Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt szintű érettségin...

Emelt szintű érettségin milyen programot javasolt használni a programozási feladatok elvégzésére?

Figyelt kérdés
Ősszel megyek emelt szinten informatikából érettségizni és nyáron szeretném megtanulni a programozást. Érdeklődnék, hogy mostanság mit szoktak a diákok használni, melyik a legalkalmasabb a feladatra(csak egy jó jegyet szeretnék, nem ebből megyek tovább szóval tényleg csak az érettségi feladatokat szeretném végrehajtani). A freepascalt szedtem le de elég furcsa és régimódi.Szerintetek?
2011. máj. 3. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 2005-ben érettségiztem, és akkor DOS-os Borland C++ -t választottam. A Free Pascal nem rossz választás, érettségi feladatoknál nincs amit ne lehetne vele megoldani egyszerűen. Ha modernebbet akarsz én C#-ot javasolnám, Visual Studio Express Edition ingyen letölthető.
2011. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legjobb választás a C# ami pascalba 10-40 sor azt C#-ban megoldod 1 sorban. Gondolok én itt például a dinamikusan feltöltött lista rendezésére, ami saját osztályokkal van feltöltve. Ez feltétlenül szerepel mindegyik emelt érettségiben, persze ha korrekt a megoldás.
2011. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én Free-Pascalban fogom csinálni, mert annak viszonylag jól tudom a parancsait, szintaktikáját. Az érettségit nem érdemes ilyen hiperszuper új programmal csinálni, mert nagyon alapszintű feladatok vannak benne (pl Delphi, Lazarus). Ha "visszamehetnék az időben" lehet hogy előbb kezdenék el C-t, C#-ot tanulni.
2011. máj. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18:22-es vagyok, természetesen, ha jól ismersz egy programnyelvet akkor értelmesebb azt profira fejleszteni, de ha most kezded az alapjaitól, akkor én a C# mellé tenném a voksom.
2011. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdő szinten vagy a Free Pascalt, vagy a C#-ot ajánlanám. A C++-t semmiképpen, a te paramétereid alapján. A C# egy magasabb szintű nyelv, sok mindent egyszerűbb megoldani benne. De lehet az is a választás szempontja, hogy melyikhez tudsz segítséget kapni a környezetedben. A Pascalhoz például rengeteg kezdő tankönyv van forgalomban, kifejezetten tankönyv jelleggel.
2011. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. VÉgül az ingyenes Microsoft Visual Basic 2008-at választottam a kellemesebb felület és egyszerűség érdekében. Bár például azt nem értem, hogy érettségin is kiírja a tippeket? Pl Beírok egy programozási kódot és ahogy írom ugy mutatja az ajánlásokat.


Találtam is hozzá egy 2009-es könyvet ami ideális az érettségihez,köszönöm

2011. máj. 6. 13:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen kiírja a vizsgán is, de ugyan az a felület mint C#-nál, csak a programnyelv más. Sok sikert!
2011. máj. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!