel vagy miért nem tekintjük át a processzor működésének alapjait, de ez azért nem ugyanaz.


Java vs C#

Egyértelműen Java. Aztán át lehet térni nyugodtan.


C vs Java

Ennek a kettőnek már semmi köze egymáshoz. Aki komolyan gondolja, az kezdjen C-vel, úgysem fog két hónap múlva nagy lóvét szakítani programozóként. Aki már ért hozzá eléggé vagy kezdő de csak hobbiszinten szeretne foglalkozni vele, az kezdhet Java-val.


Nálunk az egyetemen a C -> C++ -> Java -> C# volt a sorrend, közben persze rengeteg más is, kis Python is volt.


Azt meg végképp nem értem, hogy a Python, ami gyengén típusos, pontosabban fogalmazva nem várja el, hogy konkrét és egyértelmű típust adj meg a változóidnak, miért tanítana jobb szokásokra mint a Java, ahol oda kell figyelni, mégsem kapsz idegrohamot tőle. A legtöbb válaszoló jóindulatú, de szakmailag abszolút inkorrekt válaszokat adott, ami egyáltalán nem lenne probléma, ha nem pont erről szólna a kérdés. Persze engem is ötven helyen ki lehet javítani, meg én is elfogult vagyok.


A Visual Basic-et nem ismerem, az ugye .NET-re épül? Ha .NET, akkor már inkább C#. Jó a C# és fontos hogy C#, de ott is a .NET a lényeg valójában, ahogy Java-ban sem a szintaxis a lényeg, hanem ami alatta van. Mondjuk az irdatlan is, de ha elmerülsz benne, akkor nagyon fasza.


Ha meg valaki 3D játékot szeretne írni, akkor úgyis C++-ban fogja az megírni valószínűleg.


Androidra Java főként. Ugyanaz a nyelv, más könyvtárak, osztályok, stb.


Érdeklődnék, hogy a kedves kérdező merre indult végül, és hol tart most? Ez tényleg egy szép szakma, én még csak tanulom, de minden nehézség ellenére ez messze nem csak arról szól, hogy mennyit keres egy programozó...

2013. máj. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!