Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdőknek C++ vagy Java, vagy...

Kezdőknek C++ vagy Java, vagy mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Helló! Szeretnék programozni tanulni. Van egy kis ismeretem Visual Basic 2008 ból, de kevésnek tartom. Inkább áttérnék valami más nyelvre Basicról. Ti mit ajánlanátok. Illetve amit ajánlotok nyelvet, jó lenne valami kezdőknek való könyv mellé /letöltési linkkel ha lehet/ /Tudom, hogy van kereső az oldalon, de az ott lévő linkek már nem jók, meg más vélemények is érdekelnének!/ Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 9. 21:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
36%

/* Mindenképp C++

És ne hallgass senkire főleg azokra ne akik a pascalt ajánlják a c++ tökéletes kezdésnek.

És ez a legjobb könyv kezdőknek:Tanuljuk meg a c++ programozási nyelvet 24 óra alatt című könyv.


A java egyáltalán nem jó kezdő nyelvnek teljesen objektum orientált nem ajánlom.

De ha ez érdekel akkor egy tuti könyv:Tanuljuk meg a java programozási nyelvet 24 óra alatt című könyv.

Ugyanúgy az alapoknál kezdi,ha nem vagy hülye kezdheted ezzel nem gond csak akkor tisztán OO-csávó leszel és kitartással menni fog.

Ne hallgass senkire bármit mondjanak is mindig a legelső prog.. nyelv megtanulása a legnehezebb.


És fogalmam sincs hogyan dönts el,hogy melyiket válaszd.

Tedd fel magadnak a kérdést,hogy te mit akarsz,és válassz.


Én azért választottam a c++ mert gyors és játékok készítése miatt és azért is mert utálom ha fel kell telepítenem a javát,hogy elindulhasson a java progim na ezt utálom és ilyen a c# is.


De még muszáj lesz elsajátítanom a directX SDK használatát profi szinten.Sőt még a c++ sem tudom én is ebből a 24 órás könyvből tanulok,és a mutatóknál tartok. :D



De én c++ párti vagyok. :D */

2011. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ. A szívem inkább a java felé húz, mert egyik barátom abban nagyon jó, és tudna segíteni. De a c++ sem rossz. Pascallal soha nem kezdenék, fölösleges szerintem. Meg azért a VB nek hála kicsit értem már hogy működik egy két dolog, nekem kezdésnek az megfelelt. Azt a két könyvet majd holnap megnézem, mert most telefonról sokáig tartana megkeresni, meg szerintem meg sem tudna nyitni több 100 oldalakat.
2011. dec. 9. 22:04
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

Én mind a kettőt aktívan használom, kezdésnek bármelyik megfelel!


Bár valóban lehet érdemes előbb pici C++-t tanulni, mert a java objektum-orientáltsága fura lehet. (Bár nagyon hasznos! :) )

2011. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

köszi neked is :) még két kérdés: később majd androidra szeretnék fejlesztgetni, ha jól tudom arra is javában lehet programozni. De ez a java ugyan az mint a pc s? Maximum a hardver kezelése más nem? Amúgy ha ilyen sorrendben fogom megtanulni az úgy jó?

C++ -> Java -> Android apk k készítése.

2011. dec. 9. 22:38
 5/27 anonim ***** válasza:
51%

Jó!


Amúgy igen, ez ugyan az a java, csak kicsit más parancsok vannak benne. (Mármint mások IS. :) )

2011. dec. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Fellettetek pontozva! :D
2011. dec. 10. 08:33
 7/27 anonim ***** válasza:
56%

Na most a PARANCSOK száma igen kevés mindkét nyelvben, de azok nagyrészt megegyeznek. Parancs az if, a while meg a for. A legtöbb dolog amit leírsz az kifejezés.


A C++ lehet bonyolult elsőre, nem tudom mennyire vagy penge. A Java meg csak simán gagyi, rossz szokásokra nevel. Szívem szerint Pythont javasolnék, mert az egy szép, erős és egyszerű nyelv, és van neki egy zseniális interaktív interpretere, azaz nem kell fájlba írni, futtatni, és nézni az eredményt, hanem elindítod az interpretert, és azonnal látod mit csinálsz, soronként tudod beadni a kódot.

2011. dec. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Pythonnal már "foglalkoztam". Tetszett is. (főleg mert a Python for s60 al közvetlenül a telefonomon is tudok programozni mobil app okat) Két bajom van vele, első, hogy szinte mindenki c++, java, basic stb programozókat keres és én ebből szeretnék majd megélni. Második, hogy ha androidra szeretnék majd később programozni, akkor a python nem sokat ér... Amúgy köszi neked is a válaszodat!
2011. dec. 10. 11:26
 9/27 anonim ***** válasza:
51%

Egy megjegyzés:

Python van androidra is!

2011. dec. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam :D amúgy már belekezdtem a c++ ba, de akkor utána majd tanulmányozom alaposabban a pythont is, mert jó kis nyelv.
2011. dec. 10. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!