Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért olyan nehéz egy rendesen...

Miért olyan nehéz egy rendesen működő WOW tört szervert létrehozni? Miért nem sikerül senkinek megoldania?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert egy szerver és a havi szélessávú net pénzbe kerül. Kb 15-20ezer havonta plusz 100-200ezer egy alap szerver, ami kb összeszakad a sok játékostól. Tört szerver lévén pénzt senki nem ad érte, így ez van.
2011. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert kell hozzá egy jó szervergép. Létre kell hozni a szervert és konfigolni kell (ami nem könnyű). Aztán kell folyamatos internetkapcsolat, és a szervergépen éjjel-nappal mennie kell (ami alatt folyamatosan fogyassza az áramot és egy szervergép többet fogyaszt mint egy nornál gép, mert folyamatosan terhelik a játékosok, ráadásul hűtenie is kell magát). Sőt, ha egy olyan szervert akarsz, amin 1000-2000 vagy tőbb játékos szaladgál, akkor meg kell oldanod hogy ne laggoljon, lehet hogy nem is csak egy, hanem több gép is kell a szervernek hogy elbírja a játékosokat. Ha véletlenül leáll a gép vagy áramszünet van és újra akarja indítani a szervert akkor megint mindent be kell állítani és az elég sok idő. Aztán kellenek adminok, akik felügyelik a játékot, hogy a hackerek ne tegyék tönkre mindenki játékát. Plussz még jó lenne egy értelmes weboldal, amin regisztrálhatnak a játékosok, meg prémiumot tudnak venni (mert különben hülyeség lenne a szervert fenntartani ha nem lenne belőlle bevétel) és az is általában pénzbe és időbe kerül. Ezután folyamatosan figyelni kell nehogy bármi hiba legyen, ha mégis van valami, akkor meg kell javítani, ami megint csak időbe telik.

És így a végeredmény:

-egy szerver

-sok játékos

-rohadtnagy villanyszámla

-nincs semmi szabadidőd, mert folyton a szervert foltozod

-folyamatosan idegeskedsz a sok hacker miatt

-és elenyésző a bevételed.


Tudom, nekem is volt egy Metin 2-s szerverem még tavaly, de 1 hónap után annyira idegesített, hogy már nem érdekelt és akkor amikor mindenki játszott, kihúztam a szervergépet és az oldalra is kiírtam hogy a ***** ********** csinálok még szervert kis *****, ami miatt nem nagyon örültek.

Ja és a pénzem nagyja ráment a szerverre, és a bevételem szinte semmi volt.

Ezért nem csinálnak szervert, vagy ha mégis akkor nem nagyon törödnek vele, mert nagyon megunják már.

2011. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne már, én akartam első lenni :)
2011. máj. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanuld meg a C++-t, Sql-t, MySQL-t, HTML-t, CSS-t, PHP-t!

Eredmény: Képes vagy egy olyan szervert csinálni amiből van kb 2ezer!

2011. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mér nem tudják megcsinálni például azt, hogy ne jöjjenek át a falon azok a szerencsétlen mobok?
2011. máj. 1. 20:20
 6/7 anonim ***** válasza:
ez játékbug, ahhoz hogy ezt kijavítsd, külö patchet kéne készítened amit minden játékosnak le kell tölteni + mèg külö emulátor is kell a patchez, de ez már magas színtű programizás. Nekem volt wow szeróm 3 hónapig ment is, 3.3.5 szinte bugmentes majdnem minden ment rajta, csak már anyagilag nem bírtam
2011. máj. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért olyan nehéz? Mutasd te milyen szervert hoztál létre, majd megmondom a többieknek mért nem sikerült olyan jól.
2011. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!