Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelven...

Milyen programozási nyelven kell tanulnom, hogy Mac OS X-re és/vagy iOS-re fejleszthessek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Objective-C
2011. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először kell egy MacOs és azon egy XCode ami nem olcsó mulatság :S
2011. aug. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát igen. Nem árt egy MacOs, de ha nagyon akarod felrakhatsz egy hackintosht, az xcode ingyenes.
2011. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az xcode az ingyenes de semmi értelme sincs, ha nem vetted meg az apple developer csomagját ami 99 dolcsi évente :S Ezért kezdtem el én is az Androidot és nem az iOs-t
2011. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Valóban Objective-C-t kell megtenulni, amihez kell egy Mac OS X, vagyis az Apple operációs rendszere. Az OS X-et pedig jogtisztán csak egy Mac-re telepítheted fel (hagyományos PC-re nem). Az viszont igaz, hogy egy Mac-ért jóval töbet le kell szurkolni a boltban, mint egy átlagos, másik számítógépért.


Az Xcode-nak van értelme a $99 befizetése nélkül is, mert tanuláshoz nem feltétlenül kell megvenni a Developer csomagot, elvagy anélkül is. Ha meg elértél arra a szintre, akkor meg majd ráérsz megvenni...


A hakintosh-t felejtsd el... ;)

2011. aug. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Alátámasztom én is, Objective-C kell hozzá, van is hozzá egy egész korrekt magyar nyelvű könyv, amiből tanulhatsz. :)

De én is kérdeznék, az Objective-C elkezdéséhez szükséges programozói ismeret más nyelven, vagy el lehet kezdeni a nulláról?

2011. aug. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 19. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!