Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C nyelvben ezek hogy vannak?

C nyelvben ezek hogy vannak?

Figyelt kérdés
Segítség! Dev C-vel próbálok egy programot írni, de nemtudom, hogy hogy kell megadni azt hogy magától üssön le egy billentyűt akár entert vagy betűt, számot stb. Az egérnek is kéne mert szeretném ha néha 1-et kattintson egy megadott x, y pontra!
2011. okt. 6. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"C nyelvben ezek hogy vannak?"

A c egy általános célú programozási nyelv sok platformra kifejlesztve, az sem írja elő a szabvány hogy legyen billentyűzet és monitor.

Ehhez az OS-ben lévő rendszerfüggvényeket kell meghívnod, ez nem c függő hanem platform függő. A megfelelő API-kon keresztül lehet elérni ezeket a funkciókat.

Ez valami szemétláda programnak tűnik, hamisításba, úgyhogy egyéb részletekbe nem segítek.

2011. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt a programot kell használni érettségin.

Ugyan azokat tudja, mint a Borland C++.

Olyan utasításokat tartalmaz mint pl.: printf,scanf,if,for,system.

Windows 7 operációs rendszerem van.

2011. okt. 7. 06:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a programot kell használni érettségin.

Ugyan azokat tudja, mint a Borland C++. "

Nem a Dev C-re utaltam hogy gyanús ami igazából Dev C++, hanem arra a programra amit írni készülsz. Nem tudom mit akarsz hamisítani a egér pozicionálás és billentyű lenyomás emulációval.

"Olyan utasításokat tartalmaz mint pl.: printf,scanf,if,for,system"

Tényleg ezt nem is tudotam volna ha nem "mondod", pár év szakirányú egyetem után.

Az if és for nem utasítás hanem vezérlési szerkezet. A printf scanf system rábólintok hogy utasítások, de precízen fogalmazva függvények.

A printf és scanf-hez include-olni kell az stdio.h-t vagyis nagyon szigorúan véve nem a c nyelv nyelvi elemei, tudom hogy a DEV c++ -ban nem muszály include-olni ami nem helyes, nem szabvány kompatibilis forráskód lesz, de ha automatikusan beíródna az #include <stdio.h> kódba ha használom pl a printf-et akkor ok.

Szumma szummárum a kérdésre a választ nem a c nyelvben kell keresni, hanem a megfelelő windows-os rendszerhívásokat kell megkeresni és meghívni, vagyis windowsos rendszer függvényeket kell keresni. Ezek elérésére include-old a windows.h-t.

2011. okt. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kis rövid oktatásod, tényleg hasznos amit mondtál!

Már rájöttem mind2-re, hogy hogy oldjam meg!

Már csak egy kérdésem lenne. Lehet bután hangzik, de az if "vezérlési szerkezet"-be lehet olyat hogy egy stringet hasonlítok össze egy szóval vagy egy mondattal?

Nem akarok semmit se hamisítani :D

Ez csak ilyen kíváncsiság. Ha érted hogy értem...

2011. okt. 7. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet bután hangzik, de az if "vezérlési szerkezet"-be lehet olyat hogy egy stringet hasonlítok össze egy szóval vagy egy mondattal?"

A megfogalmazás elég buta,a szót vagy mondatot is string-ként szoktuk tárolni, kvázi 2 stringet akarsz összehasonlítani ha jól értelmezem. Most csak az ANSI c-t írom (a c++-t nem) nem akarom bonyolítani. A string.h-t include-olva vannak string kezelő függvények amelyeket programfejlesztés során lehet használni, mondjuk if szelekciós vezérlési szerkezeten belül.

pl.: Hossza a lapján:

#if (strlen("alma")<strlen("Indul a gorog aludni.")){

# printf("AZ alma a rovidebb.");

# } else

# {

# printf("Az Indul a gorog aludni a rovidebb.");

# }


A # karaktereket csak azért használtam hogy mert különben elrontja az oldal az indentációmat.


"Nem akarok semmit se hamisítani :D

Ez csak ilyen kíváncsiság. Ha érted hogy értem..."

Jól van, de mire gondoljon az ember ha egy ilyen kérdést lát? Lehet csak kíváncsiság, lehet jó dologra is használni egy ilyen programot pl munka során bizonyos billentyű kombinációkat nagyon gyakran használok vmilyen (legális pl irodai) munkába ezeket szeretném lerövidíteni vagy bizonyos dolgokat automatizálni, teljesen legális. Lehet rossz/illegális dologra használni nem kívánok példákat írni rá.

Vagyis lehet jóra is rosszra is használni a tudást.

2011. okt. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A # karaktereket csak azért használtam hogy mert különben elrontja az oldal az indentációmat."

Még is elrontotta az oldal :( még nem próbáltam így, F..k you gyakorikerdesek.hu.

2011. okt. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
még nekem is hasznos volt olvasni a írásaidat, válaszoló. Szóval köszi! most tanulok progizni, biztos h lesz nekem is pár kérdésem, hogy hogy kell egy nehezebb feladatot megoldani C-ben. Üdv, Paco
2011. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

15:01

Örülök neki hogy neked is hasznos.

2011. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!