Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Basic Turbo Pascal és C nyelv...

Basic Turbo Pascal és C nyelv között mekkora a külömbség?

Figyelt kérdés

ELkezdtem olvasni a kezdo Turbo pascal konyvet,peladakat bemutatja pascalban és Basicben is.

Lényegében C re akarok felkeszulni....szeptembertol azzal kezdenek a fosulin...elkezdtem a keingher..C fajta konyvet de nagyon magas nekem ahogy leirja...ezért elkezdtem ezt a Molnar Csaba-Sagi Gábor : Programozás Turbo Pascal Nyelven (idáig tetszik,érthető )

A basic nyelv program leirasa jobban hasonlit a C-re?

Basic proba programokat milyen forditoban,programban irjam le?


2011. jún. 29. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Ez valami téveszme, ami nem akar kimúlni sehogy sem.

A KERNIGHAN - RITCHIE: A C programozási nyelv c. könyv, nem tankönyv! Hanem a C Biblia. Ha magát a Bibliát olvasod, annak is nehéz a nyelvezete. Vannak azonban olyan népszerű nyelven írott könyvek, amiket pl. oda lehet adni a népnek, vagy akár gyerekeknek, ha járnak hittanra. (Én szerencsére ebből kimaradtam.) :)


Tehát a fenti könyv a C nyelv profi leírása profiknak, akik addig más nyelvet használtak, és eleve feltételezi pl. a UNIX környezet ismeretét is. (A C és a UNIX között szoros, történelmi kapcsolat volt/van.)


A BASIC nem programozási nyelv, csak egyesek használják arra, mert lehetséges. Kb. annyira, mint vasalóval is lehet szöget verni a falba. Megy az, de nem az igazi. Szerintem felejtős.


A PASCAL egy szépen konstruált programozási nyelv, a Turbo annak egy megvalósítása, ami hihetetlenül népszerű volt egy időben, bár az ős PASCAL szigorúságát felhígították benne. Viszont nagyon használható.


A C/C++ ehhez képest egyszerre szigorúbb és engedékenyebb. Utóbbi ezért, mert bármit meg lehet benne tenni, ami viszont azzal jár, hogy bármit el is lehet cseszni benne. Könnyen. Ennek elkerülése végett van a K-R féle C könyv, amiben le vannak írva az alapok. Amiből származik a többi, az egész C/C++ világegyetem. (Sajnos az enyémet mér sok-sok éve ellopták, néha bajba is kerülök, ha túl sok ->&.* van egymás mögött. Na ezeknek kell ott utánanézni. Tanulni meg kell venni egy másikat. Vagy majd megtanít a tanár a fősulin, azért kapja a zsét! :)


A C-re nem hasonlít a BASIC, akkor már a PASCAL jobban hasonlít rá. De legkönnyebb dolga azoknak van, akik még értik a gépi kódot vagy az assembly-t. Azoknak a C nem nehezítés, hanem könnyítés. Minden attól függ, honnan nézzük? ;)

2011. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszi szepen ezt a szep valaszt.


Azért akarok utana nezni,kicsit belekostolni mivel szinte idegen nyelven fogom majd tanulni...es nem akarok kibukni.


Akkor elolvasom mar ezt a pascal kezdoknek aztan keresni kell hasonlo sima C konyvet (elso evben sima C lessz) majd nem pedig a K-R C nek neki ulni. Majd aztan azutan lehet annak is....

2011. jún. 29. 14:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Na most úgy nem fogsz megtanulni programozni, ha könyveket olvasol. Vedd elő a könyvet, és csináld amit akarsz. Találd ki, hogy mit akarsz, és valósítsd meg.

Amúgy a három nyelv nagyjából hasonló, imperatív programozási nyelvek, többé-kevésbé struktúráltak is. Más a szintaktika, meg más volt a nyelvek célja.

2011. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A programnyelveket nem lehet csak könyvből megtanulni. Kipróbálod a példákat, kísérletezel, majd te is írsz programokat, így tanulsz.
2011. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"De legkönnyebb dolga azoknak van, akik még értik a gépi kódot vagy az assembly-t. Azoknak a C nem nehezítés, hanem könnyítés. Minden attól függ, honnan nézzük? ;)"

:DDD

Informatika faktra járok, 1 évig tanultunk programozni VB.NET-ben. Amolyan felkészítésként, mert jövőre vesszük a C-t. És programozni úgy nem fogsz megtanulni, hogy olvasod a könyvet, csinálj meg feladatokat, vagy találj ki magadnak. Az elején hello world, aztán ilyeneket, hogy a gép gondol egy számra, neked meg ki kell találni. Persze a feladatoknak csak a képzelet szabhat határt... :P

2011. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vannak peldak a konyvben es feladatok is.
2011. jún. 30. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!