Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen LINUXokat ajánlotok...

Milyen LINUXokat ajánlotok kezdőknek?

Figyelt kérdés
föltelepitettem már egy 10.10-es UBUNTU-t
2011. máj. 26. 17:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Fedora: A red hat utódja." Ehhez csak annyit, hogy nem az utódja, mivel a Red Hat is fejlődik. Inkább kistesó.


Másik: mit gondolsz ilyenekről, hogy slackware, arch? Ezek is eléggé összepakolós linuxok.

2011. jún. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

“"Fedora: A red hat utódja." Ehhez csak annyit, hogy nem az utódja, mivel a Red Hat is fejlődik. Inkább kis tesó. 


Másik: mit gondolsz ilyenekről, hogy Slackware, arch? Ezek is eléggé összepakolós Linuxok.”



Elnézést igazad van a fedora az ingyenes utód. A red hat csak üzleti felhasználókra gyúr jelenleg. Ő teljesen külön téma már. Bár vesznek át egymásból elemeket.

Régen szerettem a Slackware t. De a jelenlegi helyzet az hogy nem képes felvenni a többi disztribúcióval a versenyt. Patrick Volkerding elege jól tartja a dolgot de...

Az ARCH Linuxot egyszer láttam amikor free vps el reklámozta magát. Azóta nem használtam. Nincs róla tapasztalatom. Persze próbálok nyitni új dolgok fele de van ami nem fér bele az ember idejébe. Így sok disztribúciót nem ismerek/használok. Olyat amit nem ismerek nem is ajánlhatok. Sajnálom.

2011. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én mindenképp Mandriva vagy Mandriva Linux alapú disztrót ajánlok mint a PCLinuxOS vagy BlackPantherOS.


Én kb 1 évig használtam PCLinuxOS-t és tökéletesen megvoltam elégedve vele.Ugyan olyan egyszerűen használható mint a Windows,fel ismer minden eszközt vagy ha nem,akkor a szoftver központjában szinte bármilyen eszközhöz találhatsz vezérlőt..


És a szoftver központjában szinte minden programot meg találsz..Amég PCLinuxOS-t használtam,ritkán kellett google-znom hogy megtaláljak bármit.A szoftver központjában minden meg van.És terminálozni is csak nagyon ritkán kellett.


Nekem nagyon be jött,imádtam:


[link]


Annyi gáz van vele hogy a magyar nyelvet külön kell letölteni a szoftverközpontból és nem is teljes.Ha KDE kezelő felületet használsz,akkor a keresőbe csak be írod hogy "hu kde" vagy Gnome esetében "hu gnome"..És ki is fogja dobni.


Ha a magyar nyelv miatt nagyon gáz akkor még próbáld ki a:

BlackPantherOS-t ez magyar fejlesztésű:


[link]


Ez is fel ismer sok mindent,de a szoftver központjával nem voltam meg elégedve.Sok minden nincs benne és nálam valamiért nagyon lassú volt.De egy kezdőnek érdemes lehet ezt használni,mert szintén egyszerű a használata csak mint a Mandriva Linux-ot.

2011. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A kerdes hogy mennyire szeretnel komolyabban belelatni a rendszer mukodesebe. Ha nem erdekel egyaltalan akkor ubuntu tokeletes valasztas.


Ha komolyabban szeretned magadat megszivatni akkor mindenkeppen gentoo a megfelelo valasztas:) En par honap debian hasznalat utan tertem at. Nem volt konnyu, de evek gyorsan elszalltak es mostmar semmi penzert nem valtanek. A forditas foleg akkor jelent gondot ha egy gepen akarod csak hasznalni a rendszert, de manapsag egy kozep kategorias gep (AMD Athlon II X4 645 + 8gb ram) is eleg gyorsan fordit.

2011. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
CentOs - Linux hülyéktől hülyéknek. Biztos ez? Tudtommal a RedHat-el igen nagy százalékban azonos. Én most épp azt dobtam fel, hogy az RHCSA-ra készüljek vele. :) Éles vasra persze biztos nem fogom használni.
2011. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egy kezdő\átlag felhasználó számára PCLinuxOS-nél jobb választás nem létezik.Nem rég jelent meg a 2011-es verzió ami már sokkal stabilabb,gyorsabb a 2010-es verziónál nem mintha gond lett volna vele előtte,de érezhetően jobb.A kompatibilitása pedig még jobb lett pedig eddig is kimagaslott az eszközök kompatibilitása terén.Mostmár laptopokon is tökéletesen működik,a 2010-es verziónak voltak kis gondjai a laptopok kijelzőjével,de a 2011-es verzió már abszolút jól működik laptopokon is.Nem rég fel raktam a PCLinuxOS 2011-et a laptopomra hogy le teszteljem és tökéletesen fel ismert mindent,2 kattintás kellett és már csatlakozott is a rooteremhez Wirelessel és fent is voltam a neten..Nem mintha meglepett volna:)Csak példának írom hogy mennyire egyszerű használni és milyen frankón fel ismer mindent.


Kb másfél éve használom és még egyszer sem kellett terminálban parancsokat írogatnom,minden pár kattintással elvégezhető csak mint Windows-ban.És a szoftver központjában tényleg abszolút minden program,függőség,eszköz vezérlő rendezetten meg található.És rendszeresen frissítik a szoftver központ tartalmát a programok,függőségek,eszköz vezérlők újabb verzióival,amiket automatikusan telepít is a rendszer frissítésekkel amennyiben a telepített programok és a számítógép eszközei igénylik.


Imádom ezt a disztrót,számomra abszolút Top1.Csak ajánlani tudom mindenkinek főleg a kezdő Linux érdeklődőknek.


A 2011-es verzió jelenleg KDE,LXDE és XFCE kezelő felülettel választható.Egy kezdő számára határozottan a KDE kezelő felület ajánlott,illetve a GNOME de a 2011-es verzió GNOME kezelő felülettel még nem érhető el de dolgoznak rajta.Csak példaként a 2010-es verzió,elérhető volt KDE,GNOME,LXDE,XFCE,E17,ZEN kezelő felületekkel is,feltehetően a 2011-es verzió sem lesz másképp.


[link]


Akik játszani is akarnak néha Linux-on,azoknak 2 programot meg említeniék:PlayOnLinux és DJL.

Mind a 2 telepíthető a szoftverközpontból,a PlayOnLinux közel 200 Windows játékhoz,programhoz kínál prefix-et amin keresztül tökéletesen futnak a játékok,programok Linux-on..Nem kell Wine-t is letölteni,a PlayOnLinux le tölt és bekonfigurál nekünk mindent ami az adott játék,program telepítéséhez és futtatáséhoz kell.

A DJL pedig egy Linux játék gyüjtemény több mint 100 ingyenes Linux játék telepíthető és futtatható egy szimpla kattintással hasonlóan működik mint a Steam.


Nem túl sok,de a játék kedvelőknek segíthet valamelyest az elvonási tüneteken:)

2011. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Kedves kérdező. Lehet ezzel lenne érdemes közeli barátságba kerülnöd: [link]
2011. szept. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!