Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen LINUXokat ajánlotok...

Milyen LINUXokat ajánlotok kezdőknek?

Figyelt kérdés
föltelepitettem már egy 10.10-es UBUNTU-t
2011. máj. 26. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ubuntu és esetleg UHU hogy teljesen magyar legyen.
2011. máj. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Windowst. Kezdő programozónak nem kell a környezettel is szívnia. Vagy nem programozó vagy? Akkor mit keres itt a kérdés?
2011. máj. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

nem nem vagyok az

csak nem tudtam hova irjam ki a kérdést

2011. máj. 27. 17:38
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem kell programozónak lenned hogy linuxot használj... így terjed a butaság, nem csak ők használják. Nekem is Ubuntu van fenn, az UHU nem bootolt sz AMD gépemen.
2011. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Mint Linux-al dolgozó rendszeradminsztrátor, talán picit kompetens lehetek a témában. A Linux szép és jó és sok sok sikerélményt fog adni. Az Ubuntu Server tökéletes lesz kezdésnek. Felteheted virtuális gépre, vagy akár valami pc-re is. Szokd meg már az eljétől, hogy nem használsz semmi mást csak a parancssort.

[link]

Próbálj egyre több és több szolgáltatást kiépíteni. Olvass és tanulj sokat és persze szórakozz jól!

2011. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Nem kell programozónak lenned hogy linuxot használj..."


Ezt senki nem is állította. A programozás témakörben van a kérdés, ezért feltételeztem, hogy programozó a kérdező, és ezért javasoltam neki, hogy maradjon a Windowsnál, megszokott környezetben könnyebb haladni. Ha mezei user akkor persze csapathatja a linuxot.

2011. máj. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM a 13:44 esnek


de azért még kiváncsi vagyok ki mit ajánl?

gentoot?

vagy mandrivát?


mert egy haverom azt monta ezeket is telepitsem fel

de nem tudom kezdőkén ajánlott e :-)

2011. máj. 31. 21:35
 8/17 TBa ***** válasza:

Ha újdonságot akarsz, akkor mindenképp frissíts az Ubuntu 11.04-re. :)

Ajánlom még a Linux Mint-et. Egyszerű, okos.

Írták még az UHU linux-ot, tudtommal az oktatási intézményeknek van kiadva.

2011. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Opensuse, én annak idején Suse-val kezdtem, Ubuntu mellett a leginkább kezdőknek való.
2011. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Közel 20 éve foglalkozok unix rendszerekkel 14 éve linuxxal. Azt hiszem van némi tapasztalatom.


Gentoo: A brutálisan optimalizált, über állat. Sajnos kell hozzá tapasztalat. De egy jól belőtt gentoo rommá veri az összes többi rendszert. Teljesítmény terén ugyan úgy mint stabilitás terén. Ehhez mindent forrásból kell feltenned. Ami rettenetesen sok hiba forrást hordoz magába. Nem beszélve arról hogy a legmegszállottabb geekeknek is sok idejét elveszi. Geek rendszer de érdemes bele vágni.


Debian: A nyers debian jó. De nekem inkább szerver oldalon csillog. Ugyanis! Viszonylag bonyolult tesztelésen esik át minden csomag ami benne van. Ezért jó 1 év lemaradás van a csomag kijövetele és debianba kerülése között.


Ubuntu: Az ubuntu servert nem szeretem. De a desktop verzió a legjobb kezdők számára. Egyszerű és gyors.


UHU: Egy össze tákolt sz*r. Rengeteg hibával. Rengeteg olyan dologgal amit értelmesen megtervezett disztribucióba nem fordul elő. SENKINEK NEM AJÁNLOM! A Linux distribuciók Windows VISTA -ja.


Fedora: A red hat utódja. Jól használható de kicsitt logikusabban van az ubuntu össze rakva.


CentOS: Hülyéktől hülyéknek linux. Könnyen törhető rengeteg rizsával tele tömött leírásokkal elátott fedora kívonat.


OpenSuse: Szintén rpm alapú egy lemezre is felférő nagy fiú. Ha nincs net ezt ajánlom.


De szerintem Ubuntu Desktop 10.10 et próbáld ki. A 11.04 nekem sok fejfájást okozott... Nem csak a Unity ra gondolok...

2011. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!